خرید دیسک ترمز سمند

دیسک ترمز سمند قطعه‌ای فلزی است که روی 2 چرخ جلو این خودرو سوار می‌شود و با لنت ترمز سمند در تماس مستقیم است. وقتی راننده روی پدال ترمز فشار می آورد، لنت‌های ترمز با دیسک‌ها درگیر شده و باعث از حرکت ایستادن چرخ‌های اتومبیل و درنتیجه، توقف کامل خودرو می شوند. دیسک سمند از نوع دیسک خنک شونده است و تا حد زیادی از میزان حرارت بالا و داغی سیستم ترمز و قطعات آن مثل لنت‌ها و چرخ‌های اتومبیل کم می کند. جنس به کار رفته در ساخت بدنه دیسک ترمز سمند، از آلیاژهای مختلفی مثل آهن، چدن، فولاد و ... است.

قیمت دیسک های ترمز سمند

راهنمای خرید دیسک ترمز سمند

دیسک سمند مانند سایر خودروهای دیگر دارای انواع مختلفی است؛ دیسک ترمز معمولی و دیسک ترمز خنک کننده. دیسک‌های معمولی دارای سطحی کاملا صاف و یکدست هستند اما دیسک‌های ترمز خنک شونده، دارای شیارهایی روی سطح بدنه هستند. جنس به کار رفته در ساخت بدنه دیسک سمند، از آلیاژهای مختلفی مثل آهن، چدن، فولاد و ... است و بسته به جنس آن، وزن های متفاوتی دارد. نوع جنس دیسک ترمز سمند تأثیر زیادی در کاهش میزان حرارت بالا و داغ شدن آن در ترمز‌های شدید دارد. از طرفی، کوچک‌ترین ناخالصی در آلیاژ فلز به کار رفته در ساخت محصول، باعث شکستن یا تاب برداشتن آن در حین ترمز‌های شدید می‌شود. علاوه بر جنس دیسک ترمز، پارامترهای دیگری مثل وزن، شکنندگی و همچنین گذراندن تست‌ها و استاندارهای بین المللی، معیارهای تعیین کننده ای در تضمین کیفیت و سلامت محصول هستند که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرند. در صورتی که هر یک از این پارامتر‌ها به صورت اصولی رعایت نشوند، می‌تواند منجر به آسیب جدی به سیستم ترمز و البته سلامتی سرنشینان خودرو شود.

قیمت دیسک ترمز سمند

ارزان‌ترین نوع از جنس فلز آهن تهیه می‌شود، که قیمت یک جفت آن در حدود 170 هزار تومان است. جنس‌های مرغوب‌تر با آلیاژهای بادوام و محکم‌تر مثل چدن و فولاد و با وزن سبک تر، تا قیمت‌ 280000 تومان در حال حاضر به فروش می رسند. البته، مدل‌های خارجی هم برای دیسک ترمز سمند در بازار موجود است، که قیمت بالاتری نسبت به مدل‌ها و برندهای داخلی دارند. همچنین قیمت برخی از مدل‌های خارجی دیسک  به 400 هزار تومان می رسد.


نمایندگی‌ فروش دیسک ترمز سمند

متأسفانه در حال حاضر آشفتگی بازار قطعات یدکی خودور دامن‌گیر تمام خودروهای داخلی و خارجی شده و پیدا کردن قطعه‌ای با کیفیت و با دوام را کمی سخت کرده است. با توجه به اینکه خودروی سمند، خودرویی ملی است، قطعات آن با کیفیت بالایی توسط نمایندگی تأمین قطعات اصلی ایران خودرو یعنی شرکت ایساکو، به راحتی در دسترس است و نیازی نیست که در بازار قطعات به دنبال جنس خارجی باشید، چرا که احتمال تقلبی بودن آن ها زیاد است. با توجه به اینکه برخی اوقات نمایندگی‌های ایران خودرو به خصوص در شهرستان‌ها نمی توانند به موقع این قطعه را در اختیار شما قرار دهند، می‌توانید دیسک ترمز سمند را، از طریق خرید اینترنتی و فروشگاه‌های آنلاین معتبر تهیه کنید. سعی کنید از دیسک ترمز مناسب برای اتومیبل خود استفاده کنید تا در ترافیک و یا رانندگی در سراشیبی‌های تند دچار مشکل داغ کردن سیستم ترمز نشوید.

بهترین مارک دیسک ترمز سمند

با توجه به بازار نابسامان قطعات خودرو و فراوانی اجناس تقلبی و بی کیفیت، باید در خرید دیسک ترمز سمند دقت کنید و از مارک‌ها و برندهای شناخته شده از جمله تکستار، تلدا، ایساکو و ... استفاده نمایید. برندهای خارجی عرضه کننده دیسک سمند عبارت از TRW (اتحادیه اروپا) ، LPR (ساخت ایتالیا) و ... هستند. دیسک ترمز خوردوی سمند مانند دیسک ترمز سایر خودرو‌ها، در معرض حرارات بالا و اصطکاک زیاد با چرخ‌ها و لنت ترمز است. چیزی که کیفیت و دوام دیسک ترمز و همچنین سیستم ترمز خودروی سمند شما را تضمین می کند، کیفیت بالای جنس آلیاژ به کار رفته در آن و تعویض به موقع دیسک ترمز بعد از فرسودگی است. استفاده از دیسک‌های ترمز معمولی که فاقد پارامترهای خنک کننده مثل سوراخ‌ها و شیارهای روی سطح هستند، باعث ایجاد فشار بیش از حد به خود دیسک‌ها و همچنین قطعات متصل به آن می‌شوند. پس سعی کنید از دیسک ترمز خنک شونده و با کیفیت برای سیستم ترمز خودروی سمند استفاده کنید. ضمناً برای خرید دیسک ترمز سمند بهتر است قیمت را از فروشگاه‌های معتبر و نمایندگی‌های ایران خودرو استعلام کنید و در صورت عدم دسترسی و یا تمایل به نمایندگی‌های ایران خودرو، قطعه مورد نظر خود را از فروشگاه‌های آنلاین معتبر خریداری نمایید.

واتساپ