خرید تسمه دینام پژو 206

اگر بخواهیم قطعات مهم و حیاتی خودرو را لیست کنیم، تسمه دینام بین چندتای اول قرار دارد. چرا؟ این تسمه با نگه‌داری سیستم تهویه مطبوع، پمپ آب، دینام و پمپ هیدرولیک در کنار یکدیگر و انرژی‌رسانی به آن‌ها، یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در ماشین شما ایفا می‌کند. تسمه‌ها در خودروهای امروزی به یک یا نهایتا دو عدد خلاصه شده‌اند و همین میزان اهمیت کارکرد و سلامت آن‌ها را نشان می‌دهد. ما در ادامه این مطلب به سراغ توضیحات بیشتری در خصوص تسمه دینام پژو 206 می‌رویم، با ما همراه باشید تا در این راهنمای خرید تسمه دینام، به همه سوالات شما پاسخ دهیم.

مهم ترین نکات خرید تسمه دینام پژو 206

به محض این‌که شما سوییج ماشین را می‌چرخانید و آن را روشن می‌کنید، تسمه دینام خودرو پژو 206 فعالیت خود را آغاز می‌کند تا تبدیل نیروی حرکتی موتور به نیروی الکتریکی شروع و انرژی لازم به همه سیستم برسد. نیرویی که توسط این تسمه به حرکت درآمده، به سمت باطری حرکت می‌کند و شارژ می‌شود. در ادامه این مسیر، این قطعه با کمک قرقره متصل به میل لنگ حرکت می‌کند و به این ترتیب تمام اجزای متصل به آن، به حرکت در می‌آیند. پس باید در نظر داشته باشید که باتوجه به فعالیت دائمی این قطعه حیاتی، عمر مشخصی دارد و پس از مدتی فرسوده می‌شود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در خصوص قطعات مصرفی خودرو باید در نظر داشت، بررسی منظم آن‌ها در دوره‌های مختلف است، این کمک می‌کند تا به محض ایجاد هر مشکلی متوجه آن شوید و قطعه را تعویض کنید. در این فواصل علائمی هم هستند که از آن‌ها می‌توان به‌عنوان زنگ‌ خطر یاد کرد:
  1. ترک تسمه
  2. شکستگی یا بریدگی
  3. چرب شدن تسمه
  4. صدای جیر جیر
  5. داغ کردن ماشین
  6. عدم کنترل روی فرما
همچنین در نظر داشته باشید که پس از هر 60 هزار کیلومتر تا 100 هزار کیلومتر، باید آن را عوض کنید. در نهایت تمام این موارد رابطه بسیار مستقیمی با کیفیت محصولی که خریداری می‌کنید دارد، پس در انتخاب‌هایتان دقت کافی را داشته باشید.

محدوده قیمت تسمه دینام پژو 206

چند عامل اثرگذار در قیمت تسمه دینام پژو 206، کیفیت مواد، برند و... است. در حالت کلی می‌توان گفت قیمت این محصول بین 100 تا 180 هزار تومان است.

محدوده قیمت تسمه دینام پژو 206

بهترین مارک های تسمه دینام پژو 206

برندهای: پاور گریپ (گتس)، کنتیننتال، دانگیل، اوبتی بلت و فانتوم از مارک‌هایی هستند که درس خودشان را در بازار پس داده‌اند و به هر راننده‌ای توصیه می‌شوند. پس همیشه نام این برندهای معتبر را گوشه ذهن‌تان داشته باشید تا به دردسر نیفتید.

نمایندگی فروش تسمه دینام پژو 206

برای خرید قطعات خودرو چند مسیر پیشنهادی دارید:
  • مراجعه به نمایندگی‌های معتبر
  • مراجعه به خرده فروشی‌ها
  • مراجعه به آنلاین شاپ‌ها
این شمایید که باید تصمیم بگیرید و یکی از راه‌ها را انتخاب کنید. خرید حضوری یکی از دوست‌داشتنی‌ترین انتخاب‌ها در فرهنگ خرید ماست، چرا که اعتماد کردن به چیزی که نمی‌توانیم اعتبار کیفیت آن را از نزدیک بسنجیم مشکل است. پس اگر شما هم این اخلاق را دارید، پیشنهاد می‌‌کنیم که حتما به نمایندگی‌های معتبر شهرتان مراجعه کنید و کالای خود را خریداری کنید. خرده فروشی‌ها می‌توانند انتخاب‌هایی ناامن را برای شما به‌همراه داشته باشند که تبعاتی همچون خسارت‌ به ماشین و سرنشین‌های آن را به دنبال دارید. اما اگر وقت‌تان ارزشمندتر از هرچیزی‌ست و می‌خواهید آن را به جای گشتن در شلوغی بازار صرف استراحت و کارهای مهم‌تری کنید، پس حتما خرید از فروشگاه‌های انلاین را انتخاب کنید تا یکی از بهترین تجربه‌های خریدتان را بسازید. البته در این روش موانع زیادی وجود دارد که ممکن است شما خیلی سخت به فروشگاه‌های اینترنتی اعتماد کنید و بخواهید قطعات ارزشمند ماشین‌تان را از آن‌ها خریداری کنید. اما این فروشگاه‌ها با مجوزهای معتبر و درگاه‌های پرداخت امن، شما را برای رسیدن به محصولی مطمئن و با کیفیت همراهی می‌کنند و آن را به دست‌تان می‌رسانند. خرید شما از هرکدام این تیم‌ها، کمک می‌کند تا تیم‌های کوچک و بزرگی که در پشت صحنه تلاش می‌کنند بازاری امن را بسازند، حمایت شوند. مستریدکی با سابقه بیش از دو دهه فروش قطعات خودرو، شما را از خرید حضوری لوازم ماشین بی‌نیاز می‌کند. ما با ارائه مشاوره رایگان و شرح اطلاعات کامل از محصول موردنظرتان، کمک می‌کنیم تا در زمانی بسیار کوتاه، کالایی با کیفیت و تضمین شده را تحویل بگیرید.