خرابی و تعویض باطری اتومبیل

اطلاعات مفید در مورد خرابی باتری اتومبیل

1. اگر باطری اتومبيل خراب باشد چه اتفاقی می افتد؟

درصورت خرابي و يا فرسوده بودن باطري اتومبيل، برق مورد نياز براي روشن شدن و به كار افتادن موتور اتومبيل فراهم نميشود و استفاده از اتومبيل غير ممكن ميشود.
نشانه هايي در اتومبيل، شما را از خرابي باطري اتومبيل آگاه ميكند كه ميتوان به استارت نزدن اتومبيل ( مخصوصا" در دماي هواي پائين)، دير و يا بد روشن شدن اتومبيل ، روشن نشدن صفحه نمايشگرپشت فرمان و كم نور شدن لامپهاي چراغ هاي اتومبيل اشاره كرد.

2. چه مدت طول می كشد تا باطری يك اتومبيل خراب شود؟

به طور معمول طول عمر مفيد باطري اتومبيل با توجه به رعايت نكاتي كه باعث عدم فشار بيش از حد بر روي باطري اتومبيل ميشود، در حدود ٢ سال ميباشد.

3. دلايل خرابی باطری اتومبيل چيست؟

help-avoid-a-dead-car-battery خرابی و تعویض باطری اتومبیل

باطري اتومبيل سالم قابليت شارژ شدن توسط دينام و ذخيره انرژي را دارا ميباشد و قادر  به توليد شدت جرياني به مقدار آمپر خود ميباشد، كه در صورت خراب و يا فرسوده شدن، باطري اتومبيل توسط دينام شارژ نميشود و در صورت شارژ شدن ، انرژي را ذخيره نميكند، كه نشانه اي از  فرارسيدن زمان تعويض باطري اتومبيل ميباشد.

4. راه های پیشگیری از خرابی باطری اتومبيل

بررسي سطح مايع داخل باطری (درصورت استفاده از باطري اسيدی)، محكم بودن سر باطري ها، تميز كردن سطوح قطب هاي باطري و سر باطري ها و اطمينان از سالم بودن تسمه دينام اتومبيل ميتواند از عوامل پيشگيرانه اي باشد كه براي  جلوگيري ازخرابي زودتر از موئد استاندارد باطري اتومبيل ميتوان اشاره كرد.

اطلاعات مفید برای تعویض باتری اتومبیل

Precipitate-battery-600x400 خرابی و تعویض باطری اتومبیل

1. چرا و چه وقت بايد باطری اتومبيل تعويض شود؟

از دلايل خرابي زودتر از موئد استاندارد باطري اتومبيل، ميتوان به روشن ماندن چراغ هاي اتومبيل هنگامي كه اتومبيل خاموش است،استفاده از سيستم هاي الكتريكي اتومبيل  مانند راديو ضبط در هنگام خاموش بودن اتومبيل،گرما و سرماي شديد هوا،استفاده مداوم و بيش از حد از كولر اتومبيل به خصوص در ترافيك هاي سنگين و عملكرد ضعيف و نادرست قطعات برقي اتومبيل مانند دينام و استارت اشاره كرد.

2. طريقه تعويض باطری اتومبيل؟

براي تعويض باطري اتومبيل در ابتدا از خاموش بودن كامل اتومبيل اطمينان حاصل كنيد   و بعد كابلي را كه به قطب منفي باطري متصل است را جدا كرده وسپس كابلي كه به قطب مثبت وصل است را جدا كرده و باطري اتومبيل را از داخل محفظه باطري خارج كرده و باطري جديد را جايگزين كنيد. 

قبل از متصل كردن كابل هاي مخصوص هر قطب باطري، قسمتي از  كابل را كه به باطري متصل ميشود را به خوبي تميز و خشك كرده و ابتدا كابل مثبت را نصب و توسط آچار به خوبي محكم كنيد و در مرحله بعد كابل منفي را نصب و آن را نيز توسط آچار محكم كنيد.

پاسخی بگذارید