ضد یخ ماشین یکی از معروف ترین محصولات بیش‌ مصرف اتومبیل است. محصولات بیش‌ مصرف محصولاتی هستند که نیاز به تعمیر و تعویض نداشته باشند بلکه باید جایگزین شوند. محصولات بیش‌ مصرف در بازه‌ های زمانی نسبتاً کوتاه و مشخص به مصرف می‌ رسند. ضدیخ ماشین  بعد از  بنزین، گازوئیل و روغن موتور از پرکاربرد ترین محصولات خودرویی‌ است. به بیان روشن تر، حیات اتومبیل شما ممکن است به وجودش بستگی پیدا کند.

در ادامه این مطلب به ذکر نکاتی پرداخته ایم که شما را در خرید ضد یخ خودرو راهنمایی خواهند کرد.

ضد یخ ماشین چیست

اما ضدیخ ماشین چیست؟

حتماً در تابستان اتومبیل‌ هایی را دید‌ه‌ اید که کنار خیابان ایستاده و جوش آورده‌ باشند. یکی از کارهای ضدیخ جلوگیری از بروز چنین اتفاقی‌ است، اما گول اسمش را نخورید! همانطور که می‌ دانید، کارکرد موتوری که وسایل نقلیه را به حرکت درمی‌آورد، در انواع موتورها اعم از بنزینی، دیزل یا گازسوز، تامین انرژی موردنیاز برای به راه‌ افتادن اتومبیل با استفاده از احتراق و تولید انرژی حرکتی است.

حتماً می‌ توانید حدس بزنید چنین عملیاتی چه میزان قابل توجهی از گرما را تولید می‌ کند. این گرما در داخل موتور اتومبیل به شکل فزاینده‌ای بیشتر و بیشتر شده و اگر کنترل نشود به انفجار تبدیل خواهد شد.

اگر حتی بعد از یک رانندگی کوتاه به کاپوت اتومبیل دست بکشید و گرمای آن را حس کنید، می‌ توانید حدس بزنید که این گرما تا چه اندازه می‌ تواند بعد از ساعت‌ ها رانندگی در درون موتور زیاد باشد! همین گرما در سراسر موتور و قسمت‌ های دیگر اتومبیل منتشر شده و گاه از طریق دریچه‌ ها و محفظه‌ های داخلی به اتاق راه پیدا می‌ کند که به عاملی مخرّب برای اتومبیل تبدیل می‌ شود. این موضوع باعث خرابی‌ های بسیار زیادی شده و به سلامت اتومبیلتان آسیب جدّی وارد می‌ کند.

به همین علّت مهندسان و طراحان اتومبیل سامانۀ خنک‌کننده‌ ای را طراحی کرده‌اند که تقریبا مانند سیستم گردش خون در بدن عمل می‌ کند و وظیفه‌ اش رساندن آب به درون موتور، جدارۀ سیلندرها(فضای بین پیستون و سیلندر) و کلیۀ قطعاتی‌ است که در معرض این حرارت قرار دارند. این آب در طول مسیر خود ضمن گذر از کنار قطعات مختلف حرارت آن‌ ها را به خود جذب می‌ کند و در پایان مسیرش به رادیاتور انتقال می‌ یابد.

بدیهی‌ است که این چرخه به طور متناوب ادامه یافته و تکرار می‌ شود. از همین رو، این آب و رادیاتوری که با آن مرتبط است از بخش‌ های بسیار مهم و حساس موتور خودرو به حساب می‌آیند و باید همیشه مراقب وضعیتشان باشید تا در تابستان در اثر حرارت بیش از حدّ موتور و گرمای هوا جوش نیاورد و در زمستان منجمد نشود زیرا یخ زدگی این آب که در تمام قسمت‌ های موتور جریان دارد، به معنی انبساط بیش از حد ظرفیت و در نتیجه ترک خوردگی، پارگی و ترکیدگی قسمت‌ های اصلی موتور می‌ شود.

شما با خرید ضدیخ مناسب و افزودن مقدار معینی آب به آن به راحتی می‌توانید از بروز تمامی این اتفاقات ناگوار و خسارت‌ های پرهزینه‌ای که به همراه دارند جلوگیری کنید.


خرید روغن ترمز


خرید ضدیخ در انواع گوناگون

ضدیخ ماشین به طور کلّی به دو نوع مختلف تقسیم می‌ شود:

  1. ضد یخ با پایه معدنی

  2.  ضد یخ با پایه آلی.

  مهم ترین تفاوت این دو نوع ضدیخ ، طول عمر مفید آنهاست. ضدیخ با پایۀ معدنی که بخش عمدۀ محصولات بازار را دربرمی‌گیرد دارای عمرمفید یکساله است در حالی که عمر مفید ضدیخ‌ های با پایۀ آلی به طور تقریبی به سه سال می‌ رسد. اگر صاحب خودرویی با قطعات قدیمی هستید و رادیاتور اتومبیل‌ تان از جنس برنج یا مس است، ضدیخ پایه معدنی برای خودروی شما مناسب‌ تر است.

توجه داشته باشید که عمر مفید این ضدیخ‌ ها برای خودروی شما کوتاه بوده و باید بعد از یک سال تجدید شوند اما اگر صاحب خودرویی مدرن‌ تر با قطعات آلومینیومی هستید، ضدیخ پایه آلی گزینۀ مناسب تری‌ است. توصیۀ مستریدکی همیشه این است که ضمن توجه به راهنمایی‌ های شرکت تولیدکننده اتومبیل و توصیه‌ های مکانیک قابل اطمینان خود با انتخابی هوشمندانه و خرید ضدیخ از برندهای نام‌ آشنا و معتبر سلامت و ایمنی اتومبیلتان را تضمین کنید.

انتخاب بهترین ضدیخ ماشین


قیمت و خرید روغن هیدرولیک فرمان


زمان مناسب برای تعویض و خرید ضدیخ

اگر اتومبیل شما تولید داخلی‌ است، بهتر است ضدیخ آن را هر سال عوض کنید ولی درمورد اتومبیل‌ های خارجی و معتبر بهتر است به دفترچۀ راهنمای آن رجوع کنید. معمولاً ضدیخ در این نوع اتومبیل‌ ها حدوداً تا سه سال نیاز به تعویض ندارند. یکی از رایج ترین نشانه‌ های زمان تعویض ضدیخ بالارفتن آمپر آب، نشت آب یا آب ترکیب‌ شده با ضدیخ در زیر اتومبیل است. در چنین شرایطی بهتر است هرچه زودتر نسبت به تعویض ضدیخ اتومبیل خود اقدام کنید. در فروشگاه اینترنتی مستریدکی انواع ضدیخ تولیدشده توسط معتبرترین نام‌ ها در این عرصه در دسترس شما است. شما با کسب اطلاعات لازم در این زمینه، می‌توانید با اطمینان خاطر نسبت به خرید ضدیخ اقدام نمایید.

نشت ضدیخ به دلیل خرابی یک و یا چند قطعه از قسمت‌ های مختلف اطراف محفظه موتور اتومبیل مثل واتر پمپ، رادیاتور آب موتور، رادیاتور بخاری، شلنگ‌ های رادیاتور و بخاری، اتصالات سیستم خنک‌کننده و واشر سرسیلندر اتفاق می‌ افتد که در این حالت می‌ بایست به تعمیرگاه اتومبیل مراجعه و قطعه معیوب را تعویض کنید. در صورتی که نشتی ضدیخ از رادیاتور باشد، می‌ توان با اضافه کردن مایع و پودر نشت گیر رادیاتور این اشکال را برطرف کرد.


قیمت واسکازین


نکات خرید ضد یخ خودرو

در صورتی که قصد خرید ضدیخ برای وسیله نقلیه تان را دارید، حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • نقطه جوش بالا

ضد یخ خودرو باید دارای نقطه جوش بالایی باشد تا در دما های بالا رسوب نکند.

  • انتقال حرارت به میزان مطلوب

ضد یخ ماشین باید حرارت را به خوبی منتقل کند و تاثیر نامطلوبی بر تبادل حرارتی در سیستم خنک کننده نداشته باشد.

  • نداشتن بوی نامطلوب

یکی از مواردی که باید هنگام خرید ضد یخ  ماشین به آن توجه داشته باشید، عدم بوی نامطلوب آن است که منجر به ناراحتی سرنشینان نشود.

  • ضریب انبساط حرارتی پایین

داشتن ضریب انبساطی حرارتی پایین یکی دیگر از مواردی است که هنگام خرید ضد یخ باید به آن توجه داشته باشید.این موضوع باعث می شود ضدیخ در تغییرات دمایی مختلف به بهینه ترین شکل ممکن عمل کند.

  • دارا بودن ویسکوزیته مناسب در دما های پایین

ضدیخ باید در دما های پایین دارای ویسکوزیته کمی باشد. این موضوع باعث می شود در زمستان به بهینه ترین شکل عمل کند.


قیمت گریس


قیمت ضدیخ خودرو

قیمت ضدیخ خودرو همانند سایر محصولاتی که برای انواع خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند، متغیر است و به عواملی هچون برند، اندازه، نوسانات ارز و ... وابسته است. در صورتی که قصد سفارش ضدیخ خودرو از فروشگاه مستریدکی را دارید، می توانید همین حالا اقدام کنید. قیمت ضدیخ ماشین برای انواع برند ها در این سایت درج شده است. همچنین لازم به ذکر است که شما می توانید از طریق تماس با شماره های تعبیه شده در سایت، با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرموده و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

واتساپ