كاسه ترمز خودرو

خرید كاسه ترمز خودرو

كاسه ترمز خودرو قطعه‌ای که در عقب خودرو قرار می‌گیرد. اگر چه بسیاری کاسه ترمز را با ترمز دیسکی اشتباه می‌گیرند، اما این دو قطعه با هم تفاوت دارند. ترمز دیسکی از کالیپر ترمز و دیسک ترمز تشکیل شده است. اما قطعه‌ی کاسه ترمز از قطعه‌ی گود درست شده است که به صورت متحرک عمل می‌کند. بعد از اینکه این قطعه نصب شد، رینگ چرخ بر روی آن قرار می‌گیرد. زمانی که رینگ چرخ روی كاسه ترمز قرار می‌گیرد، با فشار دادن پدال ترمز، می‌توانیم سرعت چرخ خودرو را کم کنید. طی این فرآیند به سیستم هیدرولیک خودرو یک فشار و نیروی محرکه وارد و سپس به کالیپرهای ترمز منتقل می‌شود. در ترمزهای کاسه‌ای، این قطعه به چرخ متصل می‌شود و همراه با آن حرکت می‌کند. نکته‌ای که در زمان خرید كاسه ترمز خودرو باید به آن توجه داشته باشید، قدرت کاسه ترمز برای نگهداشتن و متوقف کردن چرخ است. اکنون بسیاری از این محصولات با جنس سرامیک ساخته می‌شوند.

کاسه ترمز ماشین

زمان تعویض كاسه ترمز خودرو

در صورت شکسته شدن و یا ضعیف عمل کردن کاسه ترمز، این احتمال وجود دارد که تمام سیستم ترمز متوقف شود. با وجود این قطعه شما قادرید خودروی خود را به سمت عقب و جلو ببرید. در صورت خرابی كاسه ترمز خودرو، ترمز قادر به عملکرد صحیح نیست. با توجه به اینکه در اثر ترمز گرفتن، فشار زیادی به کاسه ترمز وارد می‌شود، پس باید آلیاژ آن از مواد مقاوم تهیه شود. زمان خرید باید به جنس و میزان استحکام آن توجه داشته باشید. همزمان دو نیروی هیدرولیکی و گریز از مرکز لنت، به دیواره‌های داخلی درام فشار وارد می‌کند و سپس این فشار به سطح کاسه دیسک ترمز می‌رسد تا آن را به حرکت درآورد. پس با ایجاد اصطکاک لازم، از سرعت درام کم می‌شود. در نهایت شما قادرید خودروی خود را متوقف کنید. اگر به دنبال یک ترمز کاسه‌ای مناسب هستید، بهتر است طرح یکپارچه را تهیه کنید. زیرا قدرت بیشتری برای کنترل خودرو را دارد و مدت دوام آن بیشتر از کاسه ترمز طرح‌دار است. هر قطعه‌ای که بر روی خودرو نصب می‌شود، بعد از مدتی کارایی خود را از دست می‌دهد. کاسه ترمز هم بعد از مدتی قادر به متوقف کردن خودروی شما نیست. ساییده‌شدن این قطعه و یا کاهش مقاومت آن در برابر گرمای ناشی از اصطکاک از جمله مشکلات این قطعه است.

قیمت کاسه ترمز خودرو

در تعیین قسمت یک قطعه عوامل زیادی دخیل است. نوسانات بازار ارز بر روی قطعات خودرو تاثیر زیادی دارد. در حال حاضر قیمت این قطعه در برندهای تکستار، ایساکو و تلدا شبیه به هم نیست. همچنین نوع خودرویی که باید از این قطعه استفاده کند، در تعیین قیمت آن نقش دارد. به عنوان مثال قیمت كاسه ترمز خودرو پراید مبلغ پایین‌تری نسبت به خودروی پژو 206 دارد. اگر بخواهید این قطعه را از نمایندگی‌های برندهای معتبر خریداری کنید، مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافه نیستید. برخی از برندها با قیمت مناسب در بازار موجودند که البته دوام و کیفیت بالایی ندارند.

نمایندگی فروش كاسه ترمز خودرو

ترمزهای کاسه‌ای برای خودروهای سبک از جمله پراید، پژوها و ... کاربرد دارد. زیرا خنک‌کاری سریع ندارد و در برابر اصطکاک گرم می‌شود. بعد از مدتی عملکرد اولیه‌ی خود را از دست می‌دهد. همچنین لنت ترمز های کفشکی شامل یک کاسه ترمز، لنت، کفشک، فنرهای بازگشتی، سیلندر، پین لنگری، تنظیم کننده و فنر فشرده شده است. هر گونه مشکل از جمله در رفتن فنر و یا خراب شدن یکی از این قطعات، باعث می‌شود تا كاسه ترمز خودرو به درستی عمل نکند. خرید از نمایندگی‌های قطعات مورد نیاز خودروها این مزیت را دارد که محصول مورد نیاز خود را با قیمت مناسب (حذف واسطه‌ها) و جنس اصل خریداری کنید. اگر به دنبال کاسه ترمز خودرو از برندهای تکستار، ایساکو و یا تلدا هستید، در نمایندگی «مستر یدکی» این قطعه با ضمانت به شما ارائه می‌شود.

بهترین مارک‌ كاسه ترمز خودرو

شرکت‌های زیادی کاسه ترمز خودرو را تولید می‌کنند که البته در بین همه‌ی برندهای خارجی و داخلی، بیشترین میزان فروش این محصول به دو برند ایساکو و تلدا اختصاص دارد. اکنون بسیاری از خودروهای ساخت داخل برای نصب این قطعه، به سراغ دو برند مذکور می‌روند. از ویژگی‌های كاسه ترمز خودرو از سه برند ایساکو، تکستار و تلدا می‌توان به جنسه بدنه‌ی مقاوم و سطح صاف آن‌ها اشاره کرد. به طوری که در برابر گرما و اصطکاک دوام و مقاومت بالایی دارند. همچنین به دلیل اینکه بسیاری ترجیح می‌دهند آن را خودشان نصب کنند، تمامی استانداردهای لازم برای تولید این قطعه در نظر گرفته شده است.

واتساپ