زمان مطالعه : 4 دقیقه قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم ؟ بدون شک این یکی از سوال‌های مهمی است که برای همه ما وجود دارد. با افزایش حضور جنس‌ها و قطعاتی که در بازارهای مختلف دیده می‌شود، احتمال حضور جنس‌های تقلبی بسیار زیاد است. به همین دلیل است که نظارت بر بازار لوازم یدکی خودرو و […]" />
منو
قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم؟ | مستریدکی

قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم ؟

writer. yadaki | ۲۱/مهر/۱۳۹۹ | 213 بازدید | زمان مطالعه : 4 دقیقه
قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم
زمان مطالعه : ۴ دقیقه

قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم ؟ بدون شک این یکی از سوال‌های مهمی است که برای همه ما وجود دارد. با افزایش حضور جنس‌ها و قطعاتی که در بازارهای مختلف دیده می‌شود، احتمال حضور جنس‌های تقلبی بسیار زیاد است. به همین دلیل است که نظارت بر بازار لوازم یدکی خودرو و روش‌های تشخیص قطعات اصلی از تقلبی، اهمیت و جایگاه خود را پیدا کرده‌ است.

بسیاری از افراد به دنبال یافتن راهی برای تشخیص میان این دو هستند و سعی دارند که با دانستن راه‌های تشخیص آن، از کلاه‌برداری‌ها و ضررهای مالی و جانی جلوگیری کنند. آیا شما راه‌هایی برای تشخیص اصالت قطعات یدکی می‌شناسید؟ چه مواردی می‌تواند مبنای تشخیص ما باشد؟ ما در این مطلب گزارشی از روش تشخیص قطعات اصلی برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که می‌تواند یاری‌دهنده باشد. برای اطلاع بیشتر تا پایان همراه ما بمانید.


اطلاعات خرید تیغه برف پاک کن خودرو


طبقه‌بندی قطعات یدکی استاندارد

طبقه‌بندی قطعات یدکی استاندارد بر اساس دو زیرمجموعه‌ی مهم انجام می‌شود. ایمنی و فوق ایمنی بودن بیانگر درجه‌ی اهمیت قطعه و ارتباط اصلی آن با استاندارد بودن قطعه است. این‌ که قطعه یا مجموعه‌ی مورد بحث در رده‌ ایمنی یا تزئینی قرار بگیرد، باعث نخواهد شد که تغییری در لزوم استاندارد بودن آن ایجاد کند.

آیا علامت استاندارد نشانه اصل بودن قطعات لوازم یدکی خودرو است؟

موسسه استاندارد، مهم‌ترین معیار برای چگونگی طبقه‌بندی استاندارد قطعه را تعریف کرده است و می‌توان به آن‌ها برای این مورد که قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم ، اعتماد کرد. این تعریف با نام استاندارد ملی، برای همه قطعات ایمنی و فوق ایمنی بیان شده است اما برخی قطعات هم هستند که هنوز استاندارد ملی برای آن‌ها تعریف نشده است و می‌بایست با تایید کارخانه سازنده و دریافت هلوگرام وارد بازار شوند. از تعریفی که گفته شد نمی‌توان این استنباط را داشت که نظارت بر فروش قطعات در بازار، به‌عهده موسسه‌ی استاندارد است. درواقع موسسه‌ی استاندارد، تنها وظیفه‌ی تعریف استاندارد را دارد نه نظارت بر آن.

سوالی که پیش خواهد آمد این است که مجری نظارت بر بازار لوازم یدکی خودرو کیست ؟ نظارت اصلی که بر فروش قطعات در بازار انجام می‌گیرد، به عهده‌ی اتحادیه‌ی فروشندگان و دستگاه‌های نظارتی دیگر است. با این حال دور از انتظار و باور نیست اگر به دلیل پراکندگی و گستردگی زیاد، گاهی امکان نظارت بر تمام فروشندگان وجود نداشته باشد. تمام قطعات و مجموعه‌هایی که در ساخت یک خودرو به کار برده می‌شود، باید استاندارد شوند؛ زیرا که حتی اگر قطعات در دسته‌بندی قطعات ایمن یا فوق ایمن هم نباشند، استاندارد نبودن آن‌ها روی کارکرد مجموعه و خودرو تاثیر مخرب خود را خواهد گذاشت. افزایش تعداد قطعات تقلبی تنها تاثیر منفی و نامناسب خود را بر روی خط تولیدکنندگان خودرو نمی‌گذارد بلکه رانندگان نیز در این میان در معرض خطر غیرقابل چشم‌پوشی قرار دارند. به همین دلیل، قصد داریم در ادامه به بررسی این سوال بپردازیم که قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم و راه‌های تشخیص آن چیست. در ادامه همراه با ما بمانید.

راه‌های تشخیص قطعات اصلی از تقلبی در بازار

قطعات تقلبی خودرو در سال‌های اخیر به یک معضل بزرگ تبدیل شده است، به خصوص این‌که بسیاری از رانندگان، قطعات خود را به صورت آنلاین از فروشندگان ناشناس خریداری می‌کنند. در مقایسه با قطعات اصلی و خدمات معتبر پس از فروش، قطعات تقلبی به ندرت از تست‌های تضمین ایمنی و کیفیت عبور می‌کنند و به احتمال زیاد سریع‌تر فرسوده شده و حتی کاملا خراب می‌شوند. اما راه‌هایی برای این‌که قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم وجود دارد؛

 

-یدکی-اصل-و-تقلبی-را-چگونه-تشخیص-دهیم-2-700x400 قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم ؟

 

  1. مقایسه قیمت‌ها

برای روش تشخیص قطعات اصلی، اولین راهی که می‌توانید به آن رجوع کنید بررسی قیمت قطعه پیشنهاد شده و قیمت اصلی آن در بازار است. دلیل اصلی رونق بازار قطعات تقلبی، ارزان بودن آن‌ها نسبت به قطعات لوازم یدکی اصل و خدمات پس از فروش آن‌ها است. بسیاری از قطعات جعلی که به صورت آنلاین فروخته می‌شوند، غالبا با قیمت‌هایی کمتر از هزینه‌ی معقول قطعه هستند.

  1. بررسی لوگو یا بسته‌بندی قطعه

بعد از حساسیت داشتن بر روی تفاوت قیمتی میان قطعه‌ی پیشنهاد شده و قیمت اصلی همان قطعه در بازار، راه دیگری که برای تشخیص لوازم یدکی اصل می‌توانید به آن استناد کنید این است که به دنبال ناهنجاری در مارک تجاری قطعه باشید. در هنگام جعل قطعات یدکی و ساخت آن‌ها، همیشه جعل‌کنندگان نهایت دقت را برای ثبت لوگوی قطعه‌ی اصلی دارند، خود این امر می‌تواند روش تشخیص قطعات اصلی و تقلبی و درک تفاوت آن را دشوار کند؛ اما هنوز برخی علائم گویای تقلبی بودن یک محصول هستند. بهترین راهی که می‌تواند شما را با سرعت به پاسخ این سوال که قطعات یدکی اصلی و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم ، نزدیک کند این است که به دنبال عدم تطابق بین بسته‌بندی معمول یک قطعه‌ی اصل و یک بسته‌ی جعلی باشید.

  1. مقایسه‌ی قطعات اصلی و تقلبی

بدون شک مشتریان عادی، به‌خاطر تجربه‌ی محدودی که در زمینه‌‌ی کار و تشخیص لوازم یدکی اصل دارند، قادر نخواهند بود به سادگی قطعات را تشخیص دهند. با این حال، یکی از بهترین مواردی که در روش تشخیص قطعات اصلی می‌توان به آن اشاره کرد این است که با مقایسه‌ی دو قطعه و با توجه به کیفیت ساخت قطعات، تا حد زیادی می‌توان در این‌که قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم به ما کمک کند. اگر چه ممکن است این دو بسیار شبیه به هم باشند اما از تفاوت‌های کوچک میان دو قطعه غافل نشوید. به عنوان مثال، بعید نیست یکی از قطعات وزن کمتری داشته باشد یا حتی بوی دیگری بدهد. این می‌تواند نشانه‌‌ی استفاده از موارد ارزان‌تر و با دوام کمتر باشد که در ساخت آن به کار رفته شده است.

جمع‌بندی

اگر تا به این‌جا همراه ما بوده‌اید به این معنی است که راه‌های اصلی و کمک‌کننده‌ تشخیص لوازم یدکی اصل را آموخته‌اید و اکنون می‌دانید چه پاسخ مناسبی برای سوال قطعات یدکی اصل و تقلبی را چگونه تشخیص دهیم ؛ پیدا کنید. اهمیت توجه به تفکیک و تشخیص قطعات تقلبی و اصلی خودرو، آن‌جا بیشترین معنا را پیدا می‌کند که به سادگی و با یک خطا و قطعه‌ی نامناسب، می‌تواند جان تعدادی از انسان‌ها را به خطر بی‌افتد و موجب رخ‌داد‌های غیرقابل جبرانی شود.

دانستیم برخلاف تصور عمومی، در رابطه با اینکه مجری نظارت بر بازار لوازم یدکی خودرو کیست ، بایستی به سراغ اتحادیه فروشندگان و نمایندگان دیگر برویم و تنها داشتن علامت استاندارد بر روی قطعات، نمی‌تواند تضمین صد‌درصدی برای اصالت کالا باشد. اگر سوال یا نظراتی در این‌باره دارید که می‌تواند مطلب ما را کامل‌تر کند با ما درمیان بگذارید.


وبلاگ
مقالات مرتبط
کاربرد ضد یخ در ماشین
وبلاگ
writer. yadaki
۱۱-آذر-۱۳۹۹
پاسخی بگذارید

استفاده از مطالب وب سایت مستر یدکی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به وب سایت مستر یدکی می باشد.

طراحی سایت :

آژانس تبلیغاتی کروشه