خرید مایع شیشه شور ماشین

مهم‌ترین دلیل استفاده از مایع شیشه شور ماشین این است که شیشه سمت راننده باید تمیز باشد تا دید او را مختل نکند. پس، استفاده از محلول شیشه شوی ماشین باعث تمیز شدن شیشه و از بین رفتن لکه‌های شیشه می‌شود. مایع شیشه‌شور در سیستم خودرو که همان مخزن پلاستیکی است، رسوب نمی‌کند و مخزن، شلنگ‌ها و پمپ را از رسوب و آلودگی، پاک می‌کند. همچنین می‌توانید در زمستان با استفاده از این محلول از ترکیدگی و یخ زدن لاستیک برف پاک کن جلوگیری کنید.

قیمت مایع شیشه شور ماشین

قیمت شیشه شور ماشین با توجه به کارایی آن تعیین می‌شود. یعنی شما می‌توانید در بازار از 8 هزار تومان تا حدود 100 هزار تومان، محلول‌های شیشه شور را پیدا کنید که البته این تفاوت قیمت به حجم، کارایی، کشور سازنده و عوامل مختلف بستگی دارد.

انواع مایع شیشه شور خودرو

در بازار انواع و اقسام برندها برای این محصول وجود دارد که با کیفیت‌های متفاوتی به فروش می‌رسند. اگر به دنبال بهترین مارک شیشه شور ماشین می‌گردید در لیست زیر می‌توانید چهار برند از بهترین شیشه شور ماشین را مشاهده کنید.

  • محلول شیشه شور سوناکس (SONAX): وقتی صحبت از بهترین محصولات جانبی و تمیزکننده‌های خودرو می‌شود، شرکت سوناکس آلمان با 65 سال تجربه در این زمینه توانسته حرف اول را در محصولات نگهداری خودرو بزند. محصولات سوناکس با کیفیت محصولاتی که دارد توانسته سمت و سوی بازار لوازم نگهداری خودرو را به سمت خود بکشد. محلول شیشه‌شور سوناکس را باید با میزان معینی آب ترکیب و سپس استفاده کرد.
  • مایع شیشه شور ماشین گتسان (GETSUN): شرکت چینی گتسان علاوه بر محصولات تمیزکننده و نگهداری خودرو، در زمینه تولید قطعات و لوازم جانبی خودرو نیز فعالیت دارد. این شرکت که از سال 2005 فعالیتش را آغاز کرد به خاطر کیفیت خوب محصولاتش توانسته به بسیاری از کشورها، محصولات خود را صادر کند.
  • محلول شیشه شور گانک (GUNK): برند آمریکایی گانک یکی از قدیمی‌ترین تولیدکنندگان محصولات نگهداری و مراقبت خودرو است که با سابقه 50 ساله خود توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند. محلول شیشه شوی خودرو  گانک با ترکیب حداکثر 6 لیتر آب قابل استفاده است.
  • محلول شیشه شور آدینول (ADDINOL): اگر به دنبال محصولی با بالاترین کارایی و آخرین تکنولوژی هستید، کمپانی آلمانی آدینول با ساخت روانسازهای فوق تخصصی، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این برند که امتحان خود را در زمینه روان کننده و تمیزکننده خودرو به خوبی پس داده است، یکی از بهترین مارک‌ها نیز محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: مقاله کاربرد ضد یخ در ماشین


انواع  مایع شیشه پاک کن ماشین بر اساس فرمولاسیونی که در ساخت آن به کار رفته است، تعیین می‌شود. مثلا در بعضی از مایع‌ها خاصیتی با فرمولاسیون ضد یخ بودن و ضد بخار بودن دارند. برخی هم فقط خاصیت ضد بخار بودن دارند. درنتیجه بعد از استفاده، از بخار گرفتن روی شیشه ماشین‌تان جلوگیری می‌کند. در نوع نانو، شیشه شورها، باعث می‌شوند شیشه ماشین شما تا مدت‌ها آب گریز باشد و علاوه بر ضد بخار بودن، مقرون به صرفه نیز هستند. سعی کنید همیشه در محفظه مایع شیشه شور ماشین از محلولی که مخصوص همین کار است و با فرمولاسیون خاصی طراحی شده است، استفاده کنید. استفاده از آب (آن هم نجوشیده) باعث خرابی تیغه‌های برف پاک کن شده و شیشه را برایتان تارتر می‌کند ضمن اینکه بخاطرِ نداشتن خاصیت ضد یخ یا ضد بخار بودن، در زمستان رانندگی را برایتان سخت کرده و جلوی دیدتان را می‌گیرد.

واتساپ