روغن هیدرولیک فرمان

خرید روغن هیدرولیک

امروزه اکثر خودروها دارای سیستم هیدرولیک فرمان هستند. این سیستم به راننده اجازه می‌دهد به راحتی و بدون زحمت فرمان را بچرخاند. این روان کننده وظیفه انتقال قدرت را دارد. بنابراین باعث روان‌تر شدن چرخش فرمان و انتقال قدرت به چرخ‌ها و سایر بخش‌های هیدرولیکی خودرو می‌شود. در این‌جا می‌توانید تمام نکات مهم برای خرید یک روغن هیدرولیک خوب را به دست آورید و خرید مناسب خود را انجام دهید. در کنار روغن هیدرولیک اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره روان کننده های دیگر مانند روغن گیربکس به دست آورید پیشنهاد می کنیم مقاله کاربرد واسکازین را مطالعه کنید.

مهم‌ترین نکات خرید روغن هیدرولیک


خرید روغن موتور  در برندهای مختلف از فروشگاه مستریدکی


انواع روغن هیدرولیک فرمان

در حالت کلی این روان کننده‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

  1. روغن‌های هیدرولیک نفتی: این نوع از روغن‌ها از مواد نفتی ساخته می‌شوند. همچنین قیمت مناسبی دارند و بیشتر روغن‌های موجود در بازار نیز از همین نوع هستند، ولی برای محیط زیست و سلامت انسان چندان مناسب نیستند.
  2. روغن‌های هیدرولیک سنتتیک:این نوع از روغن‌های هیدرولیک از مواد موجود در طبیعت ساخته می‌شوند و به عده‌ای آن‌ها را گیاهی می‌نامند. نسبت به روغن‌های هیدرولیک نفتی، قیمت بالاتری دارند ولی درعوض برای محیط زیست و سلامت انسان خطری ندارند.

قیمت روغن ترمز


نکات خرید روغن هیدرولیک فرمان

در صورتی که قصد خرید روغن هیدرولیک فرمان را دارید، حتما به نکات زیر توجه داشته باشید تا یک محصول با کیفیت و مناسب خودروی خودتان را تهیه بفرمایید:

  • توجه به ویسکوزیته هنگام خرید روغن هیدرولیک فرمان خودرو:

                 ویسکوزیته به معنی میزان چسبندگی و روان بودن روغن است. در صورتی که ویسکوزیته کمتر از حد استاندارد باشد، احتمال نشتی روغن وجود داشته و در صورتی که بالاتر از حد استاندارد باشد، باعث می شود روغن جریان مطلوب را نداشته باشد.

  • سازگاری:

              روغن هیدرولیک خودرو با قطعات فلزی در تماس است. بنابراین حتما باید با این قطعات سازگاری داشته باشد. یک روغن هیدرولیک مناسب باید با مواد افزودنی و دیگر سیالات سازگاری داشته باشد.

  • ایمنی:

             توجه به ایمنی در هنگام خرید روغن هیدرولیک فرمان از اهمیت بالایی برخوردار است. روغن هیدرولیک فرمان باید در مقابل آتش و ... مقاومت بالایی داشته باشد.

  • خاصیت ضدخوردگی روغن هیدرولیک فرمان:

        روغن هیدرولیک مناسب باید از اکسیداسیون و زنگ زدگی قطعات جلوگیری کند. بنابراین در زمان خرید روغن هیدرولیک فرمان حتما به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید.

  • خاصیت ضد رطوبت بودن:

      ضد رطوبت بودن روغن هیدرولیک باعث می شود عمل روان سازی به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.


قیمت روغن واسکازین


قیمت روغن هیدرولیک فرمان

روغن هیدرولیک فرمان خودرو در برند ها و اندازه های متنوعی در بازار عرضه می شود. قیمت روغن هیدرولیک فرمان به عوامل گوناگونی از جمله برند، سایز، نوسانات بازار ارز و .... وابسته است. شما می توانید از طریق شماره تلفن های تعبیه شده در سایت مستریدکی با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره های لازم در رابطه با قیمت و نحوه خرید روغن هیدرولیک مناسب خودروی خود را دریافت نمایید.

واتساپ