شمع موتور خودرو

خرید شمع موتور خودرو

به طور كلی عمر مفید شمع خودرو یک زمان مشخصی می باشد، اما زمانی ممكن است كه بخاطر جمع شدن رسوبات بر روی الکترود كه حاصل احتراق ناقص می باشد و يا دلیل درست جرقه نزدن که موجب از بين رفتن الكترودها می شود. كه در اين صورت لازم است برای خرید شمع خودرو زودتر از كيلومتر مقرر اقدام شود. خرید شمع خودرو قطعه اي در خودرو می باشد كه الزامی بوده و وظيفه جرقه زنی و روشن كردن اتومبيل را برعهده دارد. به اين صورت كه این قطعه در بالای محفظه احتراق و سيلندر خودرو قرار گرفته و از يک طرف جريان ولتاژ بالای برق را گرفته و از طرف ديگر با ايجاد جرقه زنی در محفظه احتراق باعث انفجار بخار فشرده شده بنزين و ايجاد نيروی مورد نياز براي حركت اتومبيل می گردد. خرید شمع خودرو ارزان

راهنمای خرید شمع موتور خودرو

برای انتخاب مناسب این قطعه بايد نكاتی رادر نظرداشته باشيم تا مناسب ترين شمع را برای اتومبيل خود تهيه كنيم تا علاوه برافزايش بازده موتور باعث كاهش مصرف سوخت اتومبيل نيز گردد. برای اين كار ابتدا از دفترچه راهنمای اتومبيل خود كمك بگيريد و بعد با مشخصات فنی خودرو خود و داشتن اطلاعات نسبی در مورد انواع شمع خودرو ميتوانيد شمع ارزان موجود در فروشگاه های يدكی واقع در سطح شهر ويا فروشگاه های اينترنتی خريداری كنيد.

قیمت شمع خودرو در بازار

قيمت شمع برای انواع خودرو با توجه به حجم موتور و همينطور نوع جنس و برند توليدكننده متفاوت است. ولي به طور كلي قيمت شمع خودرو در كشورهاي سازنده و با در نظر گرفتن مواد تشکيل دهنده شمع بين ١٦ تا ١٠٠ دلار برآورد شده است ، كه البته باتوجه به فرآيند واردات تغييري در قيمت نهايي آن در ايران خواهدداشت. برای کسب اطلاع از قیمت وایر شمع خودرو با مستر یدکی همراه باشید.

عمر مفید شمع موتور خودرو

به طور كلي این قطعه داراي يك طول عمر مفيد مشخصي مي باشد و عمر مفید آن بستگی به مشخصات فنی شمع خودرو دارد. اما زماني ممكن است كه بخاطر جمع شدن رسوبات بر روی الکترود كه حاصل احتراق ناقص می باشد و يا دلیل درست جرقه نزدن که موجب از بين رفتن الكترودها شمع می شود. كه در اين صورت لازم است زودتر از كيلومتر مقرر نياز به تعويض داشته باشد. این قطعه اگر دچار خرابي زودتر از حالت عادي نشود وبسته به اينكه از چه نوع موادي براي توليد آن استفاده شده است بين ٢٠٠٠٠ تا تقريبا" ٤٥٠٠٠ كيلومتربايد تعويض گردد. مشخصات فنی شمع خودرو

علائم ظاهری خرابی شمع خودرو

اگر يكی از شمع ها و يا همه خراب باشد سيلندر مربوط به هر شمع سوخت را كامل نميسوزاند و در نهايت منجربه آسيب به قطعات خودرو و افزايش آلايندگی می شود. به طور كلی شمع موتور ماشین دارای يك طول عمر مفيد مشخصی می باشد، اما زمانی ممكن است كه بخاطر جمع شدن رسوبات كه به دليل احتراق در روی الكترودها را گرفته اند و يا درست جرقه نزدن شمع و از بين رفتن الكترودها شمع خودرو نياز به تعويض داشته باشد. از دلايل خرابی زودتر از موعد استاندارد  بهترین شمع موتور خودرو ميتوان به كيفيت نامناسب سوخت خودرو كه دارای تركيبات سربی بوده و همينطور رانندگی طولانی مدت بادور موتور بالا می باشد. ازعلائمی كه می توان متوجه نياز به تعويض شمع حودرو شد اين است كه ممكن است خودروی شما هنگام روشن شدن مانند هميشه روشن نشود و اختلالی درآن مشاهده شود و همچنين اگر به شمع های خودرو نگاهی بياندازيد متوجه سياه شدن آنها بشويد و همينطور در قسمت عايق چينی ممكن است ترك وجود داشته باشد كه باعث می شود كه این قطعه جرقه نزند و در نتيجه ماشین خوب كار نمی كند و لرزش وصدای اضافی ايجاد می كند. برای آگاهی بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله تشخیص برق دزدی ماشین را مطالعه کنید.

انواع شمع موتور خودرو در بازار

این قطعه داراي انواع مختلفي هستند كه اگر از لحاظ نوع ساختار و كيفيت بخواهيم برای خرید شمع خودرو انواع آن را توضیح دهیم به اين صورت است: 1. شمع نيكلی: اين نوع شمع الكترودي از جنس نيكل دارد كه به دليل همين، الكترود از مقاومت گرمايي كمتري برخوردار است و طول عمر كمتری نيز دارد و همچنين مصرف سوخت بيشتری نسبت به انواع دیگر دارد و البته قيمت نسبتا" ارزانتري هم دارد.

2. شمع ايريديومی: شمع ماشین ايريديومي به اين شكل ميباشد. الكترود مثبت اين قطعه از جنس ايريديوم ساخته شده است. همچنين يك نقطه از جنس پلاتين براي ساخت الكترود منفي در آن استفاده شده است. این موضوع باعث افزايش طول عمر بهترین شمع خودرو مي شود. همينطور قطعه های ايريديومی مقاومت بسياربالاتري در برابر گرما دارند. اين نوع یکی از قطعات مصرفی خودرو است که داراي الكترود سوزنی شكل مي باشد. این الکترودها موجب دقت وقدرت جرقه زني زيادي خواهند شد.  

بهترین مارک شمع خودرو

3. شمع پلاتينيومی: شمع موتور پلاتينيومی الكترودي از جنس پلاتينيوم دارند واز مقاومت گرمائی بالائي برخوردارند و خاصيت ضدخوردگی دارد ودر نتيجه طول عمر بالائی دارند. معمولا" الكترود مثبت اين نوع شمع خودرو سوزنی شكل ميباشد كه باعث دقيق و باقدرت جرقه زدن شمع ميشود. نکته مهم: استفاده از اين قطعه همچنين موجب افزايش شتاب وكاهش مصرف سوخت نيز ميشود.


بهترین مارک وایر شمع برای پژو405


4. شمع چند الكترودی: انواع چند الكترودي داراي دو تا چهار الكترود برای هر قطعه ميباشد كه موجب عمر طولانی تر قطعه مي شود ولی در عملكرد جرقه زني تفاوتي با شمع هاي تك الكترودی ندارد و فقط در صورتي كه يكي از الكترودها عمل جرقه زنی را انجام ندهد الكترود ديگر اين كار را انجام ميدهد و در نتيجه باعث عملكرد شمع موتور در زمان طولاني تری ميشود.

5. خرید شمع مقاومتی: شمع مقاومتی نوعی است كه در ساخت آن از يك مقاومت سراميكی ٥ كيلو اهمی استفاده شده است كه نويزی را كه در اثر جرقه زنی شمع ايجاد ميشود را خنثی ميكند. اين نويزها باعث اختلال در عملكرد راديويی خودرو و يا تلفن همراه سرنشينان ماشین و همينطور باعث اسيب رسيدن به قطعات الكتريكي خودرو ميكند. نکته مهم: برای خرید لوازم یدکی خودرو می توانید به فروشگاه آنلاین مستر یدکی مراجعه نموده و با اطمینان کامل قطعات اصل تهیه فرمایید.

واتساپ