خرید فیلتر هوا پیکان

یکی از لوازم یدکی مهمی که در خودروهای مختلف از جمله پیکان نصب می‌شود، فیلتر هوا است. این فیلتر وظیفه انتقال هوای سالم را به موتور بر عهده دارد. هوایی که به سمت موتور در حرکت است می‌تواند گرد و غبار و آلودگی زیادی به همراه داشته باشد. از این رو باید تصفیه شود. فیلتر هوا پیکان در مسیر ورودی هوا به موتور قرار گرفته است و با توجه به پره‌ها و جنسی که دارد، گرد و غبار را در درون خود نگه می دارد و به خود جذب می‌کند. فیلتر هوای پیکان

مهم ترین نکات خرید فیلتر هوای پیکان

فیلتر هوا جزو قطعاتی است که باید هر چند وقت یک بار تعویض شود تا سلامت موتور به خطر نیفتد. بعد از مدتی استفاده از خودرو، ظرفیت فیلتر برای جذب آلودگی‌ها کاهش می‌یابد و هوایی که به موتور وارد می‌شود، آلوده است. به همین علت عملکرد آن نیز دچار خدشه شده و کارایی لازم را ندارد. برای این که قدرت پیکان و شتاب آن کاهش پیدا نکند باید فیلتر در بازه‌های زمانی مناسب تعویض شود. با توجه به این که تولید این خودرو متوقف شده است. ممکن است قطعات آن به راحتی پیدا نشود ولی فیلتر هوای پیکان مشابه بسیاری از خودروهای دیگر است و می‌توان از آن‌ها بر روی پیکان استفاده کرد. فیلتر هوای خودروی پیکان شکل دایره‌ای، مستطیلی یا استوانه‌ای دارد و پره‌های کاغذی، کتانی یا توری و مواد جاذب با فاصله حدود یک سانتی‌متر از هم قرار گرفته‌اند. از این رو گردش هوا را در درون خود ایجاد می‌کنند و سطح تماس پره‌ها با آلودگی بیشتر می‌شود تا بتواند هوا را بیشتر تصفیه کند. فیلتر هوا پیکان معمولاً بالای موتور نصب می‌شود و در یک کاور پلاستیکی یا فلزی قرار دارد که هنگام تعویض باید کاور برداشته شود. اکثر صاحبان خودروی پیکان فقط به قدرت جذب فیلتر هوا توجه می‌کنند.

قیمت فیلتر هوای پیکان

با توجه به این که مدل‌های مختلفی از فیلتر هوا پیکان در بازار موجود است، طبیعتاً قیمت آن‌ها نیز با هم متفاوت است. پره‌های فیلتر هوا را از جنس‌های مختلفی می‌سازند. به عنوان مثال برای خودروی پیکان فیلترهایی با پره‌های کاغذی یا سلولزی و فیلترهایی با جنس کتان تولید می‌شود. فیلترهای کتان مدت زمان بیشتری دوام دارند و قیمت آن‌ها نسبت به فیلترهای کاغذی پیکان بیشتر است. علاوه بر جنس فیلتر هوا، برند و شرکت سازنده نیز با قیمت‌های متفاوتی بر روی محصولات خود می‌گذارند. برخی از شرکت‌ها با توجه به قیمت تمام شده محصول و مواد اولیه که مورد استفاده قرار می‌دهند قیمت بالاتری را نسبت به مدل‌های مشابه خود در بازار دارند. این عوامل سبب می‌شود تا قیمت‌های متنوعی را از فیلتر هوای پیکان در بازار ببینید. ولی به طور کلی قیمت این محصول چندان بالا نیست. بدون شک مدل‌هایی که با کیفیت بالاتری تولید می‌شوند می‌توانند مدت زمان بیشتری بر روی خودرو دوام آورند و قدرت جذب گرد و غبار بیشتری دارند. حال می توانید با یک بررسی کوچک در این صفحه از قیمت‌های این محصول آگاه شوید.

نمایندگی‌ فروش فیلتر هوای پیکان

در بازار لوازم یدکی پیکان و هر بازار دیگری ممکن است اجناس اصل و تقلبی کنار هم قرار بگیرند و افرادی که تخصص کافی در این زمینه ندارند، نتوانند به راحتی تفاوت این دو را پیدا کنند. از این رو هم هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند هم یک جنس غیر اصل با کارایی پایین را بر روی خودروی خود سوار می‌کنند. برای خرید لوازم یدکی خودرو بهتر است حتما از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر خرید کنید سایت‌های فروشگاهی اینترنتی مجاز امکان خرید غیرحضوری را هم برای شما فراهم کرده‌اند تا از هر کجای کشور نیز بتوانید مطمئن خرید کنید.

بهترین برندهای فیلتر هوا پیکان

فیلتر هوا یکی از محصولاتی است که این روزها تولید خانگی آن نیز مورد توجه قرار گرفته است. اما بهتر است برای اطمینان از کارایی خوب فیلتر، از برندهای خوب و با سابقه موجود در بازار بهره ببرید. این برندها در کارخانجات تولیدی بزرگ و تحت نظارت افراد متخصص تولید می‌شوند. معروف‌ترین برند که از فیلتر هوای پیکان می‌توان دید شامل فیلتر سرکان است که جزو برندهای ایرانی و با کیفیت محسوب می‌شود و همچنین برند ایساکو که دارای کنترل کیفیت است و قطعاتی را که معتبر هستند را در بسته بندی خود ارائه می‌دهد. با توجه به این که فیلتر هوا پیکان تمام آلودگی را به خود جذب نمی‌کند، اگر برند بهتری بر روی خودروی خود استفاده کنید، درصد بیشتری از آلودگی‌ها را به خود جذب می‌کند و عملکرد بهتری خواهد داشت. از این رو خودروی شما مدت زمان بیشتری بدون این که به موتور فشار وارد شود، می‌تواند از آن استفاده کند.

واتساپ