گریس ماشین از پرکاربردترین مواد در سرویس های دوره ای خودرو ها محسوب می شود که همپوشانی زیادی با روغن موتور خودرو دارد. همۀ ماشین ‌ها و دستگاه‌ های مکانیکی از قطعات متعدد فلزی در اندازه‌ها و شکل ‌های مختلف تشکیل شده‌ اند که در تماس دائم با یکدیگر هستند. یقیناً تماس این قطعات و حرکت آن‌ها در اثر اصطکاک، ضمن بالابردن حرارت، موجب خوردگی، شکستگی، پارگی و از بین رفتن قطعات می ‌شود. به همین دلیل از ماده ‌ای باید استفاده شود که بتواند علاوه بر کمک به روانکاری، از فرسایش قطعات هم جلوگیری کند؛ روغن گریس خودرو با غلظت و بافت خاصی که دارد، گزینه‌ ای ایده‌ آل و ضروری برای این منظور است. روغن گریس ماشین در حفره‌ ها، شیارها و فضاهای خالی بین قطعات قرار می ‌گیرد و مانند لایه ‌ای محافظ و روان ‌کننده عمل می ‌کند. در صورتی که قصد خرید گریس خودرو را دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

هنگام خرید گریس خودرو به چه  نکاتی توجه کنیم؟

توصیۀ اکید مستر یدکی به شما این است که همیشه از روان بودن قطعات خودرو مطمئن باشید. اگر خودتان با اتومبیل و تعمیر خودرو آشنائی دارید که چه بهتر، در غیر این ‌صورت از یک کارشناس مورد اعتماد تان بخواهید تا موارد را وارسی کند. در صورتی ‌که احساس کردید اتومبیلتان به روانسازی نیاز دارد، پیش از انتخاب و خرید روغن گریس به چند مورد دقت کنید. نوع حرکت قطعات و تماسشان با یکدیگر همچنین میزان درجۀ حرارت در قسمت‌های مختلف موتور متفاوت است، بنابراین باید برای هر بخش از گریس متناسب با همان بخش استفاده کنید تا گریس با توجه به دمای محیط و غلظت مناسب، بهترین عملکرد را برای خودرو امکان‌ پذیر کند. . بهتر است این محصول و محصولات مشابه آن مانند بهترین روغن ترمز را از برندهای معتبر و مراکز مجاز لوازم خودرو تهیه کنید.

انواع گریس

همانطور که گفتیم، روغن گریس انواع مختلفی دارد و هر نوع آن برای قسمت‌های خاصی از خودرو کاربرد دارد. به عنوان مثال روغن گریس مناسب برای بلبرینگ با حرف G و روغن گریس مناسب برای شاسی خودرو با حرف L مشخص می‌ شود. عملکرد هر نوع از روغن گریس به مقاومت آن در برابر اکسید شدن، خوردگی و سایش ‌های مختلف همچنین مقاومت آن در دماهای مختلف بستگی دارد.توجه به نام و اعتبار کمپانی تولید‌ کننده و فروشگاه عرضه ‌کنندۀ محصول نشانه ‌های قابل اطمینانی برای خرید گریس به شمار می‌ آیند. فروشگاه اینترنتی مستر یدکی عرضه ‌کنندۀ انواع روغن گریس از مشهورترین برندهای موجود در بازار کشور می باشد.

انواع گریس خودرو

بهترین مارک گریس خودرو

مارک‌های مختلفی از برای این محصول در بازار وجود دارند که باید توجه کنید که کیفیت لازم را داشته باشند. از آنجایی که روانکاری قطعات برای صحت عملکرد آن‌ها بسیار مهم است؛ بهتر است محصول مورد نیاز خود را از برندهای معتبر تهیه کنید تا کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد. برخی از مرغوب‌ترین و بهترین مارک‌های آن که در بازار موجود هستند شامل موارد زیر می‌شود که می‌توانید با اطمینان کامل آن‌ها را خریداری کنید:

  • Shell
  • FAG
  • SKF
  • آترود

محدوده قیمت گریس ماشین

محدوده قیمت گریس ماشین از برندهای مرغوب و با کیفیت از 15 هزار تومان تا 200 هزار تومان متغیر است. این قیمت با توجه به برند مورد نظر و میزان حجم آن تعیین می‌شود. شما می‌توانید هر یک از این نوع‌ها را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی مستر یدکی تهیه نمایید.


قیمت روغن گیربکس


نمایندگی خرید گریس خودرو

برای خرید گریس، می‌توانید به نمایندگی‌‌ها و مراکز فروش مجاز محصولات خودرو مراجعه کنید. علاوه بر این، یک راه آسان‌تر برای خرید روغن گریس خودرو نیز وجود دارد که یک خرید آسوده را برای شما ایجاد می‌کند؛ خرید اینترنتی با شناخت کامل از محصول و مقایسه انواع آنها است. شما می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی مستر یدکی مراجعه کنید. علاوه بر این که می‌توانید انواع برندهای محصول گریس خودرو را مشاهده کنید، اطلاعات دقیقی درباره هریک از آن‌‌ها را نیز به همراه قیمت شان بررسی کنید تا بهترین و مناسب‌‌ترین آن‌را برای خودروی خود انتخاب کرده و خرید خود را به آسانی انجام دهید.

نقش گریس خودرو چیست و چه کار می‌کند؟

این محصول که محبوب همه تعمیرکاران خودرو است یک نوع روان‌کننده قطعات خودرو محسوب می‌شود و بعد از روغن‌های روان کننده، جزء روان‌کننده‌های پر طرفدار و پر مصرف برای قطعات خودرو است. گریس ماشین در واقع از ساییدگی و اصطکاک قطعات خودرو جلوگیری می‌کند. این روان‌کننده، به عنوان یک حائل بین دو قطعه متحرک قرار می‌گیرد و اجازه تماس مستقیم دو قطعه با یکدیگر را نمی‌دهد.

علاوه بر این در حفره‌هایی قرار می‌گیرد که امکان این را دارد تا خشک شوند و با گریس‌کاری و روان‌سازی این مناطق از پارگی و خشکی آن‌ها جلوگیری می‌کنیم. اگر روان‌کاری قطعات خودرو به موقع انجام نشود می‌تواند آسیب‌های جدی به قطعات وارد کند؛ بنابراین نقش روان‌کننده‌هایی مانند این محصول در زمینه عملکرد صحیح خودرو، بسیار پر رنگ است. کمتر شدن دفعات انجام این عمل و آسان بودن استفاده از آن، باعث می‌شود که این روان‌کننده خودرو گزینه مناسبی برای روان‌کاری قطعات خودرو باشد.


قیمت ضد یخ


مقایسه انواع گریس و روغن در روان‌کاری

گریس و روغن، هرکدام کاربردهای خاص خودشان را دارند اما در بررسی و مقایسه آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. گریس به علت غلظت بیشتر می‌تواند مانعی برای نفوذ گرد و غبار باشد.
  2. میزان دفعاتی که نیاز است تا قطعات با گریس خودرو روان‌کاری‌ شوند، بسیار کمتر از روغن‌های روان کننده است و این امر باعث کاهش هزینه می‌شود.
  3. گریس نسبت به روغن روان‌کننده، ماندگاری بیشتری دارد.
  4. گریس‌ها بیشتر از روغن می‌توانند ارتعاش و سر و صدا را کاهش دهند.
  5. گریس‌ها در تغییرات دمایی مختلف، دوام بیشتری نسبت به روغن‌های روان‌کننده دارند.
  6. میزان اصطکاک قطعات متحرک با گریس کمتر می‌شود.

مواد تشکیل دهنده گریس خودرو

گریس ماشین به شکل نیمه جامد است تا بتوان به راحتی آن را استفاده نمود. مواد اصلی تشکیل دهنده آن، روغن‌های معدنی، مشتقات نفتی، سنتتیک و صابون است. روغن‌های معدنی، نفتی و سنتتیک باعث دوام و قوام‌ش می‌شوند. همچنین برای اینکه به صورت ژلاتینی در بیاید از صابون استفاده می‌شود. زمانی که صابون درون روغن‌های معدنی و نفتی ریخته می‌شود، به شکل الیاف درآمده و ژلاتینی می‌شود. در نهایت ترکیب به وجود آمده، گریس نامیده می‌شود که خاصیت روان کنندگی قطعات متحرک را دارا است.


قیمت روغن هیدرولیک


مزایای خرید روغن گریس خودرو و استفاده از آن

مزایای خرید گریس خودرو و استفاده از آن شامل موارد زیر است: قطعه مورد حمایت در برابر گرما و فشار، مقاومت خوبی دارد. با توجه به استفاده از گریس خودرو تعداد دفعات روانکاری کمتر است. به منظور روان‌تر کردن قطعات متحرک خارجی در خودرو، بسیار مناسب است. کاربری بسیار آسان است.

گریس بهتر است یا روغن؟

با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهای هریک و کارآیی آن‌ها، نمی‌توان به طور صریح گفت کدامیک بهتر است. این موضوع که برای روانکاری قطعات، استفاده از گریس بهتر است یا روغن به برخی از فاکتورها بستگی دارد.

دما و تغییرات دمایی، همچنین سرعت و دور حرکت قطعه از فاکتورهای بسیار مهم محسوب می‌شوند؛ به طوری که توصیه می‌شود در دماهای بیشتر از 200 درجه فارنهایت که معادل با 93 درجه سانتی گراد است، برای قطعات خودرو از روغن به عنوان روان‌کننده استفاده شود.

همچنین برای قطعاتی که به صورت چرخشی حرکت می‌کنند، استفاده از روغن می‌تواند هم عملیات روان‌کنندگی و هم خنک کنندگی را به خوبی انجام دهد. از طرفی برای قطعاتی که دما و تغییرات دمایی آن‌ها زیاد نیست، توصیه می‌شود که از گریس ماشین استفاده شود.

همچنین زمانی که دور حرکت قطعه در حد متوسط باشد، گریس‌ها عملکرد بهتری دارند؛ به همین دلیل معمولا برای روانکاری بلبرینگ‌ها بهتر است از گریس استفاده شود، اما برای روان‌کاری یاتاقان‌ها، گریس چندان مناسب نیست و روغن جایگزین بهتری محسوب می‌شود.

پس برای استفاده از انواع روان‌کاری باید قطعه مورد نظر، تغییرات دمایی و سرعت و دور حرکت آن‌را مورد بررسی قرار دهید تا انتخاب درستی داشته باشید. برای انتخاب درست می‌توانید از تعمیرکاران و متخصصان نیز کمک بخواهید تا به طور صحیح راهنمایی شوید.

فروشگاه اینترنتی مستر یدکی با فروش گریس خودرو و همچنین انواع روغن موتور ماشین می‌تواند به آسانی محصول مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهد. برای این کار کافیست سفارش خود را ثبت کنید و به راحتی محصول خود را دریافت نمایید. این فروشگاه، عرضه کننده انواع لوازم یدکی خودرو و محصولات روان‌کننده قطعات خودرو است و تمامی‌محصولات خود را با قیمت مناسب از بهترین و مرغوب‌ترین برند‌ها در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. بنابراین با اطمینان کامل می‌توانید برای سفارش گریس خودرو و یا سایر محصولات مربوط به خودرو، به این فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید.

واتساپ