فیلتر کابین زانتیا

فیلتر هوای کابین یکی از قطعات مهم در سیستم تهویه خودرو محسوب می‌ شود. این قطعه مصرفی هوای ورودی به کابین را از آلودگی، ذرات و گرد و غبار و سایر محرک‌ های تنفسی پاک می‌ کند و هوای تمیز را به داخل کابین می‌ فرستد. یکی از مهم‌ ترین نکات در خرید فیلتر کابین زانتیا میزان کیفیت آن است. در واقع هر چه کیفیت این فیلتر بهتر باشد، هوای سالم‌ تری را در خودرو تنفس خواهید کرد. این قطعه به مرور زمان دچار گرفتگی می‌ شود و باید برای تعویض آن اقدام کرد.

انواع فیلتر کابین زانتیا

فیلتر هوای کابین از لحاظ جنس مواد تشکیل دهنده دارای انواع مختلفی است. به جرات می‌ توان گفت که بیشترین فروش فیلتر کابین زانتیا مربوط به فیلترهای کاغذی یا سلولزی است. در این نوع فیلتر از کاغذ پلیسه‌ دار که به شکل آکاردئونی تا شده است، استفاده می‌ شود. برای اینکه این کاغذها به صورت منسجم قرار گیرند، از یک محفظه پلاستیکی نرم به عنوان قالب استفاده می‌ کنند. فیلترهای کاغذی یکبار مصرف بوده و پس از مدت کوتاهی باید تعویض گردند.

در مقابل فیلتر کابین زانتیا کتان، دارای 6 لایه پارچه مخصوص روغنی است و برخلاف فیلتر های کاغذی قابلیت شستشو دارد. فیلتر کتان به دلیل نوع ساختار و لایه‌ های اضافه‌ ای که دارد، هوا را با کیفیت بهتری تصفیه می‌ کند. به طور کلی انواع فیلتر کابین زانتیا همین دو جنس ساخته شده‌ اند و تنها در تعداد لایه‌ های اضافی با هم تفاوت دارند که عبارت است از:

فیلتر کابین استاندارد

این نوع فیلترها ساختار ساده‌ ای داشته و از ورود ذرات جامد مانند گرد و خاک به درون کابین جلوگیری می‌ کنند. فیلترهای استاندارد میزان آلودگی‌ های کم‌ تری را به خود جذب می‌ کنند.

فیلتر کابین با کربن فعال

این دسته از فیلتر کابین زانتیا در کنار لایه کاغذی یا کتان، یک لایه کربن فعال هم دارند که به جذب بیشتر ناخالصی‌ ها و آلودگی‌ ها کمک می‌

کند. این نوع فیلترها توانایی جذب بوی بد هوا، گازهای مضر مانند بخارات سوخت، اوزون و مونوکسید را نیز دارند. همچنین از یک لایه ضد باکتری اضافی نیز بهره مند هستند و می توانند از ورود باکتری‌ ها با درون کابین جلوگیری کنند.

فیلتر کابین زغالی

این نوع فیلتر از لحاظ عملکرد نسبت به نوع کربن فعال دار، کمی ضعیف‌ تر اما از لحاظ ظاهری کاملا شبیه آن است. به گونه‌ ای که می‌ تواند از ورود گازهای حاصل از احتراق خودروهای دیگر به درون کابین جلوگیری کند اما نمی‌ تواند ورود بوی نامطبوع و باکتری را کنترل نماید.

فیلتر کابین الکترواستاتیکی

ساختار این نوع فیلتر کابین زانتیا به گونه‌ ای است که الیاف آن بار الکتریکی ساکن دارد و سبب ایجاد اختلاف در بار الکتریکی ذرات، گازها و... می‌ شود. وقتی ناخالصی‌ های موجود در هوا بار مخالف هم را داشته باشند، به یکدیگر جذب شده و بر روی فیلتر ته نشین می‌ شوند. این نوع از فیلتر بالاترین سطح از کارایی را دارد و از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به نوع استاندارد آن دارد.

برندهای مختلف برای فیلتر کابین زانتیا

شرکت‌ های مختلفی در ساخت و تولید فیلتر کابین فعالیت دارند. از این رو شاهد وجود برندهای مختلف فیلتر کابین زانتیا در بازار هستیم. در میان تمام برندهای خارجی و داخلی برای این محصول، برندهای سرکان و بهران فیلتر از مواردی هستند که در کنار کیفیت بسیار بالا، قیمت مناسبی را نیز ارائه می‌ دهند. از دیگر برند هایی که در بازار وجود دارند می‌ توان به FM، ستاره فیلتر، کاسپین و... اشاره کرد.

قیمت فیلتر کابین زانتیا

انواع مختلف فیلتر هوای کابین زانتیا دارای قیمت‌ های متنوعی هستند. به عنوان مثال نوع استاندارد آن ارزان‌ ترین فیلتر و نوع الکترو استاتیکی و کربن فعال آن نیز جزو گران‌ ترین فیلترها دسته بندی می‌ شوند. فیلترهای زغالی نیز قیمتی بین فیلتر استاندارد و کربن فعال دارند.

به طور کلی قیمت فیلتر کابین زانتیا به فاکتورهای مختلفی وابسته است که نوع فیلتر یکی از آن‌ هاست. از دیگر فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت آن نیز می‌ توان به میزان کیفیت، جنس و تعداد لایه‌ های اضافی و همینطور برند آن اشاره کرد.

خرید اینترنتی فیلتر کابین زانتیا در فروشگاه مستر یدکی

برای خرید فیلتر کابین خودرو لازم است فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال در اولین مرحله لازم است که نوع فیلتر را با توجه به محیط زندگی خود و میزان ذرات آلوده موجود در هوا انتخاب کنید. اگر در مناطق کویری زندگی می‌ کنید بهتر است از فیلترهای الکترواستاتیکی و کربن فعال دار استفاده کنید تا از هوای تمیزتری بهره مند شوید. همچنین برای مناطق خوش آب و هوا و بدون آلودگی و گرد و غبار زیاد می‌ توانید از نوع استاندارد آن بهره بگیرید.

عوامل دیگری که برای خرید باید مورد توجه قرار گیرند، میزان کیفیت، نوع برند و فروشگاهی است که از آن خرید می‌ کنید. شما با خرید اینترنتی فیلتر کابین زانتیا از فروشگاه مستر یدکی می‌ توانید از کیفیت بالای محصولات در کنار قیمت مناسب و همینطور پشتیبانی و مشاوره پیش از خرید بهره مند شوید.

واتساپ