دیسک ترمز خودرو

دیسک ترمز

همانطور که زیبایی موسیقی را نه فقط صدای نت‌ ها بلکه سکوت‌های لابلای آن‌ ها تشریح می‌ کند در رانندگی نیز این قدرت سکون و ایستایی ا‌ست که می‌ تواند فرآیند رانندگی را تکمیل کند. سریعترین خودروها، با شتاب‌های باورنکردنی و قدرت مانوری بی ‌بدیل تا زمانی که نتوان آن‌ها را کنترل کرد و به توقف کامل و بموقع واداشت، نه تنها کوچک ترین ارزشی ندارند بلکه وسیله‌ای مرگبار و خطرآفرین به شمارمی‌آیند. 

سیستم ترمز اتومبیل از قسمت‌ های مختلفی تشکیل شده که بی‌ تردید دیسک ترمز از مهمترین و شناخته‌ شده‌ ترین آن‌ هاست. چنانچه دیسک ترمز شما به دلیل پایان یافتن عمرمفید دیسک یا هر دلیلی کارآیی همیشگی‌ اش را از دست بدهد و در نتیجه راننده نتواند اتومبیل را در زمان مناسب متوقف کند. ترمز نگرفتن یا دیرگرفتن ترمز از متداولترین نشانه‌ های خراب شدن دیسک ترمز است که به نوبۀ خود می‌ تواند سبب خرابی‌ های دیگری در سیستم ترمز اتومبیل شما شود. شما باید به محض این‌ که احساس کردید دیسک ترمزتان کارآیی همیشگی را ندارد باید در اسرع وقت به تعمیرگاه مورد اعتمادتان مراجعه کنید و از او بخواهید که دیسک ترمز شما را وارسی کند زیرا در غیر اینصورت بروز تصادف و آسیب‌ های جبران ناپذیر جانی و مالی اجتناب‌ ناپذیر خواهد بود.

هنگام تهیه دیسک ترمز توجه به چند مورد ضروری‌ است که مستریدکی سعی می‌ کند در این نوشته آن‌ ها را با شما درمیان بگذارد.

خرید دیسک ترمز خودرو چرخ جلو


مطالب مرتبط: قیمت دیسک ترمز پراید و قیمت لنت تیبا


کیفیت دیسک ترمز

عوامل زیادی در تعیین کیفیت دیسک‌ های ترمز موثرند و به همین نسبت قیمت دیسک‌ های مختلف نیز با توجه به همین تفاوت‌ ها مشخص می‌ شود. یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت دیسک چرخ، کیفیت و دوام بالای محصول است. در محصولاتی که از آلیاژ فولاد بدون ناخالصی استفاده می‌ شود،  مدت زمان استفاده از دیسک خودرو بیشتر است. به طوری که تا چندین سال به تعویض آن نیاز ندارید. همچنین طراحی خنک‌کننده هم در افزایش قیمت دیسک ترمز مؤثر است.

قیمت دیسک ترمز جلو

انواع دیسک ترمز خودرو

ديسک های ترمز در چرخ جلو و عقب ماشین هاي سواري معمولا از دو نوع ساده و خنک شونده توليد و مورد استفاده خودروسازان قرار ميگيرند. در اكثر خودروها، نوع ساده آن به كار گرفته مي شود. هنگام خرید ديسک ترمز چرخ جلو متوجه خواهید شد که خنک كننده از چند طرح مختلف است كه برخي از آنها شيار و برخي ديگر دیسک های سوراخ دارند. البته نوعي ديگر از اين ترمز دیسکی اتومبیل وجود دارد كه ظاهري شبيه به ديسک هاي نوع ساده دارند. ولي داراي سيستم خنک شونده داخلي هستند، كه نيازي به شيار و يا سوراخ بر روي ديسک ترمز ندارند. قیمت دیسک ترمز خودرو این چنینی قدری با مدل های دیگر و رایج آن متفاوت است. در كل، ديسک هاي ترمز خنک شونده با هدف كاهش گرماي ديسک و همينطور كاليبر ترمز توليد شده هستند. این موضوع باعث می شود که خودرو  بدون نیاز به توقف برای خنک شدن دیسک‌ ها مسافت‌ های بیشتری را طی کند.


مطالب مرتبط: بهترین دیسک ترمز ساینا


انواع دیسک های ترمز

واتساپ