نمایش 1–15 از 30 نتیجه

اطلاعات مفید برای خرید لوازم یدکی تلدا

برند لوازم یدکی تلدا به‌ عنوان سازنده انواع دیسک ترمز، لنت ترمز و کلاچ خودروها در بازار تولید قطعات و لوازم یدکی تلدا عرض‌اندام می‌کند. نمایندگی تلدا یکی از بهترین تولیدکنندگان لنت و کلاچ می‌باشد. خالی از لطف نمی‌بینیم قبل از پرداختن به تولیدات این برند اشاراتی به لنت و کلاچ و اهمیت آن‌ها کنیم.

خرید لوازم یدکی برند تلدا

نکات و راهنمای خرید لوازم یدکی تلدا

قبل از پرداختن به نحوه کارکرد لنت در سیستم ترمز خودروها باید بگوییم بر روی لنت‌های تولید لوازم یدکی برند تلدا کلیه تست‌های لنت از قبیل تست ستایش، تست برش، تست چسبندگی و تست سختی انجام می‌گیرد. محصولاتی برای شما کارایی خواهند داشت که تست‌های ذکر شده بر اساس استاندارد 586 ملی ایران بر روی آن‌ها انجام می‌شود. اگر شما لنت ارزان ‌قیمت بی‌کیفیت خریداری کنید و در سیستم ترمز خودرو خود استفاده کنید، سیستمی که خود بهتر میدانید چه قدر در تأمین امنیت و سلامت سرنشینان خودرو تأثیر دارد.

اگر محصول بی کیفیت بخرید؛ با لنتی روبرو می‌شوید که ممکن است سختی آن از مقدار استاندارد کمتر باشد؛ سختی لنت باید بین 30 تا 40 راکول اس باشد. محصول بی‌کیفیت با سختی کم خیلی زود خورده می‌شود و ضمناً به‌سرعت درجه حرارت آن افزایش می‌یابد.

 • محصولات غیراستاندارد نیز با توجه به عدم رعایت اصول اساسی و استاندارد سختی بالایی ممکن است داشته باشد. سختی بالاتر از حد مجاز نیز سبب نامناسب شدن لنت می‌گردد.
 • محصولات با درجه سختی بالا در مدت ‌زمان کمی همانند آینه می‌شود؛ این لنت به کاسه چرخ و یا دیسک خودرو شما صدمه خواهد زد.

نقد و بررسی تخصصی محصولات لوازم یدکی تلدا

قطعه لنت در سیستم ترمز است که بر روی دیسک‌ها فشار وارد می‌کند و اصطکاک میان این دو، سرعت خودروی شمارا کاهش می‌دهد. خود به‌خوبی میدانید اگر این اصطکاک به‌اندازه کافی نباشد و یا ایجاد نگردد چه اتفاق وحشتناکی خواهد افتاد.

شرکت تلدا به ‌عنوان تولیدکننده لوازم‌یدکی باکیفیت و استاندارد سعی در عرضه محصولاتی دارد که، سلامت و ایمنی شما را تأمین نماید؛ لذا سعی می‌کند به ‌جای تولید محصول بی‌کیفیت و غیراستاندارد بهترین کالاها را در اختیار مشتریان قرار دهد. خدمات و محصولاتی که طول عمر مناسب دارند.

شما بارها اتفاق می افتد که مجبورید به‌طور ناگهانی ترمز بگیرید؛ بنابراین لنت‌ها بر روی دیسک فشرده خواهند شد و باید اصطکاک مناسب ایجاد شود. عابر پیاده‌ای، کودکی و یا یک موجود زنده¬ای ناگهان در وسط جاده و یا خیابان ظاهر می‌شود، اگر لنت خوب کار نکند چه اتفاقی می افتد؟ ممکن است در شب وسط اتوبان و یا جاده باشید و در هنگام رانندگی و در حالی که خواب‌آلوده هستید، اگر در حال تصادف با خودروی مقابل و یا جلویی باشید، اگر لنت خوب عمل نکند و نتوانید ترمز به‌موقع بگیرید در خرید لنت بی‌دقتی نکرده‌اید؟

برند لوازم یدکی تلدا به تک‌تک لحظاتی که شما ممکن است دچار دردسر شوید می‌اندیشد و تمام استانداردهای لازم را در ساخت محصولات خود به کار می‌برد. کاملاً منطقی است که بعد از یک مدت لنت هرچه قدر هم بادوام باشد نیاز به تعویض دارد. حتی لنت ترمز تلدا هم مانند سایر قطعات و لوازم مصرفی خودرو طول عمر مشخصی دارد؛ طول عمری که به رانندگی صحیح شما هم بستگی دارد؛ اما بعد از تمام شدن عمر چاره‌ای جز تعویض به‌موقع ندارید.

نکته خرید: برای تعویض لنت ترمز توصیه‌ای که می‌توانیم به شما بکنیم تعویض آن‌ها بعد از 80 هزار کیلومتر رانندگی است. اما این عدد مقطوع نیست و کاملاً به خودرو و رانندگی شما وابسته است.

انواع محصولات و لوازم یدکی تلدا

لیست انواع محصولات تلدا در بازار

قبل از پرداختن به عوامل مؤثر در زمان تعویض لنت ترمز و علائمی که به شما کمک خواهد کرد به سراغ خرید محصولات تلدا جهت جایگزینی بروید، می‌خواهیم خودروهایی که از لنت‌های ترمز تلدا استفاده می‌کنند را برای شما برشماریم، امیدواریم مفید واقع شود.

لنت ترمز تلدا

لنت به‌طورکلی به دو دسته تقسیم می‌گردد؛ نوع کفشکی که مخصوص خودروهای قدیمی است و نوع دیسک. لنت‌ها در لوازم یدکی تلدا نیز کارکردی همانند سایر لنت ها دارند؛ اما کارکرد درست و دقیق و دوام بالا تفاوت‌های لازم را ایجاد می‌کند. برند تلدا با لنت های زیر در خدمت مشتریان خود می باشد:

 • اولین نوعی که از محصولات برند تلدا باید معرفی کنیم به لنت ترمز پراید باز می‌گردد. با توجه به استفاده زیاد از این خودرو در کشورمان، تلدا لنت ترمز خودرو پراید و پی کی را در کیفیت بالا تولید می‌نماید که 6 ماه گارانتی شرکت سازنده نشان از اطمینان برند تلدا از محصول خود می‌باشد.
 • لوازم یدکی تلدا برای خودروهای قدیمی پیکان و روآ و آردی نیز اقدام به تولید لنت کرده است تا صاحبان این خودروها نیز همچنان بتوانند از وسیله نقلیه خود استفاده کنند.
 • خودرو محبوب پژو 206 در تیپ 1 ،2، 3، 4 و 5 و پژو 207 نیز ازجمله خودروهایی هستند که از لنت ترمز تلدا استفاده می‌کنند.
 • برند تلدا لنت پارس و سمند و پژو 405 را به‌صورت بادوام و استاندارد وارد بازار کرده است تا هرگاه که نیاز داشید با خیال راحت لنت‌های خودرو خود را تعویض نمایید.
 • صاحبان خودرو تندر ال 90 برای تهیه لنت استاندارد می‌توانند لنت برند تلدا را امتحان نمایند قطعاً رضایت شمارا کسب خواهد کرد.
 • لنت ترمز تلدا زانتیا 2000 و لنت ترمز عقب زانتیا 1800 نیز از تولیدات و محصولات برند تلدا می‌باشد که در نمایندگی‌های مجاز عرضه می‌گردد.
 • درنهایت خودروی مزدا 1600 نیز با لنت ترمز تلدا ایمنی شما را تأمین خواهد کرد سیستم ترمز مزدا نیاز به یک محصول کارا دارد.

نکته: تمام لنت‌های تلدا در فروشگاه لوازم مستر یدکی گارانتی 6 ماهه دارند تا خیال خریداران را از کیفیت محصولات خریداری ‌شده راحت کنند.

کلاچ خودرو تلدا

لوازم یدکی تلدا، کلاچ یا صفحه دیسک نیز تولید می‌نماید. با این محصول اتصال موتور از جعبه‌دنده جدا می‌شود و در هنگام گرفتن ترمز و تعویض دنده کاربرد دارد.

جفت دیسک چرخ جلو زانتیا و سمند ازجمله تولیدات برند تلدا در این زمینه است که میزان رضایت حداکثری مصرف‌کنندگان را جلب‌ می‌کند. جفت میل ژامبون پراید، پژو 206، سمند، پارس و پژو 405 از تولیدات نمایندگی محصولات تلدا نیز همراه سایر محصولات تلدا در خدمت سیستم ترمز خودرو مصرف‌کنندگان است.

زمان تعویض لنت ترمزهای تلدا

برند تلدا توصیه می‌کند در هنگام ترمز گرفتن اگر پدال ترمز لرزید به فکر تعویض لنت باشید؛ احتمالاً لنت‌ها را سوزانده‌اید.

 • کشیده شدن فرمان به یک سمت در زمان ترمز گیری هم نیاز به بررسی لنت را ضروری می‌کند.
 • تلدا در توصیه بعدی میگوید از میان شکاف‌های رینگ لنت را بررسی نمایید اگر کمتر از 3 میلی‌متر بود، لنت جدید استفاده نمایید.
 • صدای سوت یا خرخر لنت‌ها هشدار می‌دهد زمان تعویض فرارسیده است.
 • بعضی خودروها مجهز به سنسور فرمایش لنت هستند چراغ هشدار آن‌ها بهترین علامت هشدار است.

عوامل موثر در طول عمر لنت ترمز تلدا

طول عمر لنت‌ها همان طور که در قسمت بالا ذکر گردید؛ تحت تأثیر عواملی مختلفی است؛

 • ازجمله این عوامل مسیر رانندگی روزانه شما است؛ در داخل شهر به علت ترمز گرفتن مداوم، عمر لنت کوتاه است.
 • بار زیاد و یا تعداد سرنشینان زیاد، فشار بیشتری به ترمز وارد کرده و عمر لنت را کاهش می‌دهد.
 • رانندگی زیاد و طولانی‌مدت به طبع عمر لنت را کم می‌نماید.
 • درنهایت لنت شماست که مهم است چه قدر دوام می آورد.