خرید لوازم یدکی بوش آلمان

بوش (Robert Bosch GmbH) یک شرکت آلمانی و یکی از بزرگترین برندهای بین‎المللی است که در کشورهای مختلف نمایندگی‎ های معتبر دارد. مرکز مدیریت و خرید لوازم یدکی بوش در شهر گرلینگن در نزدیکی اشتوتگارت آلمان است. پیشینه این شرکت و فعالیت‎ های آن به 150 سال قبل بر می‎ گردد. خرید لوازم یدکی بوش در ایران با آن که بسیاری از ایرانیان این برند را به واسطه تولید لوازم خانگی با کیفیت می ‎شناسند اما باید بگوییم بوش یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوازم یدکی برای خودروها است و جزو پیشگامان بازار جهانی در زمینه تولید شمع خودرو، سیستم‎ های انژکتوری و ترمز به شمار می‎ روند. این شرکت در ابتدای شروع قرن بیست و یکم و با معرفی سیستمی برای ترمزگیری و حرکت خودکار خودرو در ترافیک‎ های شهری وارد حوزه ساخت خودروهای خودران شد. با گسترش فناوری حسگرها و نرم‎افزارها طی سال ‎های آینده، فناوری های بوش به تدریج در بزرگراه ‎ها، جاده ها و خیابان ‎ها استفاده خواهند شد. حوزه فعالیت برند بوش در 4 زمینه اصلی است:

  • راه‎ حل های تحرک (Mobility Solutions)
  • تولید محصولات مخصوص مصرف ‎کننده مانند لوازم خانگی
  • فناوری ‎های صنعتی
  • فناوری ‎های انرژی و ساخت و ساز

تشخیص لوازم یدکی بوش اصلی از تقلبی

برخی از فروشندگان با چسباندن لوگوی این برند، شابلون یا لیزر آرم آن روی لوازم یدکی متفرقه، آن‎ ها را به اسم این برند می ‎فروشند. برای تشخیص هنگام خرید لوازم یدکی بوش آلمان اصل و غیر اصل می‎ توانید نام قطعه را در سایت رسمی بوش جستجو کنید و عکس آن را ببینید. روش دیگر استفاده از سریال نامبر یا FD.nomber است که با جستجوی آن در سایت می‎ توانید اطلاعات مورد نظر را مشاهده کنید. لوازم یدکی بوش آلمان اصل

تاریخچه لوازم یدکی برند بوش

یکی از جوانان آلمانی به اسم رابرت بوش رویای تاسیس یک کسب و کار اختصاصی را داشت. او در سال 1886 در شهر اشتوتگارت با هدف اجرای پروژه ‎های دقیق مکانیکی و الکترونیکی کارگاهی بر پا کرد. سال‎ های ابتدایی فعالیت بوش با فراز و نشیب زیادی همراه بود و رابرت جوان در ابتدای ورود به قرن بیستم سعی کرد محصولات شرکت خود را بهبود بخشد. او به کمک مهندس شرکت یعنی گاتلاب هانلود در سال 1902 طرحی تازه برای شمع خودرو ارائه داد. در این طرح از ولتاژ بیشتری استفاده می‎شد و برای محصولات و لوازم یدکی بوش ثبات عملکردی بیشتری در پی داشت. تولید اولین نمونه‎ های آن شمع اسم بوش را به عنوان یکی از تامین‎کنندگان جهانی قطعات یدکی خودرو بر سر زبان‎ ها انداخت. تلاش‎ های بوش و هانولد باعث شد علاوه بر گسترش طرح شمع خودرو، همچنین به ابتکاراتی در زمینه سیستم روشنایی، استارتر و بوق خودرو دست پیدا کنند. برگزاری اولین مسابقات ماشین‎ سواری در ابتدای قرن بیستم رقابت را در بین شرکت‎ های تولید کننده لوازم خودرو بالا برد. در سال 1903 در مسابقه ای در کشور ایرلند به اسم Godron Bennett، فردی به اسم Camille Jenatzy توانست با مشاین مرسدس خود به مقام قهرمانی برسد. یکی از دلایل پیروزی او استفاده از سیستم شمع و جرقه بوش بود. همین امر باعث افزایش محبوبت خرید لوازم یدکی بوش آلمان میان مردم و به ویژه شرکت کنندگان در مسابقات ماشین سواری شد. بوش در سال 1927 پمپ انژکتوری دیزل را معرفی کرد که تا به امروز هنوز استفاده می‎شود. این برند طی ده‎های آینده توانست با ابتکاراتی مانند اولین رادیو داخل خودرو، سیستم‎های ضد قفل ترمز (ABS) و سنسورهای مایکرومکانیکال نام خود را بیشتر مطرح کند.

واتساپ