خرید فیلتر هوا سورن

فیلتر هوا یک قطعه کوچک اما مهم و کاربردی در خودرو است. این وسیله حافظ موتور ماشین است و باعث می‌شود که موتور عمر طولانی‌تری داشته باشد. فیلتر هوا با قرار گرفتن بر سر راه موتور، تمامی ناخالصی‌ها و ذرات آلوده هوا را به خود جذب کرده و هوای تمیز را وارد موتور می‌کند. علاوه ‌بر این، فیلتر هوا وظیفه تنظیم میزان هوای ورودی به موتور خودرو را دارد و به همین دلیل یک قطعه مهم در اتومبیل به شمار می‌رود. زمانی که فیلتر هوا در خودرو وجود نداشته باشد یا در کارکرد خود دچار اختلال شود، مقدار زیادی آلاینده به همراه هوا وارد موتور می‌شوند. این ذرات می‌توانند انواع آلودگی‌ها با حجم و اندازه متفاوتی باشند. مانند ذرات شن و ماسه، گرد و غبار و رطوبت که از ورودی موتور به داخل آن نفوذ می‌کنند. ذرات آلاینده‌های هوا به موتور آسیب رسانده و باعث خرابی و ساییده شدن رینگ پیستون، سوپاپ‌ها و بدنه داخلی سیلندر می‌شود. باید دقت کنید که محل قرارگیری فیلتر هوا هم بسیار اهمیت دارد. اگر فیلتر هوای ماشین در جای درست خودش قرار نگیرد و به درستی بسته نشود، هوای ورودی به جای عبور از فیلتر و تصفیه شدن، مستقیما به موتور وارد شده و به آن آسیب می‌رساند. ظرفیت فیلترها با هم متفاوت است. اما به طور کلی به میزان گرد و غبار و آلاینده‌ای که فیلتر هوا می‌تواند در خود نگه دارد، بدون اینکه آن را به جریان هوا منتقل کند، ظرفیت فیلتر می‌گویند. در این مقاله از مستریدکی، قصد داریم راهنمای کاملی درباره فیلتر هوا سورن در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید:

مهم‌ترین نکات خرید فیلتر هوا سورن

فیلتر هوا سورن مانند فیلتر هوا در هر خودروی دیگری، هر چند مدت یکبار نیاز به تعویض دارد. زیرا زمانی که آلودگی‌ها و ذرات ریز هوا بیش از به فیلتر جذب می‌شوند، فیلتر هوا قابلیت خود را از دست می‌دهند. بنابراین تعویض به موقع این قطعه باعث عملکرد بهتر موتور اتومبیل و کاهش مصرف سوخت و کمتر شدن فشار روی آن می‌شود. فیلتر هوای ماشین از زمان روشن شدن آن تا زمانی که اتومبیل خاموش شود، در حال کار کردن است. بنابراین به طور دائم در حال انجام کار است. به همین خاطر حتی باکیفیت‌ترین فیلترهای هوا هم تاریخ مصرف معینی دارند. زمان تعویض فیلتر هوا سورن به عوامل گوناگونی وابسته است که باید به آن دقت کنید:

  1. اگر تردد شما در مسیر خاکی نسبت به مسیر آسفالت بیشتر است، باید فیلتر هوای خودروی‌تان را زودتر عوض کنید.
  2. چنانچه در شهرهای آلوده مانند کلان‌شهرها زندگی می‌کنید، تعویض فیلتر هوای اتومبیلتان باید زودتر از اتومبیل‌های شهرهای دیگر با هوای پاکیزه انجام شود.
  3. نوع خودرو، کیفیت ساخت خودرو و میزان استفاده روزانه آن نیز در زمان تعویض فیلتر هوا دخالت دارد.

اما به طور کلی، متخصصان خودرو پیشنهاد می‌کنند که در هر ۱۰ الی ۱۵ هزار کیلومتر کارکرد ماشین و یا هر ۱۲ ماه یکبار، باید فیلتر هوای اتومبیل عوض شود.

محدوده قیمتی فیلتر هوا سورن

قیمت فیلتر هوا سورن بسته به برند و نوع آن متفاوت است. اما به طور کلی، رنج قیمتی این محصول در بازار از ۱۵ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان است.

Soren Air Filter

بهترین مارک‌های فیلتر هوا سورن

فیلتر هوا سورن در انواع مختلف در بازار قطعات خودرو موجود است. تنوع این محصول باعث شده که تشخیص و شناختن انواع اصل آن از تقلبی این محصول دشوار شود. بنابراین شناخت بهترین مارک‌های فیلتر هوای سورن به شما کمک می‌کند که انتخابی آسان و مطمئن داشته باشید. از جمله بهترین برندهای فیلتر هوای این خودرو می‌توان از فیلتر هوا خودرو سرکان و فیلتر هوا خودرو ایساکو نام برد. کیفیت و مرغوبیت این برندها باعث می‌شود که از کارکرد مناسب و همچنین حفظ موتور خودروی‌تان از آلاینده‌ها و گردوغبار مطمئن شوید.

نمایندگی فروش فیلتر هوا سورن

برای تهیه فیلتر هوا سورن‌ می‌توانید به فروشگاه‌های مختلف فروش محصولات خودرو بروید و یا این وسیله را از آنلاین‌شاپ‌های تهیه کنید. اما نکته مهم درباره خرید این محصول، پیدا کردن انواع معتبر، اصل و باکیفیت آن است. اگر از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهید ابتدا کالاها را از نزدیک ببینید و سپس خرید خود را نهایی کنید، می‌توانید به نمایندگی‌های مجاز فروش این قطعه سر بزنید. اما راه آسان‌تر، بی‌دردسرتر و مطمئن‌تری هم وجود دارد که خرید را برای شما راحت می‌کند. شما می‌توانید از طریق سایت‌های شناخته‌شده و مورد اعتماد، محصول مورد نظرتان را انتخاب و خریداری کنید. مستریدکی با ارائه انواع محصولات خودرو در برندهای مختلف، این فرصت را در اختیار شما قرار داده است. با ورود به این سایت، این امکان را دارید که از بخش جست‌وجوی محصول، کالای مورد نظرتان را انتخاب کنید. در بخش مربوط به هر محصول علاوه‌بر قیمت، توضیحات کاربردی آن هم ذکر شده است. مستریدکی همچنین امکان استفاده از مشاوره‌های تخصصی و رایگان را برای هر کالا به شما می‌دهد تا پس از بررسی کامل، خرید خود را انجام دهید. اگر قصد خرید فیلتر هوا سورن را دارید و کیفیت این محصول برای شما اهمیت ویژه‌ای دارد، همین حالا وارد سایت مستریدکی شوید.

واتساپ