خرید روغن ترمز خودرو

روغن ترمز خودرو یکی از ضروریات هر خودرویی است و در بازار انواع و اقسام مختلفی از آن وجود دارد. همچنین برندهای مختلفی از این محصول وجود دارد که مشتری را سردرگم می‌کند. شما در اینجا می‌توانید با اطلاعات داده شده، روغن ترمز خودرو خود را از بین بهترین و مناسب ترین ها خریداری کنید و از خرید خود راضی باشید.

روغن ترمز خودرو ارزان

نقش روغن ترمز خودرو چیست و چه کار می‌کند؟

روغن ترمز ماشین ماده‌ای است که تحت فشار بالا کار می‌کند و کارایی یک خودرو تا حد زیادی به این روغن بستگی دارد. وقتی راننده پایش را روی پدال ترمز می‌گذارد، پمپ و بوستر ترمز با فشار زیاد، این روغن را با استفاده از لوله‌های فولادی به کالیپرهای چهار چرخ منتقل می‌کنند. سپس فشار روغن، لنت‌ها را به جلو حرکت می‌دهد و بعد از برخورد لنت با دیسک، خودرو متوقف می‌شود. بدون این روغن، در صورتی که پای خود را روی پدال ترمز قرار دهید، خودرو متوقف نخواهد شد و این یک فاجعه است. بنابراین برای اینکه سیستم ترمز عملکرد درستی داشته باشد، باید هر از گاهی آن را تعویض کنید. همچنین ممکن است پس از مدتی به علت گرما و فشار زیاد، حجم روغن از میزان استاندارد، کمتر شود که در این صورت باید روغن ترمز خودرو خریداری نمود و به آن اضافه کرد.


قیمت گریس ماشین در فروشگاه مستریدکی


مهم‌ترین نکات خرید روغن ترمز خودرو

یک نکته مهم این است که سیستم ترمز هر خودرو متناسب با یک روغن ترمز خاص طراحی شده است. بنابراین از ترکیب کردن روغن‌ها و یا تعویض آن با مدلی که با نمونه قبلی کاملا متفاوت است، جدا خودداری کنید؛ چراکه ممکن است به سیستم ترمز خودرو آسیب‌های جدی وارد کند. یک روغن ترمز ماشین خوب باید 4 ویژگی داشته باشد:

  • در دماهای پایین مقاومت داشته باشد و منجمد نشود.
  • در برابر دماهای بالا مقاومت خوبی داشته باشد.
  • میزان خوردگی و ساییدگی سیستم ترمز را کاهش دهد.
  • با بخش‌های دیگر سیستم ترمز سازگاری داشته باشد.

انواع روغن ترمز خودرو

روغن ترمز خودرو انواع مختلفی دارد و با استانداردی به نام DOT دسته بندی می‌شوند. رایج‌ترین آنها DOT3، DOT4، DOT5 هستند. معمولا افراد هنگام خرید روغن ترمز خودرو به رنگ آن توجه می‌کنند و نوع آن را با توجه به رنگش تشخیص می‌دهند. رنگ بسته بندی این محصول، بیشتر آبی و زرد است.

  1. DOT3 زرد رنگ و گلیکولی است و نقطه جوش 205 درجه سانتی‌گراد دارد. اگر رطوبت به این روغن برسد، نقطه جوش آن به 140 درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.
  2. DOT4 نسبت به نوع DOT3 قیمت بیشتری دارد و نقطه جوش آن 230 درجه سانتی‌گراد است. این روغن معمولا آبی رنگ است. در صورتی که رطوبت به این روغن برسد، نقطه جوش آن به 150 درجه سانتی‌گراد می‌رسد.
  3. DOT5 دارای سیلیکون و معمولا متمایل به بنفش است، همچنین نفطه جوش 260 درجه سانتی‌گراد دارد. معمولا این نوع روغن نسبت به مدل‌های قبلی کاربرد کمتری دارد.

قیمت روغن هیدرولیک فرمان کاسپین مدل VG 46


بهترین مارک روغن ترمز خودرو

با توجه به اهمیت ویژه این محصول توصیه می‌شود به‌موقع نسبت به خرید روغن ترمز خودرو اقدام کنید تا دچار مشکلات بعدی نشوید. علاوه بر این، جان و مال خود را نیز حفظ کنید. با بررسی‌های لازم می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین روغن ترمز را از فروشگاه اینترنتی مستر یدکی برای خودروی خود تهیه کنید. روغن ترمز‌های بسیار خوبی در بازار وجود دارند که برخی از بهترین مارک‌های این محصول عبارتند از:

  • فومن شیمی (کاسپین)
  • ایساکو
  • ATE

خرید اینترنتی روغن موتور بهتام روانکار از فروشگاه آنلاین مستریدکی


قیمت روغن ترمز خودرو

محدوده قیمت روغن موتور خودرو و روغن ترمز در ظرف‌های 250 میلی لیتری با برندهای مختلف و مدل‌های مختلف تفاوت دارد. به گونه‌ای که برندهای ایرانی مانند فومن شیمی و ایساکو  با رنگ آبی از 15 الی 25 هزار تومان و با رنگ زرد از 14 الی 23 هزار تومان است. البته با توجه به نوسانات ارزی این بازه‌های قیمتی متفاوت است. در برندهای ایرانی، مارک‌هایی هم حضور دارند که معتبر نمی‌باشند و با قیمت پایین‌تر عرضه می‌شوند. توصیه می‌شود قبل از خرید در مورد آنها تحقیق کنید. برندهای خارجی و معتبر همچون ATE و elf در بازار موجود هستند که در رنگ آبی محدوده قیمت روغن ترمز ماشین 30 الی 60 هزار تومان و رنگ زرد 35 الی 70 هزار تومان قیمت دارند.


قیمت ضد یخ برای انواع برند ها


نمایندگی فروش روغن ترمز خودرو

نمایندگی‌های خودرو و تعویض روغنی‌های معتبر مراکزی هستند که این محصول را با بهترین برندها عرضه می‌کنند. همچنین شما می‌توانید بهترین و آسان‌ترین روش خرید روغن ترمز ماشین را از فروشگاه اینترنتی مستر یدکی انجام دهید. این سایت برای خرید بهترین‌های این محصول، توضیحات کامل و جامعی را به شما ارائه داده است.

واتساپ