جنس ساخت وایر شمع خودرو معمولاً مقاوم و بادوام است و چون قطعه متحرکی نیست، استهلاک آن کمتر است. اگر در نگهداری و بازدید از وایر شمع دقت کافی مبذول شود، کمتر ایجاد مشکل خواهد کرد. اگر احساس می‌کنید موتور خودرو شما خوب کار نمی‌کند یا روشن نمی‌شود، ممکن است مشکل از وایر شمع خودرو باشد. بررسی سالم بودن این قطعه، بسیار ساده و راحت می‌باشد. در این مطلب، مستر یدکی به بررسی اطلاعات لازم درباره وایر شمع 206 پرداخته است.

انواع واير شمع مناسب پژو ٢٠٦ 

وایر شمع، زیاد دچار آسیب نمی‌شود و تنها مشکلی که ممکن است برای آن به وجود آید، صدمه دیدن عایق و در نتیجه جریان پیدا کردن الکتریسته از مسیر غیر لازم است. زیرا جریان الکتریسیته باید در امتداد شمع خودرو باشد. در واقع، وایر شمع لاستیکی، یک عایق است و وظیفه دارد از جریان برق به مسیری غیر از شمع‌ها جلوگیری به عمل آورد. انواع وایر شمع 206 برای انتقال صحیح ولتاژ برق خودرو به سر شمع‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. ازجمله وایرهای باکیفیت و مناسب برای سر شمع می‌توان به وایر جنس ابریشمی، وایر سیمی، وایر شمع ترکیبی و وایر بوبین‌دار اشاره کرد.

خرید ارزان شمع پزو 206

  • وایر سیمی شمع از جنس آلیاژ مس ساخته شده و با عایق روی پوشش داده‌شده است. این وایرها انعطاف‌پذیری و مقاومت خوبی ندارند و امروزه کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • وایرهای شمع ابریشمی از بهترین انواع وایر شمع 206 هستند. مقاومت بالا، انعطاف‌پذیری و خاصیت پارازیت‌گیری از مزایای وایر شمع ابریشمی محسوب می‌شود.
  • وایر شمع ترکیبی در واقع مخلوطی از وایر شمع سیمی و ابریشمی است که نسبت به وایر سیمی، بهتر می‌باشد. اما انعطاف کمتری از وایر شمع ابریشمی دارد.
  • وایر شمع بوبین‌دار از جنس نیکل و کروم ساخته‌شده است و به همین دلیل از مشکل ایجاد نویز برخوردار نیست. این مدل، رطوبت را جذب نمی‌کند و از انتقال الکتریسیته بسیار بالایی برخوردار است.

برندهای مختلف واير شمع پژو ٢٠٦ 

شرکت‎های بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور به تولید و فروش وایر شمع خودرو مشغول هستند. این وایرهای شمع معمولاً به‌صورت عمومی و برای تمامی خودروها تولید می‌شوند. فروش وایر شمع 206 نیز از این قاعده مستثنا نیست. شما عزیزان می‌توانید برای حمایت از کسب‌وکارهای داخلی، از انواع تولیدات ایرانی این محصول انتخاب کنید. البته حق انتخاب با شما عزیزان است. بوجیکرد، والئو، پی ان ای، دینا‌ پارت، رسا، استیم پارت، وایر شمع ایران، بوش، سامنس، زیمنس، بوچوایر و زوپیر از انواع تولیدکنندگان این قطعه پرمصرف و کلیدی خودرو هستند.

قیمت وایر شمع برای پژو 206

زمان مناسب برای تعویض وایر شمع پژو 206

برای ایجاد جرقه موردنیاز در سر شمع‌ها، باید ولتاژ برق بسیار بالا باشد تا جرقه در فاصله هوایی منحرف نگردد. این ولتاژ بالا سبب جریان‌هایی سایشی در عایق وایر می‌شود که به مرور زمان بدنه وایر به کربن تبدیل می‌گردد. در این هنگام رسانایی وایر به اطراف بیشتر می‌شود و مقدار انرژی لازم برای ایجاد جرقه در سر شمع ایجاد نمی‌گردد. بنابراین چون جرقه تشکیل نمی‌شود، موتور بد کار می‌کند، بد استارت می‌خورد یا خاموش می‌شود. در این هنگام است که باید نسبت به خرید واير شمع ٢٠٦ و تعویض آن با مدل قدیمی اقدام کنید.

در هنگام خرید این نوع وایرها باید به کلاس تحمل دمای آن دقت نمایید. کلاس اف را می‌توان بهترین کلاس برای این وایر شمع خودرو دانست. وایر شمع خودرو علاوه بر کیفیت بالا باید از تحمل حرارتی بالایی نیز برخوردار باشد. امروزه وایرهایی در بازار وجود دارند که می‌توانند حتی دمای ۵۰۰ درجه را نیز تحمل کنند. توانایی حذف نویز وایر شمع نیز باید بالا باشد تا ایجاد جرقه به‌خوبی انجام شود.

قیمت واير شمع پژو ٢٠٦

قیمت واير شمع ٢٠٦ به عوامل گوناگونی نظیر مواد اولیه به‌کار رفته، کیفیت ساخت، میزان تحمل حرارت و دمای بالا، دوام، میزان حذف نویز و مواردی نظیر این بستگی دارد. این محصول معمولاً در بسته‌های 4 عددی به فروش می‌رسد و البته جزء مواد مصرفی و با قیمت پایین محسوب می‌شود. متأسفانه این قطعه نیز از گزند تقلبی‌سازان در امان نمانده است و روزانه محصولاتی بسیار بی‌کیفیت وارد بازار می‌شوند. بنابراین مستر یدکی به شما توصیه می‌کند این قطعه را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

فروش اینترنتی وایر شمع پژو 206

خرید اینترنتی واير شمع پژو ٢٠٦

اگر وایر شمع معیوب باشد، موتور خودرو بد کار می‌کند و مصرف سوخت خودروی شما هم افزایش خواهد یافت. در عین حال ممکن است بنزین به شکل سوخته نشده وارد مسیر اگزوز شود و به کاتالیست‌های گران‌قیمت خودروی شما آسیب بزند. حتی در موارد زیادی نشتی بنزین و جریان الکتریسیته در موتور به‌صورت هم‌زمان رخ‌داده و سبب آتش گرفتن خودرو شده است. بنابراین بررسی دوره‌ای وایر شمع خودرو و در صورت نیاز، خرید نوع جدید آن باید در دستور کار قرار گیرد.

فروشگاه مستر یدکی بستری فراهم کرده تا شما رانندگان بتوانید با خیال راحت و بعد از کسب اطلاعات لازم نسبت به خرید قطعه مورد نظر خود اقدام کنید. با خرید اینترنتی وایر شمع 206 از فروشگاه ما مطمئن باشید که جنس مرغوب و باکیفیتی روی خودروی خودتان نصب خواهید کرد.

واتساپ