خرید فیلتر هوا روآ

فیلتر هوای روآ که بر روی این خودروی ایرانی وجود دارد باید هر چند وقت یک بار تعویض شود. کار فیلتر هوا تصفیه کردن هوایی است که به موتور وارد می‌شود. این قطعه در خودروهای مختلف ممکن است طراحی متفاوتی داشته باشد. فیلتر هوا از کاغذهای سلولوزی تشکیل می‌شود که گاهی اوقات این کاغذها با موادی دیگر غنی می‌شوند تا حجم بیشتری از آلودگی‌ها را به خود جذب کنند.

راهنمای خرید فیلتر هوای روآ

فیلتر هوا روآ باعث می‌شود تا گرد و غبار به داخل خودرو هدایت نشوند. این فیلتر بر سر راه ورودی هوا به درون موتور قرار می‌گیرد. بهتر است هر چند وقت یک بار فیلتر را بررسی کنید تا از سلامت و کارایی آن اطمینان حاصل کنید. این مساله که بعد از چه مدت باید فیلتر خودروی روآ خود را تعویض کنید بستگی به منطقه زندگی و مسیری دارد که در آن رانندگی می‌کنید. هر چه گرد و غبار و آلودگی هوا بیشتر باشد طبیعتا باید سریع‌تر اقدام به تعویض فیلتر هوا کنید. مدل‌های مختلفی از فیلتر هوای روآ در بازار لوازم یدکی خودرو وجود دارد که هر کدام مربوط به یک شرکت سازنده است. پره‌های فیلتر دارای جاذب‌های آلودگی است که هر چه کارایی بیشتری داشته باشد، مدت زمان بیشتری می‌تواند کار کند. بهتر است بعد از 5 الی 10 هزار کیلومتر رانندگی فیلتر روآ را تعویض کنید.

خرید فیلتر هوا روآ

چرا باید فیلتر هوا روآ را تعویض کنیم؟

خودروی روآ معمولاً دارای شتاب زیادی نیست و این عامل سبب می‌شود تا نیاز به تعویض فیلتر در بازه زمانی بیشتری احساس شود. هر چند خرابی و عدم کارکرد مناسب فیلتر خود می‌تواند به مرور شتاب خودرو و توان موتور را کاهش دهد. به همین علت ممکن است خودروی روآ شما پس از مدتی عملکرد اولیه را نداشته باشد که بهتر است در مرحله اول فیلتر هوای آن را مورد بررسی قرار دهید و تعویض کنید.

قیمت فیلتر هوای روآ

قیمت فیلتر هوا روآ بسته به برند و کارخانه سازنده آن ممکن است متغیر باشد. همچنین این محصول در دو نوع معمولی و اسپرت وجود دارد، در یک برند اکثر اوقات فیلتر اسپورت قیمت بالاتری دارد. در حال حاضر فیلترهای هوا روآ از 10 تا بالای 50 هزار تومان قیمت دارد. البته با توجه به نوسانات بازار ممکن است تغییراتی در آن‌ها دیده شود. علاوه بر برند و نوع فیلتر، متریال اولیه فیلتر نیز در قیمت آن مؤثر است از این رو ممکن است فیلتری که با قیمت بالا خریداری می‌کنید در صورتی که اصل باشد مدت طولانی‌تری برای شما کار کند و درصد بیشتری از گرد و غبار هوای ورودی را به خود بگیرد. از این رو سلامت موتور نیز بیشتر می‌شود. گاهی اوقات می‌توان با تعویض فیلتر روآ و قرار دادن یک فیلتر مناسب بر روی آن عملکرد آن را به مراتب بهتر کرد. در این صورت شاید قیمت بیشتری برای این فیلتر پرداخته شود ولی خطر آسیب رسیدن به موتور در طول زمان کاهش می‌یابد.

نمایندگی‌ فروش فیلتر هوا روآ

اگر قصد دارید فیلتر هوا روآ را با کیفیت بالا و در نوع اصل خریداری کنید باید از نمایندگی‌های مجاز برندهای فیلتر هوا کمک بگیرید. سایت‌های فروشگاهی اینترنتی و فروشگاه‌های مجاز علاوه بر ارائه محصولات اصل، مشاوره رایگان و خدمات پس از فروش را هم به مشتریان ارائه می‌دهند. سایت مستریدکی به عنوان یکی از بهترین تامین کنندگان قطعات یدکی در کشور محصولا فیلتر هوای خودروی روآ را عرضه می کند. شما می توانید لیست قیمت این محصول را در همین صفحه مشاهده نموده و در صورت نیاز با مشاوران مستریدکی تماس بگیرید.

بهترین مارک‌های فیلتر هوای روآ

همانطور که گفته شد شرکت‌های تولیدی زیادی در زمینه فیلتر هوا کار می‌کنند که ممکن است کیفیت آن‌ها با هم متفاوت باشد. از برندهایی که در حال حاضر در بازار فیلتر هوا موجود هستند می‌توان از چند شرکت معتبر زیر نام برد:

  • ایساکو یکی از بهترین برندهایی است که در زمینه لوازم مصرفی ماشین مانند فیلتر هوا می‌توانید برای روآ خود تهیه کنید.
  • فیلتر هوای خودرو روآ با برند سرکان نیز جزو مطرح‌ترین و قابل دسترس ترین فیلترهایی است که می‌توانید در بازار ببینید. این برند نیز کیفیت خوبی دارد و مدت زمان زیادی کار می‌کند.
واتساپ