قفل کامپیوتر (ECU)

خرید قفل کامپیوتر خودرو

برای خرید قفل کامپیوتر خودرو ابتدای باید بدانم که قرار است این محصول از چه وسیله با اهمیتی از خودور محافظت می‌کند.واژه کامپیوتر خودرو یا ECU برای ارجاع به یک واحد کنترل الکترونیکی گفته می‌شود که جزئی از هر سیستم مکاترونیکی خودرو است. اصولا کامپیوتر خودرو تزریق سوخت به درون موتور و زمان جرقه اشتعال درون سیلندر موتور را هماهنگ و کنترل می‌کند. این هماهنگی با به کارگیر همزمان چندین سنسور که موقعیت محور میل‌لنگ، وضعیت انژکتور و سیستم جرقه‌زنی را مشخص می‌کنند، حاصل می‌شود. با گذشت زمان و پیشرفت‌های رخ‌داده در صنعت خودرو، علاوه بر وظایف بالا، کامپیوتر خودرو وظایفی از قبیل کنترل ادوات و امکانات نصب شده درخودرو و ارائه یک واحد رابط مرکزی برای عیب‌یابی آسان را با به کارگیری معادلات دیجیتالی و جداول عددی ذخیره شده در حافظه خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. وابستگی خودروهای امروزی به این قطعه در حدی است که اگر کارکرد صحیح این قطعه مختل شود، کارکرد خودرو عملا با چالش جدی مواجه خواهد شد.

راهنمای خرید قفل کامپیوتر خودرو

کامپیوتر خودرو با اندازه کوچک خود دربردارنده فناوری بالایی در ساخت و تولید است. تعداد محدودی از شرکت‌های فناور در دنیا به ساخت و تولید این قطعه مشغول هستند. از این رو کامپیوتر خودرو، قطعه‌ای گران‌قیمت و حیاتی در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود. قیمت و اهمیت این قطعه سبب شده است تا سارقان آن را به هدفی مطلوب و پربازده برای فعالیت‌های غیرقانونی خود مبدل سازند. می توان گفت یکی از آسان ترین کارها برای سارقان دزدیدن باتری و ECU است، بنابراین داشتن لوازم ایمنی چون قفل باتری و کامپیوتر خودرو ضروری است. طراحی ناآگاهانه سیستم برقی خودروهای داخلی و عدم توجه به امنیت این قطعه سبب شده است تا آمار سرقت کامپیوتر خودرو به طرز سرسام‌آوری افزایش یابد. این ضعف امنیتی و قرار گرفتن کامپیوتر خودرو در کنار موتور، به گونه‌ای است که سارقان در مدت زمان کمتر از یک دقیقه این قطعه را به سرقت می‌برند. این در حالی است که جایگزینی قطعه سرقت شده بین 800 هزار تومان تا 2 میلیون تومان برای دارنده خودرو هزینه به جای خواهد گذاشت. خرید قفل کامپیوتر خودرو، راهکاری است که برای جلوگیری از به‌بار آمدن چنین هزینه‌هایی اندیشیده شده است.


قیمت قفل فرمان در فروشگاه مستریدکی


قیمت قفل کامپیوتر خودرو

این محصول ارزنده بسیار ارزان قیمت است و به سادگی بر روی خودرو نصب می‌شود. قیمت این محصول با توجه به نوع و مدل خودرو متفاوت است اما دارندگان خودرو با بودجه‌ای بین 40 هزار تا 100 هزار تومان می‌توانند خودروی خود را نسبت به سرقت کامپیوتر خودرو ایمن سازند.

نمایندگی فروش قفل کامپیوتر خودرو

به کارگیری این محصول، بادوام و دارای کارایی مناسب و برخوردار از استانداردهای لازم با جلوگیری از به بار آمدن خسارت‌های مالی و اتلاف وقت صاحبان خودرو، از تمهیدات لازم برای هر خودرو به شمار می‌رود. سوداگران همواره به دنبال ایجاد شرایطی برای توزیع و فروش کالاهای تقلبی و بی‌کیفیت هستند. از این رو، صاحبان خودرو می‌توانند با کمک گرفتن از مستر یدکی به راحتی نگرانی خود را درباره تامین قفل کامپیوتر خودرو قطعه اصالت‌دار، رفع نمایند. مجموعه مستر یدکی با عرضه قطعات خودرویی اصیل و هویت‌دار، از جمله قطعات ایمنی خودرو مانند قفل فرمان، قفل رینگ و ... با قیمت‌هایی رقابتی همراه با ارسال سریع و به موقع خریدهای مشتریان، توانسته است تا به منبعی قابل اطمینان در حوزه قطعات یدکی و لوازم خودرو در ایران تبدیل شود. بنابراین اگر به دنبال محلی برای تأمین و خرید قفل کامپیوتر هستید، مستر یدکی، نمایندگی خرید آنرا با کیفیت و اصالت‌دار را انتخاب کنید.

قفل کامپیوتر خودرو چیست؟

این محصول یک قطعه مکانیکی است که با نصب بر روی کامپیوتر خودرو، امکان دسترسی به کامپیوتر خودرو را سخت‌تر کرده و احتمال سرقت آن را کاهش می‌دهد. از برتری این قفل کامپیوتر به دیگر روش‌های حفاظتی از قبیل سیستم‌های دزدگیر، غیرمتحرک‌سازها، ردیاب‌های ماهواره‌ای آنلاین و آفلاین و دیگر هشدار دهنده‌ها این است که برای عبور از سد چنین محافظ مکانیکی به چندین ابزار و صرف زمان به نسبت زیاد، نیاز است. علاوه بر این، چنین سرقتی بسیار پر سروصدا خواهد بود و احتمال عدم موفقیت سارق را افزایش می‌دهد. سارقان با وجود این سه چالش از سرقت کامپیوتر خودرو صرف نظر خواهند کرد. این ویژگی خرید این قفل را برای دارندگان آن، واجب و الزامی ساخته است.

مزایای قفل کامپیوتر خودرو

قفل کامپیوتر خودرو، یک محصول بسیار ساده، ارزان قیمت و با نصب و به کارگیری آسان است. از مزایای این محصول، کاهش و دشوار ساختن دسترسی سارقان به کامپیوتر خودرو و در نتیجه جلوگیری از سرقت کامپیوتر خودرو است. از دیگر مزایای آن می‌توان به جلوگیری از وارد آمدن خسارت به کاپوت و بدنه، سوکت‌ها و سیم‌کشی خودرو اشاره کرد.

معایب قفل کامپیوتر خودرو

با اضافه کردن و نصب این محصول ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی در کارکرد کامپیوتر خودرو اختلالاتی مشاهده گردد. از چالش‌های رایج و معایب‌ ایجاد شده‌اش در چنین شرایطی می‌توان به قطع برق انژکتور و کارکرد نامتوازن موتور خودرو اشاره کرد. در این حال کافی است تا قفل کامپیوتر خودرو را باز کرده و سوکت کامپیوتر خودرو بیرون آورده و مجددا جا زده شود. اختلال ایجاد شده برطرف خواهد شد. اگر با این ترفند مشکل برطرف نشد کافی است تا آی‌سی موجود بر روی کامپیوتر خودرو تمیز شده و آنرا مجددا در محل خود نصب شود. رفع این معایب توسط صاحبان خودور و بدون پرداخت هزینه قابل انجام است. و اما ایرادی دیگری که گرفته می‌شود این است که در فصل گرما وجود این قطعه (همانند تمامی وسایل محافطتی) داخل خودور موجب داغ کردن ecu می‌شود که این هم با بررسی و چک کردن و در صورت استفاده مداوم از خودور با استراحت دادن به ماشین قابل حل می‌باشد تا فشاری به آن وارد نشود.

واتساپ