خرید فیلتر روغن پیکان

فیلتر روغن پیکان یکی از قطعات مهم برای این خودرو محسوب می‌شود. این خودروی قدیمی و دوست‌ داشتنی ایرانی به روغن خالص و بدون ذرات معلق نیاز دارد. در حالی که در تمامی روغن‌ها ممکن است ذرات ریز و درشتی وجود داشته باشد که وارد موتور و پیستون‌ها شود. در نتیجه موتور خودرو ضعیف‌تر عمل می‌کند. در صورت نرسیدن بنزین، موتور قادر به حرکت نیست. طول عمر موتور و پیستون‌ها و سیلندر در خودروی پیکان تا حدودی به تمیز بودن روغن بستگی دارد. پس لازم است که برای این خودرو یک فیلتر روغن باکیفیت و بادوام تهیه کنید. شاید برایتان سوال باشد که چرا باید برای پیکان فیلتر روغن خوب خریداری کنیم؟ این قطعه همانند فیلتر هوا عمل می‌کند. فیلتر هوا تمامی ذرات گرد و غبار موجود در هوا را در خود جذب می‌کند و مانع از ورود آن به قسمت موتور می‌شود. روغن یکی از مواد لازم برای کارکرد بهتر موتور خودرو است. اما به دلیل اینکه در آن ممکن است ناخالصی وجود داشته باشد، به موتور آسیب وارد می‌کند.

راهنمای خرید فیلتر روغن برای پیکان

اگر قصد تعویض فیلتر روغن خودروی پیکان را دارید، باید به سراغ فیلتری بروید که قادر به جلوگیری از عبور براده‌‌های فلزی و سایر مواد ناخالصی به سمت موتور شود. در صورتی که این ذرات هر چند ریز وارد موتور شوند، عملکرد آن را تضعیف و گاهی متوقف می‌کنند. ممکن است فکر کنید فیلتر روغن پیکان آنقدرها هم قطعه‌ی مهمی نیست و یا خرید این محصول با هر برند یا محصولی اهمیتی ندارد. در حالی که پاکسازی روغن برای موتور خودروی پیکان اهمیت زیادی دارد. روغن موتور برای جلوگیری از اصطکاک قطعات زمان حرکت خودرو کاربرد دارد. تصور کنید این روغن ناخالص و پر از براده‌های فلزی باشد. پس موتور به کارکرد واقعی نمی‌رسد. فیلتر روغن پیکان به صورت مشبک طراحی می‌شود که در پشت سوراخ‌های آن یک دریچه‌ به چشم می‌خورد. این دریچه قسمتی است که مانع از ورود آلودگی به سمت موتور می‌شود. زمانی که روغن را وارد فیلتر می‌کنید، دریچه‌ی فیلتر کنار می‌رود تا روغن به سمت موتور هدایت شود. بعد از اینکه روغن را به طور کامل وارد کردید،، این دریچه بسته می‌شود. برای خرید بهترین فیلتر روغن باید به سراغ محصولی بروید که دوام و طول عمر بالایی نیز داشته باشد. برخی از محصولات موجود در بازار بعد از مدتی کوتاهی کارایی اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند. بسته‌ شدن دریچه‌ی فیلتر و عدم عبور روغن یکی از مشکلات فیلترهای بی‌کیفیت است. به دلیل جرم زیادی که بر روی بدنه‌ی داخلی فیلتر ایجاد می‌شود، روغن دیرتر از آن عبور می‌کند و در نتیجه به مرکز استوانه‌ای نمی‌رسد. این مشکل به مرور زمان استهلاک موتور و قطعات آن را افزایش می‌دهد.

قیمت فیلتر روغن پیکان

برندها و شرکت‌های زیادی در زمینه‌ی تولید فیلتر روغن پیکان فعالیت دارند که قیمت محصولات هر یک از آن‌ها متفاوت است. اگر به دنبال یک برند معتبر با محصولات مرغوب هستید، مطمئنا باید هزینه‌ی بیشتری را در نظر بگیرید. از سوی دیگر نوسانات بازار ارز هم در تعیین قیمت فیلتر روغن خودروی پیکان تاثیرگذار است. توجه داشته باشید که در زمان خرید فیلتر روغن پیکان باید قطعه مخصوص به خودروی پیکان باشد. به دلیل طراحی ساده‌تر، این قطعه در خودروی پیکان نسب به سایر خودروها ارزان‌تر است. اما دوام و طول عمر این نوع فیلتر روغن بالاست. اگر این محصولات را از نمایندگی‌های برندهای اصلی تهیه کنید، هزینه‌ی کمتری بابت فیلتر روغن پرداخت می‌کنید.

قیمت فیلتر روغن پیکان

نمایندگی فروش فیلتر روغن پیکان

برای خرید فیلتر روغن پیکان بهتر است به سراغ نمایندگی‌های این برندهای اصلی این محصول بروید. یکی از نمایندگی‌هایی که فیلتر روغن تولیدشده‌ی برندهای ایساکو، پرفلکس و سرکان را عرضه می‌کند، «مستر یدکی» است. در این فروشگاه می‌تواند صافی روغن برای خودروی پیکان را با قیمت مناسب و باکیفیت تهیه کنید. به دلیل افزایش قطعات مشابه با برندهای مختلف در بازار لوازم یدکی ماشین ممکن است قادر به خرید یک برند معتبر و اصلی نباشد. بعد از مدتی فیلتر روغن کارکرد واقعی خود را از دست بدهد و قادر به عبور روغن موتور نباشد. برخی از محصولات بازار بعد از مدت کوتاهی خراب می‌شوند و به دلیل جرم زیاد در قیمت الیاف، روغن به سختی از آن‌ها عبور می‌کند. پس بهتر است به سراغ نمایندگی رسمی فروش فیلتر روغن بروید.

بهترین مارک فیلتر روغن پیکان

اگر قصد دارید برای خوروی پیکان یک فیلتر روغن باکیفیت خریداری کنید، بهتر است به سراغ برندهای معتبری مثل ایساکو ، پرفلکس و سرکان بروید. در بازار محصولات زیادی با قیمت‌های مشابه وجود دارد. اما آنچه باعث متمایز شدن این فیلترها از سایر محصولات بازار می‌شود، جنس آن‌هاست که از بهترین مواد اولیه تهیه می‌شود. همچنین تولیدات این چند برند با انواع روغن موتور سازگاری دارد. طول عمر مناسب هم از دیگر ویژگی‌های بهترین برندهای صافی روغن پیکان است. در مناطقی که آلودگی هوا و ریزگردها و ذرات معلق در هوا بیشتر است، استفاده از این قطعه ضرورت بیشتری دارد. فیلترهای سلولزی و کاغذی برای جلوگیری از ورود این ذرات ریز به داخل روغن موتور مفید هستند. برندهای مذکور با استفاده از متریال‌های منحصربه فرد و باکیفیت، فیلترهایی تولید می‌کنند که قدرت جذب تمامی این ذرات ریز را دارند.

واتساپ