روغن هیدرولیک فرمان

خرید روغن هیدرولیک

امروزه اکثر خودروها دارای سیستم هیدرولیک فرمان هستند. این سیستم به راننده اجازه می‌دهد به راحتی و بدون زحمت فرمان را بچرخاند. این روان کننده وظیفه انتقال قدرت را دارد. بنابراین باعث روان‌تر شدن چرخش فرمان و انتقال قدرت به چرخ‌ها و سایر بخش‌های هیدرولیکی خودرو می‌شود. در این‌جا می‌توانید تمام نکات مهم برای خرید یک روغن هیدرولیک خوب را به دست آورید و خرید مناسب خود را انجام دهید. در کنار روغن هیدرولیک اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره روان کننده های دیگر مانند روغن گیربکس به دست آورید پیشنهاد می کنیم مقاله کاربرد واسکازین را مطالعه کنید.

تعویض روغن هیدرولیک

در یک سیستم فرمان هیدرولیکی، این روان کننده اهمیت ویژه‌ای دارد. به این خاطر که بدون این روغن، سیستم کارایی قابل قبولی نخواهد داشت. بنابراین هر ازگاهی باید آن‌را تعویض کرد. در صورتی که رنگ روغن تیره شود و یا بوی سوختگی بدهد و یا سفت شود باید تعویض شود. گاهی نیز سطح آن از میزان استاندارد کمتر می‌شود و تمام این‌ها باعث می‌شوند چرخش فرمان به سختی انجام شود و راه حل آن خرید یک روغن هیدرولیک جدید است.

پس از بررسی روغن، باید توجه داشته باشید در صورتی که آن هنوز شفاف و روشن است، برای سیستم هیدرولیک کارایی دارد. اما اگر روغن کدر شده باشد یا کف کرده باشد و یا به سمت رنگ قهوه‌ای تغییر رنگ داده باشد، حتما باید تعویض شود. اما در غیر اینصورت، در حالت کلی نیز توصیه می‌شود که آن را هر دو سال یک بار تعویض کنید و یا اینکه به کارکرد خودروی خود توجه نمایید. اگر خودروی شما بیشتر از 38000 کیلومتر کارکرد دارد، وقت آن رسیده است که به فکر تعویض روغن هیدرولیک در خودروی خود باشید.

مهم‌ترین نکات خرید روغن هیدرولیک

مهم‌ترین نکات خرید روغن هیدرولیک

در هنگام خرید روغن هیدرولیک فرمان به نکات زیر توجه کنید:

  • قبل از خرید، حتما از نوع آن مطلع شوید. برای اطلاع از آن می‌توانید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید.
  • نوع روغن هیدورلیکی که خریداری می‌کنید با نوعی که قبلا استفاده شده است، یکسان باشد.
  • همیشه از مارک‌های معتبر خریداری کنید.
  • نکته مهم دیگر اینکه از ترکیب کردن روغن‌ها با یکدیگر، خودداری کنید؛ به این دلیل که ممکن است به سیستم هیدرولیک فرمان آسیب وارد کند.

خرید روغن موتور در برندهای مختلف از فروشگاه مستریدکی


انواع روغن هیدرولیک فرمان

در حالت کلی این روان کننده‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد:

  1. روغن‌های هیدرولیک نفتی: این نوع از روغن‌ها از مواد نفتی ساخته می‌شوند. همچنین قیمت مناسبی دارند و بیشتر روغن‌های موجود در بازار نیز از همین نوع هستند، ولی برای محیط زیست و سلامت انسان چندان مناسب نیستند.
  2. روغن‌های هیدرولیک سنتتیک:این نوع از روغن‌های هیدرولیک از مواد موجود در طبیعت ساخته می‌شوند و به عده‌ای آن‌ها را گیاهی می‌نامند. نسبت به روغن‌های هیدرولیک نفتی، قیمت بالاتری دارند ولی درعوض برای محیط زیست و سلامت انسان خطری ندارند.

بهترین روغن هیدرولیک فرمان

روغن‌های هیدورلیک فرمان زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای خودروی خود استفاده کنید. برخی از بهترین مارک‌های آن‌ها که همگی کارایی خوبی دارند و می‌توانید با خیال راحت خریداری کرد، عبارتند از:

  • کاسپین
  • توتال
  • الف

در بازار برندهای ایرانی و خارجی مختلفی وجود دارند. محدوده قیمت این روان کننده‌ها با ظرفیت یک لیتری برای برندهای ایرانی از 20 هزار تومان الی 40 هزار تومان و برای برندهای خارجی از 35 هزار تومان الی 80 هزار تومان است.


خرید روغن هیدرولیک فرمان کاسپین مدل VG 46 ار فروشگاه اینترنتی مستر یدکی


نمایندگی فروش روغن هیدرولیک

شما می‌توانید بهترین و آسان‌ترین روش خرید روغن هیدرولیک برای خودروی‌تان را از فروشگاه اینترنتی مستر یدکی انجام دهید. این سایت برای خرید بهترین محصولات خودرو مانند روغن موتور ماشین، توضیحات کامل و جامعی را به شما ارائه داده است. با فروشگاه اینترنتی مستر یدکی، روغن هیدرولیک مناسب خودروی خود را به راحتی و بدون دردسر خریداری کنید و یک خرید اینترنتی مطمئن را تجربه نمایید. با توجه به اهمیت ویژه این روان کننده در کارایی سیستم هیدرولیک خودرو، توصیه می‌شود نسبت به آن دقت کافی داشته باشید و به موقع برای خرید آن اقدام کنید تا دچار مشکلات و خسارات بعدی نشوید. با بررسی‌های لازم می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین روغن را از فروشگاه اینترنتی مستر یدکی برای خودروی خود تهیه کنید.

واتساپ