مكمل و محلول خودرو

مکمل خودرو

شاید این سؤال برای شما وجود داشته باشد که آیا استفاده از یک مکمل خودرو ضروری است یا نه؟ اگر خودرویی را بدون مکمل موتور خودرو برانیم، چه اتفاقی برای آن خواهد افتاد؟ استفاده‌نکردن از مکمل خودرو می‌تواند یک کار مضر برای ماشین باشد یا نه؟ بهترین مکمل خودرو کدام است؟ اگر یک راننده تازه‌کار باشید یا اطلاعات مفصلی درباره خودرو نداشته باشید، احتمالاً این سؤال‌ها مهم‌ترین چیزهایی است که درباره افزودنی‌های سوخت به خودرو ذهن شما را درگیر خواهد کرد. ما در این مطلب از مستر یدکی قرار است بررسی کاملی روی مکمل خودرو، انواع مکمل خودرو و معتبرترین مرکز خرید مکمل ماشین داشته باشیم. همراه ما در این مطلب بمانید تا هم پاسخی برای سؤال‌های مطرح شده پیدا و هم مرجعی برای خرید به شما معرفی کنیم.

انواع مکمل خودرو

قبل از صحبت درباره انواع مکمل خودرو، نگاهی مختصر به این موضوع داشته باشیم که مکمل سوخت چیست؟ مکمل سوخت هر افزودنی است که به موتور خودرو اضافه می‌شود تا عملکرد موتور و قابلیت‌های آن را بهبود بدهد. معمولاً مکمل‌ها را در دو نوع اصلی تقویت‌کننده یا تثبیت‌کننده سوختی می‌شناسند.

  • تقویت‌کننده عملکرد سوخت را برای بهبود عملکرد قابلیت‌های موتور در زمان رانندگی یا استفاده از خودرو به آن اضافه می‌کنند.
  • تثبیت‌کننده‌های سوختی زمانی استفاده می‌شوند که خودرو مدت زیادی بدون استفاده خواهد ماند و افزودن این مکمل کمک می‌کند تا بنزین و مواد سوختنی داخل باک، تا مدت زیادی سالم باقی بمانند و رسوب نکنند.

استعلام قیمت اکتان بنزین در فروشگاه مستر یدکی


اما همین دو نوع مکمل هم انواع دیگری دارند که در ادامه توضیح بیشتری درباره آنها خواهیم داد:

افزاینده کیفیت سوخت

مکمل‌های افزاینده کیفیت سوخت یا Gas treatments برای پاک‌کردن و از‌بین‌بردن رسوبات مضر کربن کاربرد دارند. همچنین به خروج مایعات و تجزیه ذرات آب که باعث رقیق شدن بنزین می‌شوند کمک می‌کنند و کیفیت سوخت را بالا می‌برند. تصفیه گاز با پلی ایزو بوتن فرموله شده و به همین دلیل ماده‌ای ارزان و در دسترس است. وقتی مکمل افزاینده کیفیت را به سوخت اضافه می‌کنند، علاوه بر ازبین‌بردن رسوبات مضر کربن با تجزیه بهتر ذرات کمک می‌کند تا سوخت رقیق‌تری به موتور برسد و در بهبود کیفیت گاز مؤثر است.

روان‌کننده‌ها

مکمل‌های دیگری که با نام روا‌ن‌کننده‌ها در موتور استفاده می‌شوند که برای جلوگیری از فرسودگی اجزای موتور است. این مکمل‌ها وقتی که در زمان طولانی از موتور استفاده می‌شود کاربرد دارند. درواقع مثل باقی مکمل‌ها، روان‌کننده‌ها هم به راننده کمک می‌کنند تا مشکلاتی که در بخش‌های مختلف موتور ایجاد می‌شود، رفع شوند. به‌طورکلی، این مکمل‌ها می‌توانند برای هرجایی از خودرو که محل تماس قطعات فلزی هستند کاربرد داشته باشند.

تثبیت‌کننده سوخت

بنزین هم مثل هر ماده دیگری وقتی طولانی‌مدت راکد باشد، کیفیت آن کاهش پیدا می‌‌کند. مکمل‌های تثبیت‌کننده را به موتور و سوخت اضافه می‌کنند تا از کاهش کیفیت آن جلوگیری کرده و به مدت نسبتاً طولانی‌تری تازه و زنده نگه دارد. از جمله پرکاربردترین تثبیت‌کننده‌های سوختی ضدیخ است. ضد یخ را در فصل‌‌‌های سرد و خشکی مثل زمستان استفاده می‌کنند. این مکمل می‌تواند علاوه بر ایجاد محافظت در برابر یخ‌زدگی، باعث بهبود عملکرد کلی موتور هم شود. حتی می‌تواند باعث شود موتور در شرایط رانندگی بهینه‌تر و بهتر قرار بگیرد. مایع خنک‌‌کننده هم از افزودنی‌هایی است که موتور را در برابر خوردگی حفظ می‌کند.

مکمل‌های انژکتور

مکمل‌های انژکتور از جمله مهم‌ترین پاک‌کننده‌های سیستم سوخت خودرو هستند که کربن موجود در انژکتور خودرو را تمیز می‌کنند. معمولاً خودروهای خاص و مدرنی که با موتورهای پیشرفته ساخته می‌شوند، به‌شدت در معرض آلودگی انژکتوری قرار دارند و تجمع زیاد کربن در انژکتور موتور آنها اتفاق خواهد افتاد. به این دلیل استفاده از این مکمل برای این خودروها ضروری است تا کربن‌های جمع‌شده در موتور خودرو پاک شوند و عملکرد خودرو دچار مشکل نشود. خودروهایی که به‌صورت طولانی‌مدت یا در بزرگ‌راه‌ها استفاده نمی‌شوند، موتور آنها توانایی تمیزکردن خودکار خود را ندارد. زیرا آن‌قدر به کار گرفته نمی‌شود که بتواند موتور را تمیز کند. خود این موضوع تهدید مهمی برای سلامت موتور و اختلال در عملکرد موتور است. رانندگان این خودروها هم باید استفاده از تمیز‌کننده‌های انژکتوری را در روتین کنترل خودرو در نظر داشته باشند.

نکات مهم در خرید مکمل خودرو

یکی از نکات مهمی که درباره خرید مکمل خودرو باید به آن توجه کرد این است که آیا خرید مکمل ماشین ضرورت دارد یا نه؟ خب اگر بخواهیم یک پاسخ کوتاه به این سؤال بدهیم پاسخ این است که ضروری بودن مکمل‌های سوخت به هدفی که قرار است برای آن استفاده شود بستگی دارد. اگر می‌‌خواهید از لرزش، شتاب ضعیف و توقف‌های زیاد خودرو جلوگیری کنید، یک افزودنی سوخت عملکرد خودرو را بهتر می‌کند. مکمل‌های حتی می‌توانند کیفیت سوخت خودرو را بالا ببرند و باعث شوند آسیب کمتری برای محیط‌زیست به وجود آید. همچنین در نظر داشته باشید که حتی بهترین مکمل خودرو هم برای خودروهای جدید و کم کارکرد گزینه خوبی نیستند و نباید استفاده شوند. به این دلیل که خودروهای کم کارکرد و صفر هنوز آن‌قدر سابقه کار ندارند که بخواهد مشکلات معمولی مثل تجمع آلودگی در انژکتور یا رسوب کربن در موتور اختلالی در کار آنها ایجاد کند. این کار می‌تواند حتی نتیجه عکس روی عملکرد خودروهای نو بگذارد. بهترین مکملی که برای سوخت خودرو انتخاب می‌کنید باید این سه ویژگی‌‌ها را داشته باشد:

  • سازگاری با موتور خودرو
  • دارای برچسب تأیید سازمان حفاظت از محیط‌زیست (EPA)
  • چندمنظوره و ماندگار

 قیمت مکمل‌های ماشین در بازار

اگر به‌قصد خرید مکمل سوخت به بازار بروید با قیمت‌های مختلفی مواجه خواهید شد و این تفاوت قیمت هم از بابت عواملی مثل نوع مکمل، مناسب برای خودروهای مختلف، برند، حجم مکمل و تغییرات کلی بازار است. اما برای اینکه یک برآورد کلی از قیمت مکمل‌های ماشین در بازار داشته باشید باید به شما بگوییم که مکمل‌‌های مختلف را از ۲۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان می‌توانید در بازار پیدا کنید.

خرید اینترنتی مکمل خودرو از فروشگاه مستر یدکی

رفتن به بازار ماشین و قطعات یدکی کاری زمان‌بر است. باید به بازار بروید، درباره برندهای مختلف و بهترین مکمل خودرو خود پرس‌وجو کنید و در نهایت خرید خود را انجام دهید. این کار احتمالاً چند ساعت از روز شما را به خود اختصاص می‌دهد اما ما برای شما یک راه‌حل آسان‌تر داریم. می‌توانید همین حالا وارد سایت فروشگاه مستر یدکی شوید، از منو مکمل‌‌های خودرو، نوع مکملی که قصد خرید آن را دارید انتخاب و برند موردنظر خود را پیدا کنید. قیمت به‌روز تمام محصولات در صفحه فروشگاه مستریدکی ثبت شده است. علاوه بر این حتی امکان استفاده از تخفیف‌های ویژه‌ای که فروشگاه برای مشتریان خود در نظر گرفته هم برای شما فراهم شده است. تمامی مکمل‌های ثبت شده در فروشگاه ضمانت اصالت کالا، پرداخت در محل و ارسال رایگان دارند. حتی می‌‌توانید از بخش «نظرات» محصول برای آشنایی بیشتر درباره مکمل انتخابی استفاده کنید و قبل از خرید، همه جوانب را بسنجید. خرید شما از مستریدکی در سریع‌ترین زمان ممکن و درست مطابق محصولی که در سایت دیده و خریداری کرده‌اید به دست شما خواهد رسید. می‌توانید حتی با واحد‌های پشتیبانی سایت به شماره ۲۸۴۲۳۸۳۴ - ۰۲۱ و ۸۶۰۵۴۳۳۷ - ۰۲۱ برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.      

واتساپ