خرید دیسک ترمز آردی

دیسک ترمز آردی قطعه‌ای دایره‌ای شکل، در چرخ های جلوی اتومبیل است که وظیفه متوقف کردن اتومبیل در حین ترمز را بر عهده دارد. این دیسک ترمز با 2 قطعه دیگر خودرو یعنی چرخ‌ها و لنت ترمز ارتباط مستقیم دارد. باید بدانید که دیسک چرخ جلو آردی در چرخ جلوی آن قرار دارد و این خودرو برای قسمت عقب از ترمز کاسه‌ای استفاده می کند. برای خرید یک دیسک ترمز با کیفیت و سالم برای خودروی آردی خود باید به یک سری نکات و ویژگی‌هایی دقت کنید تا جنس نامرغوب به شما فروخته نشود. باید بدانید دیسک ترمز آردی اهمیتی برابر با تأمین امنیت و سلامت سرنشین‌های این خودرو دارد. بخصوص برای این اتومبیل که از مدل و سطح امنیت پایین تری نسبت به بسیاری از اتومبیل‌های دیگر برخوردار است و از سیستم ترمز قدرتمندی در مقایسه با آن‌ها سود نمی برد، این اهمیت چند برابر می‌شود.

دیسک چرخ جلو آردی

راهنمای خرید دیسک ترمز آردی

به طور کلی دو نوع دیسک ترمز برای پژو آردی در بازار قطعات یدکی خودرو وجود دارد، که دارای کارایی‌های متفاوتی هستند. این دو نوع، دیسک ترمز‌های معمولی و دیسک‌های خنک کننده نام دارند. معمولاً دیسک چرخ جلو آردی از جنس چدن و با آلیاژ مخصوص تولید می‌شود تا بتواند حرارت ایجاد شده در لنت و چرخ را در حین ترمز ناگهانی، تا حد بالایی انتقال دهد. نوع معمولی، دارای سطحی صاف و صیقلی است که به طور معمول از جنس چدن ساخته می‌شود. دیسک‌های خنک کننده نیز با سطحی نیمه صاف و دارای حفره در بازار موجود هستند. قطر دیسک پژو آردی حدود 24.5 سانتی متر و نوع دیسک ساده آن دارای وزنی حدود 2700 گرم دارد که برای سایر ماشین هایی مثل پیکان و پژو روآ نیز قابل استفاده است. از جمله پارامترهای مهمی که در کیفیت بالای دیسک ترمز آردی باید توسط شرکت تولید کننده آن رعایت شوند، میزان اصطکاک دیسک، بالانسینگ و میزان لنگی آن است که باید با استاندارهای جهانی مطابقت داشته باشند، تا دیسک از کیفیت خوب و عمر طولانی برخوردار باشد. در صورتی که هر یک از این پارامتر‌ها به صورت اصولی رعایت نشوند، می‌تواند منجر به آسیب جدی به سیستم ترمز و البته سلامتی سرنشینان خودرو شود.


خرید لوازم یدکی آردی از فروشگاه اینترنتی مستر یدکی


قیمت دیسک ترمز آردی

این محصول با توجه به نوع ساده یا خنک کننده، در فروشگاه‌های مختلف با قیمت‌های متفاوتی به فروش می رسد. البته قیمت دیسک ترمز خنک کننده، اندکی بیشتر از نوع ساده است. در حال حاضر به طور تقریبی، قیمت دیسک ترمز آردی بین 85 تا 140 هزار تومان است. در ضمن به یاد داشته باشید، دیسک ترمز خودرو خنک کننده بهتر از نوع ساده است و قیمت نسبتا بالاتری دارد، حتی الامکان بهتر است از این نوع دیسک استفاده کنید. هنگامی که دیسک چرخ جلو آردی یا عقب آن خراب شود، یک سری علامت‌های غیر عادی در عملکرد خودروی خود مشاهده خواهید کرد، که شما را آگاه می‌سازد تا از خسارات بیشتر جلوگیری کنید.

نمایندگی‌ فروش دیسک ترمز آردی

متأسفانه در حال حاضر و به گفته کارشناسان بازار قطعات یدکی خودرو، بیش از نیمی از محصولات این بازار، اصل نیستند. خوشبختانه شرکت ایساکو به عنوان تأمین کننده قطعات یدکی ایران خودرو، دیسک ترمز آردی اصل را در اختیار نمایندگی های ایران خودرو در سراسر کشور قرار می دهد و شما می توانید این محصول را از نمایندگی های مجاز و یا به صورت راحت‌تر از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر که از برندهای معتبر دیگر در کنار برند ایساکو فروش دارند و قابلیت مقایسه محصولات را هم دارند تهیه کنید.

بهترین مارک دیسک ترمز آردی

یکی از دلایل خرابی دیسک ترمز، داغ شدن بیش از حد آن است. البته عوامل دیگری مثل استفاده از لنت ترمز نامرغوب و عدم تعویض به موقع آن نیز، باعث خرابی دیسک ترمز پژو آردی می شوند. زیرا زمانی که لنت ترمز ماشین از جنس نامرغوب باشد، با ایجاد اصطکاک بیش از حد بین لنت و دیسک ترمز در حین ترمز کردن، دیسک خراشیده شده و به مرور زمان فرسوده می‌شود. پس باید در خرید لنت ترمز به این موضوع دقت کنید. پیدا کردن دیسک ترمز مرغوب برای آردی کار ساده‌ای نیست و نیاز به دقت بسیار زیاد در هنگام خرید از بازار قطعات یدکی دارد. از جمله تولید کنندگان ایرانی که این قطعه را با کیفیتی متوسط و با قیمت مناسب در بازار قطعات عرضه می کنند، برندهای ایساکو، تلدا، گسترش و سهند ریخته گر و ... هستند.

واتساپ