قفل رینگ خودرو همان‌طور که از نامش پیداست یکی از قطعات ضد سرقت خودرو است که کمتر استفاده می‌شود. رینگ‌ها و چرخ‌های خودرو یکی از آسیب‌پذیرترین بخش‌های خودرو هستند. شاید شما هم تصاویری از دزدیده شدن رینگ و چرخ خودروهای مدل‌بالا با امنیت بسیار قوی دیده باشید. پیچ ضد سرقت ماشین یا همان قفل رینگ شامل پیچ‌ها و مهره‌هایی است که روی چرخ و رینگ خودروی شما نصب شده و تنها راه بازکردن آن‌ها کلید مخصوصی است که دست خود شماست. به‌این‌ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که حتی در یک خیابان خلوت هم خودروی شما از این لحاظ امنیت دارد. قفل و پیچ ضد سرقت رینگ در واقع جایگزین همان پیچ‌های خود لاستیک شما می‌شود، به همین دلیل تغییر خاصی در ظاهر خودرو به وجود نیامده و مجبور هم نیستید با هر بار ترک خودرو چرخ‌ها را باز یا بسته کنید. قفل رینگ چرخ

انواع قفل رینگ خودرو

تولیدکنندگان پیشنهادی و مورد قبول انواع قفل رینگ و چرخ خودرو عبارت‌اند از ایمن صنعت و صحرا گرد که هر دو ساخت ایران و مورد تایید خودروسازان ایرانی هستند. قطعات ایمنی خودرو عرضه شده توسط این دو شرکت عبارت‌اند از قفل رینگ چرخ خودرو که محل نصب آن رینگ چرخ است، قفل زاپاس بند خودرو، قفل رینگ اسپرت چرخ خودرو و قفل رینگ آلومینیومی چرخ خودرو. خودروصحرا گرد ایران یک شرکت سازنده قفل و پیچ رینگ چرخ است. این قفل در محل رینگ چرخ نصب شده و مناسب آردی، روآ، پیکان، پارس، سمند، رانا و همچنین تندر است. شرکت سازنده قفل زاپاس بند خودرو شرکت سازنده ایمن صنعت ایران است که این مدل را مناسب آردی، روآ، پیکان، پارس، 206 صندوقدار و رانا تولید می‌کند. مجدداً شرکت سازنده قفل و پیچ رینگ اسپرت چرخ خودرو شرکت صحرا گرد ایرانی است و این محصول را برای مدل‌های و، سمند و رانا تولید کرده است. همچنین محصول قفل وپیچ رینگ آلومینیومی چرخ خودرو نیز از محصولات دیگر شرکت صحرا گرد است و برای مدل‌های دنا پلاس و سورن، و صندوقدار و بی صندوق و همچنین تندر و پارس تندر تولید می‌شود.

نکات مهم هنگام خرید قفل رینگ خودرو

انواع قفل ریینگ و پیچ رینگ خودرو در صورت باز و بسته شدن زیاد هرز می‌شود و ممکن است کارایی خود را از دست بدهد. شما معمولاً مجبور به بازکردن چرخ نیستید مگر دچار پنچری شده باشید یا بخواهید لاستیک عوض کنید. تاحدامکان از باز و بسته کردن غیرضروری چرخ خودداری کنید تا بیشترین بهره را از قفل رینگ خودروی خود ببرید. به‌هیچ‌عنوان کلید مخصوص قفل و پیچ رینگ خودرو را گم نکنید. سعی کنید همیشه آن را جای مطمئنی بگذارید و آن را در دسترس هیچ‌کس قرار ندهید، کلید قفل رینگ شما یک کلید منحصربه‌فرد است و با گم‌شدن یا خراب‌شدن آن بازکردن چرخ خودرو بسیار دشوار خواهد شد. پس از آن مراقبت کنید! درمورد کلید یدکی یا شرایط گم‌شدن کلید قفل وپیچ رینگ سؤال کنید. درمورد گارانتی محصول بپرسید و همیشه بدترین حالت را در نظر بگیرید. بهترین قفل رینگ را از برندهای معتبر خریداری کنید. خرید قفل رینگ نسبت به لاستیک هزینه کمتری دارد و واقعاً ناچیز است. اگر امروز در جهت امنیت خود بکوشید فردا آسوده‌خاطر خواهید بود. فراموش نکنید که هر چرخ قفل و کلید مخصوص خودش را دارد یعنی شما چهار مدل قفل چرخ و چهار کلید منحصربه‌فرد دارید و نباید از هرکدام برای دیگری استفاده کنید. در حفظ و نگهداری از آن‌ها بکوشید و مراقب باشید کلید اشتباهی استفاده نکنید. با استفاده از کلید اشتباهی ممکن است پیچ ضد سرقت ماشین را هرز یا خراب کنید. البته نوع دیگری از قفل نیز موجود است که شامل قفل برای کلید است. قفل و پیچ رینگ خودرو و پیچ ضد سرقت هر خودرویی مخصوص همان خودرو است، یعنی مثلاً قفل رینگ خودروی سمند ساخته شده فقط برای سمند است و نمی‌توان از قفل رینگ چرخ خودروی دیگری برای یک مدل دیگر استفاده کرد. دقت کنید که حتماً قفل رینگ مخصوص خودروی خودتان را خریداری کنید. قفل رینگ‌های معمولی با قفل رینگ‌های گیره‌ای تفاوت دارند. با خرید قفل و پیچ رینگ گیره‌ای شما هر بار که خودرو را ترک می‌کنید باید قفل را بسته و در زمان مراجعت آن را باز کنید. قفل گیره‌ای برای وقتی که خودرو را برای مدت‌زمان طولانی رها می‌کنید بسیار مناسب است. چرا که علاوه بر بالابردن ضریب ایمنی چرخ خودرو سرقت کل خودرو را هم ناممکن می‌کند و حرکت‌دادن آن بسیار دشوار است.

قیمت قفل رینگ خودرو در بازار

قیمت قفل و پیچ رینگ چرخ در بازار ایران متغیر است. به‌طورکلی قیمت قفل رینگ چرخ در بازار از ۵۵ تومان شروع می‌شود. شما با مشورت تعمیرکار خود و یا نمایندگی و یا یک فرد متخصص و آشنا می‌توانید بهترین مدل را برای امنیت خودروی خود انتخاب و خریداری نمایید. به‌طورکلی برای خودروهای داخلی قفل رینگ مناسب بین هزار تومان قیمت دارد.

خرید اینترنتی قفل رینگ خودرو از فروشگاه مستر یدکی

شاید ترجیح شما برای خرید قفل رینگ خودرو خرید حضوری باشد تا آن را همان جا تست و تعویض کنید، اما باتوجه‌به کمبود زمان در زندگی امروز و تلف شدن وقت پشت چراغ قرمز و ترافیک، خرید قفل رینگ خودرو به صورت اینترنتی منطقی‌تر به نظر می‌رسد. ضمن این که با خرید اینترنتی قفل رینگ و سایر قطعات ایمنی خودرو مثل قفل فرمان و قفل پدال از فروشگاه مستر یدکی با مبلغ بیش از 500هزار تومان، از ارسال رایگان بهره‌مند خواهید شد. از آن جا که فروشندگان اینترنتی هزینه‌هایی مانند اجاره مغازه و غیره را پرداخت نمی‌کنند قیمت قفل رینگ خودرو بسیار معقول‌تر است و حتی در برخی موارد، لنت به قیمت عمده به دست شما خواهد رسید. همچنین تضمین کیفیت و اطمینان خاطر از اصل بودن و مطمئن بودن قفل رینگ خودرو محصول از سوی فروشگاه اینترنتی مستر یدکی و امکان پرداخت در محل شما را برای یک خرید اینترنتی راحت و آسوده قانع در جهت افزایش امنیت خواهد کرد! جمع‌بندی در این مطلب از مستر یدکی در مورد خرید و قیمت قفل رینگ چرخ صحبت کردیم. اگر شما هم به فکر امنیت وسیله نقلیه خود هستید و تا الان این قطعه خریداری نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم باتوجه‌به هزینه کم این وسیله مهم همین‌الان با چند کلیک از سایت مستریدکی قفل رینگ‌ها را بررسی و محصول مورد نظرتان را سفارش دهید.

واتساپ