لوازم یدکی ایران خودرو

یکی از معتبرترین شرکت‌های خودروسازی در ایران، شرکت خودرو سازی و پخش لوازم یدکی ایران خودرو است. این شرکت که در خارج از ایران به ایکو یا IKCO معروف است، در سال 1341 توسط برادران خیامی بنیان‌گذاری شده است. کار اصلی این شرکت بزرگ ایرانی، مونتاژ خودروهای مختلف در کشور است. اولین خودروی تولیدی این شرکت، پیکان است. این خودرو با همکاری شرکت روتس انگلستان ساخته شد. شرکت ایران خودرو در سال 1352 طریق خودکفایی و تولید داخلی قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو را در پیش گرفت. این شرکت فراز و نشیب‌های زیادی به خود دیده است. وقوع انقلاب جمهوری اسلامی، کاهش و افزایش درآمدهای نفتی، تحریم‌ها و... موجب شده‌اند این شرکت روزهای بسیار متفاوتی را تجربه کند. سال 1370 شروعی دوباره برای این شرکت بوده است. پس از این سال تعداد تیراژ تولید بالا رفت و به حدود 300 هزار دستگاه در سال رسید. بخش زیادی از رونق این شرکت به تولید پیکان برمی‌گردد و تصمیم‌گیری برای حذف تولید آن در کم شدن رونق ایران خودرو بسیار مؤثر بوده است. با این حال، قصد مسئولین این شرکت، ارتقای تکنولوژی و کیفیت بود. در سال 1384 محصولات جدیدی از جمله پژو 206 صندوق‌دار تولید گردید و برای اولین بار از موتور ملی پایه گازسوز به همراه قطعات و لوازم یدکی پژو استفاده شد. همین امر موجب شد این شرکت بتواند وارد بازار جهانی شود. آذربایجان، بلاروس و سوریه اولین کشورهایی بوده‌اند که این شرکت محصولات خود را به آن‌ها صادر کرد. متأسفانه این شرکت نتوانسته است در عرصه جهانی به خوبی عمل کند. محصولات این شرکت شامل موارد زیر می‌شوند: دنا، دنا پلاس، سمند SE، سمند LX، رانا، پیکاپ فوتون، سورن ELX، ون وانا، وانت آریسان، پژو 2008، پژو 508، پژوه 206، پژو 206 SD، پژو 207، پژو 207i، پژو 207i صندوق‌دار، پژو پارس، پژو 405، تندر 90، تندر پیکاپ، کیچر، سوزوکی گراندویتارا، هایما s7، هایما S5 S30 و  H30 cross خرید لوازم یدکی از ایران خودرو

کد قطعات یدکی ایران خودرو

برای اطمینان حاصل کردن از اصل بودن لوازم یدکی ایران خودرو، می‌توانید از سامانه «اصل بخرید» استفاده کنید. بر روی بسته‌بندی لوازم، کد قطعات یدکی ایران خودرو وجود دارد. شما می‌توانید این کد را در سامانه اصل بخرید وارد کنید و از اصل بودن کالای خود مطمئن شوید.


خرید و  قیمت لوازم یدکی سمند


قیمت لوازم یدکی ایران خودرو

قطعات یدکی ایران خودرو را با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسانند. تفاوت قیمتی موجود در بین فروشگاه‌های مختلف اغلب کم است. اگر تفاوت قابل توجهی در قیمت قطعات ایساکو مشاهده کردید، بهتر است کالا را تهیه نکنید. قیمت پایین می‌تواند. به عنوان مثال،  اگر قیمت لوازم ایران خودرو در اغلب فروشگاه ها حدود صد هزار تومان باشد و فروشگاهی، همان کالا را با قیمت شصت هزار تومان به فروش برساند، به احتمال زیاد کالای موردنظر تقلبی است.

لیست قیمت لوازم یدکی ایساکو

نمایندگی فروش قطعات ایران خودرو

لوازم جانبی ایران خودرو با نام لوازم یدکی ایساکو در بازار موجود است و تامین قطعات ایران خودرو بر عهده این شرکت است. لوازم ایساکو اصل دارای هلوگرام مخصوص ایساکو است. قطعات و لوازم یدکی خودرو ایساکو شامل لوازمی مانند لنتهای جلو و عقب ، آینه‌های خوردو، ابزار مخصوص سیستم ترمز، بخاری خودرو و اجزای آن ، بلبرینگ جات، رگولاتور سوخت و قطعات سیستم سوخت، یاتاقان و... می‌شود. در کل نمایندگی فروش قطعات ایران خودرو و هر لوازمی که  مورد نیاز خریداران خودروهای ساخت ایران خودرو باشد، توسط شرکت ایساکو  بسنه بندی و به بازار پس از فروش عرضه میشود.

راه های تشخیص لوازم یدکی ایساکو اصل

نکته‌ای که باید در هنگام خرید لوازم یدکی ایران خودرو به آن توجه شود این است که عده‌ای بی‌تجربه، فروشگاه‌هایی را برای فروش این قطعات دایر کرده‌اند که به علت نداشتن اطلاعات کافی، کالای مناسب را به دست مشتریان نمی‌رسانند. قبلا قانونی مبنی بر داشتن اطلاعات کافی در این زمینه وجود داشت که حذف شد.  بنابراین مشتریان باید خودشان در هنگام خرید لوازم ایران خودرو به این مورد توجه کنند.

مزایای خرید قطعات یدکی ایساکو اصل

نمایندگی فروش لوازم یدکی ایران خودرو (ایساکو) برای ارائه خدمات بهتر در این زمینه سامانه‌ای به نام «اصل بخرید» طراحی کرده است تا خریداران با استفاده از بارکد روی محصولات بتوانند از اصالت کالایی که تهیه کرده‌اند، مطمئن شوند.

 • نبود امکان جعل کردن بارکد
 • وجود پشتیبانی مکانیزه
 • امکان پیگیری موارد جعل شده
 • وجود همه داده‌های مربوط به لوازم یدکی

انواع قطعات و لوازم یدکی ایران خودرو

همه قطعات یدکی لازم برای موارد بالا توسط شرکت ایران خودرو تولید می‌شود و خریداران می‌توانند به راحتی لوازم یدکی ایران خودرو را از فروشگاه‌های معتبر و همچنین سایت فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی مستر یدکی خریداری کنند. قطعات یدکی ایران خودرو از تنوع بالایی برخوردار است. این قطعات شامل لوازم موردنیاز برای بخش‌های مختلفی از خودرو می‌شود:

 • سامانه روشنایی و علامت‌دهی
 • سامانه برق‌رسانی
 • سامانه‌های استارت
 • سامانه ترمز
 • سامانه خنک‌کاری
 • سیستم اگزوز
 • سیستم سوخت‌رسانی
 • سیستم انتقال قدرت
 • سامانه تعلیق و هدایت خودرو
 • سیستم تهویه مطبو
 • قطعات و اجزای موتور
واتساپ