لوازم یدکی پژو 206

خرید لوازم یدکی پژو 206

پژو 206 یکی از محبوب‌ترین انواع پژو در خانواده ایران‌خودرو است و لوازم یدکی پژو 206 جز ملزومات آن است. این ماشین با داشتن طراحی ظریف و جوان‌پسند، مصرف سوخت پایین و داشتن مدل‌ها و کلاس‌های متفاوت، نه‌تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا برای سال‌ها ماشینی محبوب و جوان‌پسند بوده است. پژو 206 در ایران در چند تیپ متفاوت در جهان عرضه شده که عبارتند از:

  • دبلیو آرسی یا همان رالی، آرسی : این دو مدل ایران تولید نشده‌اند) ، کروک ( به صورت وارداتی به کشور وارد شد ولی هرگز به مرحله تولید نرسید.
  • پژو 206 صندوق‌دار : مدل صندوقداری که درایران موجود است، توسط طراحان ایرانی، طراحی و به دلیل استقبال بالا تولید شد.
  • 206پلاس : یا همان 207 که در بازار ایران شناخته می‌شود فقط با این تفاوت که موتور مدل ایرانی آن از نوع Tu5 است.

این ماشین به جز فرانسه، در انگلستان، ایران، برزیل و آرژانتین هم مونتاژ می‌شد. 206 حالا فقط در ایران تولید می‌شود و همچنان یکی از پرفروش‌ترین خودروها است.پژو 206 در سال 1380 وارد دنیای خودرو ایران شد. از آن زمان تا امروز 6 تیپ مختلف این خودرو در ایران تولید و وارد بازار شده است که عبارتند از تیپ1، 2، 3، 4، 5 و اتومات اما در حال حاضر تنها دو تیپ، دو و پنج از این خودرو به صورت صفر کیلومتر در بازار عرضه می‌شود.

انواع لوازم یدکی 206

لوازم یدکی پژو 206 مانند دیگر اتوموبیل‌ به چهار دسته کلی قطعات مصرفی، برقی، موتوری و بدنه تقسیم می‌شوند. عمر این قطعات وابسته به میزان کارکرد خودرو و یا مشکلات فنی و ضربه‌های فیزیکی متفاوت است. با چکاپ مداوم ماشین نزد متخصص‌های حرفه‌ای مکانیک، شما می‌توانید عمر خودرو خود را بالا برده و سلامتی خودتان را هم تضمین کنید.

  • لوازم یدکی مصرفی: عمر لوازم یدکی مصرفی هر خودرویی وابسته به میزان کارکرد آن اتوموبیل است. این دسته از قطعات همراه با استهلاک ماشین فرسوده شده و لازم است مرتب بازرسی و تعویض شوند. تعویض به موقع این قطعات از خسارت‌های احتمالی بزرگ‌تر جلوگیری خواهد کرد. هر قسمت از خودرو، از جمله موتور و مدارهای برقی لوازم یدکی مصرفی مشخصی دارند که باید به موقع تعویض شوند. استفاده از لوازم یدکی و قطعات پژو 206 باکیفیت به نسبت مشخصی عمر این قطعات را افزایش می‌دهد.
  • قطعات موتوری: کار موتور ماشین، تامین نیروی حرکتی خودرو است. موتور، نیرویی که از اشتعال سوخت در محفظه احتراق تولید می‌شود را به نیروی محرکه تبدیل کرده و چرخ‌های ماشین را به حرکت در می‌آورند. قطعات موتور مانند سوپاپ دود و هوا، بلوک سیلندر و میل‌لنگ هر کدام بخشی از وظایف موتور را انجام می‌دهند. لازم است تعویض قطعات موتوری اتوموبیل توسط یک متخصص انجام شود.
  • قطعات برقی: قطعات برقی اتوموبیل مانند کامپیوتر و مدارهای مربوط به آن، وظیفه مدیریت سیستم برق خودرو را برعهده دارند. نقص هر کدام از این قطعات می‌تواند تبدیل به یک نقص کوچک یا بزرگ در کارکرد خودرو 206 شود. کامپیوتر، دینام، استارت، سنسور پدال گاز همگی از جمله این قطعات هستند.

خرید دینام پژو 206 و استارت پژو 206  و برف پاک کن ۲۰۶ از فروشگاه مستر یدکی 


قیمت قطعات پژو 206

لوازم یدکی پژو 206 بسیار متنوع و بالطبع قیمت آن ها نیز گسترده است. اما محدوده زیر می‌تواند در کامل کردن اطلاعات شما در هنگام خرید کمک کند.

  • محدوده قیمت لوازم مصرفی : بین 20 تا 500 هزار تومان
  • محدوده قیمت لوازم برقی: بین 30 هزار تومان تا یک میلیون تومان
  • محدوده قیمت لوازم موتوری: بین 120 هزار تومان تا 3 میلیون تومان
واتساپ