لوازم یدکی پژو پارس

خرید لوازم یدکی پژو پارس

پژو پارس یکی دیگر از خودروهای خانواده پژو از شرکت ایران خودرو است لوازم یدکی پژو پارس هم نیز جزء ملزومات خودرو است. این خودرو در واقع فیس‌لیفت یا همان تغییر چهره یافته خودرو 405 است. این خودرو تاکنون به سه نام پارس، پرشیا و سفیر نام‌گذاری شده است. اما نام پارس، نام جا افتاده این مدل پژو زیبا در بین مردم است.در سال‌های اول تولید، پارس با همان موتور 405 تولید می‌شد. اما به مرور انواع مختلف موتور در این ماشین مورد استفاده قرار گرفت. از جمله موتور TU5 و موتور زانتیا که در مدل ELX کار گذشته شده است. خودرو پارس LX، مدل 16 سوپاپ و مدل ELX از جمله مدل‌های این خودرو هستند.حالا که با این خودرو و انواع مدل‌های آن آشنا شدیم، بهتر است به سراغ انواع لوازم یدکی پژو پارس برویم. با مستر یدکی همراه باشید تا انواع لوازم یدکی خودروی پارس آشنا شده، و محدوده قیمت این لوازم را هم بدانید. در نهایت نمایندگی‌های معتبر ایران خودرو را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع لوازم یدکی پژو پارس

لوازم یدکی پارس مانند دیگر خودروها با چند عنوان قطعات مصرفی، برقی، موتوری و بدنه تقسیم بندی و عنوان می‌شود. هرکدام از این لوازم کارکرد مهمی در اتوموبیل شما دارند و طبیعتا براساس کارایی و کارکرد روند تعویض دوره‌ای یا موردی متفاوتی دارند.

 • لوازم یدکی مصرفی: لوازم یدکی پژو پارس مصرفی، لوازمی هستند که به مرور زمان در اثر استهلاک باید تعویض شوند. عمر این قطعات وابسته به میزان کارکرد خودروی شما و کیفیت لوازمی است که استفاده کرده‌اید. فیلتر هوا، فیلتر روغن، لنت ترمز، شمع، و صفحه کلاچ از جمله این قطعات هستند.

عمر متوسط این قطعات به معمولا به این شکل است:

  1. فیلتر هوا: عمر این قطعه بسته به شرایط آلودگی هوا بین یک تا دو ماه است.
  2. فیلتر روغن: این قطعه بین 5 تا 20 هزار کیلومتر است.
  3. لنت ترمز: چرخ جلو بین 20 تا 30 هزار و چرخ عقب بین 30 تا 100 هزار کیلومتر بسته به دیسکی یا کاسه‌ای بودن آن طول عمر دارد.
  4. شمع: این قطعه بسته نوع استفاده شده بین 20 تا 100 هزار کیلومتر عمر می‌کند.

بهترین مارک‌های فیلتر روغن پژو پارس در فروشگاه مستر یدکی


 • لوازم یدکی بدنه: همه قطعاتی که بدنه خودرو را تشکیل بدهند جزء لوازم یدکی پژو پارس بدنه خوردو محسوب می‌شوند. این قطعات شامل چراغ‌‌ها، سپر، دستگیره‌ها، گل‌گیر و ... است. این قطعات جز در موارد خسارت بدنه یا زیبایی نیاز به تعویض ندارند.
 • قطعات موتوری و گیربکس: قطعاتی از ماشین که در موتور استفاده شده‌اند مانند تسمه تایم پژو پارس، سرسیلندر و هواکش خودرو در این دسته قرار می‌گیرند و ازز لوازم یدکی پژو پارس محصوب می‌شوند.
 • قطعات برقی: قطعاتی هستند که در مدارهای برقی خودرو به کار رفته‌اند. مانند دینام و استارت ماشین. این قطعات یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در روشن‌ کردن خودرو و تولید برق را تشکیل می‌دهند. همچنین کامپیوتر ماشین که در خودروهای نسل جدید بخش مهمی از کارکرد خودرو را کنترل و بهینه سازی می‌کند.

قیمت قطعات پژو پارس

قیمت لوازم یدکی پژو پارس بسته به این که از کدام دسته باشند و با چه کیفیتی قصد خرید داشته باشید متفاوت است. با این حال این دسته بندی ما به شما در پیش‌بینی هزینه‌های سرویس ماشین کمک خواهد کرد.

 • محدوده قیمت لوازم مصرفی: بین 10 تا 300 هزار تومان
 • محدوده قیمت لوازم بدنه: بین 100 تا یک میلیون تومان
 • محدوده قیمت لوازم برقی: بین 30 هزار تومان تا یک میلیون تومان
 • محدوده قیمت لوازم موتوری: بین 120 هزار تا 1.5 میلیون تومان

مشاهده قیمت قطعات ایران خودرو


خرید اینترنتی لوازم یدکی پژو پارس از مستریدکی

خرید قطعات و لوازم یدکی خودرو از نمایندگی‌های اصلی ایران‌ خودرو، خرید محصول باکیفیت را تضمین می‌کند. تنها نمایندگی رسمی قطعات خودرو پارس، «ایساکو» است. این نمایندگی در سراسر کشور شعبه‌های متعددی دارد و خرید از آن با توجه به تعدد شعبه‌ها آسان و به‌صرفه است.اما روشی ساده‌تر و به صرفه‌تر خرید اینترنتی از سایت‌های معتبر است و شما می‌توانید با مراجعه به آنها خرید اینترنتی محصولات ایساکو را انجام دهید. مستر یدکی، با سابقه فعالیت در حوزه لوازم یدکی خودرو، یکی از معتبرترین برندهای فروشگاه اینترنتی لوازم خودرو است. با اعتماد به مستر یدکی شما به آسانی محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و از طریق درگاه‌های پرداخت امن هزینه آن را پرداخت خواهید کرد.

واتساپ