قفل و محافظ درب

مهم ترین عاملی که می تواند باعث جلوگیری از خودرو شما شود، استفاده از محافظ درب خودرو است. انتخاب قفل مناسب نیز بستگی به سن و مدل خودرو شما دارد. مدل های جدید تر به قفل های جدید تر و مدل های قدیمی تر نیز به مدل های مخصوص خود نیاز دارند. ما در این مقاله مدل های مختلف قفل خودرو را نام برده ایم و بهترین برند های آن را برای شما معرفی کرده ایم.

انواع محافظ درب خودرو

در ادامه به معرفی مدل های مختلف درب خودرو می پردازیم.

مدل های سنتی

این مدل ساده ترین نوع محافظ درب خودرو محسوب می شود و استفاده از آن در مدل های قدیمی محبوبیت دارد. این قفل ها با کلید کار می کنند. تعمیر کردن آن ها نیز ساده است و معمولا قیمت پایینی دارند. به ساده بودن آن ها نگاه نکنید، این مدل ها از امنیت بالایی برخوردارند و می توانند تا حد زیادی جلوی سرقت خودرو و وسایل آن را بگیرند.

یکی از مدل های محبوب قفل خودرو، مدل پژو 206 آن از برند کورکن است. این قفل درب با اکثر خودرو های ایرانی سازگار است و توسط شرکت معتبر ایمن صنعت ساخته شده است. این مدل محافظ درب خودرو جهت قفل شاسی داخلی خودرو به کار می رود و باعث می شود تا از باز شدن درب جلوگیری شود. محصول نام برده شده از پلاستیک پلی اتیلن مقاوم ساخته شده است و کیفیت بالایی دارد.


خرید قفل فرمان


مدل های الکتریکی

یکی از جدید ترین مدل های قفل، قفل های الکترونیکی هستند. این قفل ها با یک دکمه باز می شود و ایمن تر از قفل های سنتی هستند. در این قفل ها از محرک هایی استفاده شده است  که پیچ یا سیلندر خودرو را به موتوری که در داخلی قاب درب پنهان شده متصل می کنند. این قفل ها به روش های مختلفی فعال می شوند. تنها مشکل این قفل ها هزینه تعمیر آن ها است زیرا هزینه بیشتری دارند.

برای محافظ درب خودرو می توان به یکی از مدل های خوب بازار یعنی قفل های پژو 206 اشاره کرد. زیرا یکی از نقاط ضعف اصلی پژو 206 فاصله زیاد بین کاپوت و بدنه آن است که باعث می شود بتوان به راحتی و با استفاده از یک پیچ گوشتی درب کاپوت آن را باز کرد و وسایل آن را به سرقت برد. این قفل ها می توانند تا حد زیادی از سرقت خودرو و باز شدن درب کاپوت جلوگیری کنند.

البته دقت داشته باشید که علاوه بر نصب این قطعه نیاز به نصب محافظ سیم کاپوت نیز نیاز خواهید داشت. در ضمن نکته بعدی که باید به آن اشاره کرد این است که محافظ درب خودرو هرگز نمی تواند ایمنی صد در صدی ایجاد کند. زیرا این وسیله ها تنها ابزاری هستند که وقت دزد را می گیرند و فرآیند سرقت را طولانی تر می کنند. به همین خاطر است که اگر دزد ماهر زمان کافی داشته باشد، این وسیله ها نیز نمی توانند تضمین سرقت نشدن خودرو را به شما بدهند. به همین خاطر لازم است خودروی خود را در جای ایمنی پارک کنید و به محافظ درب خودرو اکتفا نکنید.

محافظ های بدون کلید

این دسته از محافظ ها، دیگر نیازی به کلید برای باز شدن ندارند. در عوض از یک صفحه کلید فیزیکی استفاده می کنند. این دسته از قفل ها نیز مانند قفل های الکترونیکی از قفل های سنتی ایمن تر هستند اما مشکلی که دارند، این است که قیمت بالایی دارند و هزینه تعمیر آن ها بالا است. این دسته از قفل ها اجازه روشن شدن خودرو را بدون فشردن دکمه صفحه کلید قفل نمی دهند. بخاطر همین است که ایمن تر محسوب می شوند.

خودرو های مدل پژو 206 و 207 و رانا حتما باید از یک محافظ درب خودرو استفاده کنند زیرا این خودرو ها از لحاظ ایمنی ضعیف عمل می کنند و استحکام کافی برای مقاومت در برابر سرقت را ندارند. کلاف و درب این خودرو ها به راحتی توسط سارقان خم می شود. یکی از وسیله هایی که می تواند جلوی سرقت را بگیرد همین محافظ های درب خودرو هستند.

با توجه به سرقت های متعددی که از خودرو های 206 و 207 و رانا صورت گرفته است، مهندسین برای جلوگیری از خم شدن درب و کلاف و ضد سرقت کردن آن یک محافظ ضد سرقت برای این خودرو ها تولید کرده اند. این مدل محافظ از فولاد بسیار محکم تولید شده است که خم شدن درب را تقریبا غیر ممکن می کند. همچنین این محافظ در چهار رنگ موجود است تا بتوانید به راحتی آن را با رنگ خودروی خود ست کنید.

واتساپ