مایع شیشه ‌شوی

رانندگی ایمن بدون داشتن دید کافی و واضح برای راننده امری غیرممکن است. شاید گمان کنید کدر بودن شیشه ‌ها مانع از رانندگی نخواهد شد ولی همین نکته کیفیت و امنیت سفر شما را تا حد چشمگیری کاهش خواهد داد و در کنار عوامل بیرونی دیگر احتمال بروز حادثه را چند برابر می ‌کند. بارانی که روی شیشه‌ اتومبیل شما فرو می ‌ریزد فقط از قطرات آب تشکیل نشده؛ این قطره‌ ها در مسیر فرود آمدنشان با مواد مختلفی چون آلاینده ‌های چرب، ذرات معلق، خاک و گرد وغبار ترکیب می ‌شود به گونه‌ ای که پاک کردنشان به تنهایی با آب بسیار دشوار است.

به همین دلیل تولید کننده‌ های معتبری در سراسر دنیا محصولات متنوعی را تحت عنوان مایع شیشه ‌شوی، بنابر شرایط آب و هوایی مناطق مختلف ارائه کرده ‌اند. محلول شیشه‌ شوی در مخزن پلاستیکی مخصوصی که به همین منظور در اتومبیل شما تعبیه شده ریخته می ‌شود. مایع شیشه ‌شوی نه تنها در مخزن مخصوص رسوب نمی ‌کند بلکه مانع از رسوب و آلودگی شلنگ ‌ها و پمپ شیشه ‌شوی می ‌شود و از یخ زدگی و ترکیدگی لوله ‌های مربوط به این بخش همچنین پاره ‌شدن لاستیک برف ‌پاک‌ کن جلوگیری می ‌کند.

انواع مایع شیشه ‌شوی اتومبیل

مایع شیشه ‌شوی اتومبیل به تناسب نیاز مصرف‌ کنندگان با فرمولاسیون‌ های مختلفی تولید می‌ شود. به عنوان مثال بعضی از انواع این محصول، ضد یخ وضد بخار هستند یعنی در دمای پایین منجمد نشده و از بخارگرفتن شیشه، که بسیار برای دید راننده مزاحمت ایجاد می ‌کند جلوگیری می‌ کنند. نمونۀ دیگری از این محصول نوع نانو است که باعث می‌ شود شیشه اتومبیل شما تا مدت ‌ها آب ‌گریز باشد. مستریدکی به شما توصیه می ‌کند از ریختن آب معمولی و نجوشیده در مخزن شیشه شوی جداً اجتناب کنید چون موجب خرابی تیغه‌های برف پاک کن شده و هرگز شیشه را به خوبی این محلول‌ ها تمیز نخواهد کرد. علاوه بر این موارد فقدان ضد یخ و ضد بخار در فصل زمستان مشکلات زیادی را برایتان به همراه می‌ آورد پس در انتخاب یک مایع شیشه‌ شوی موثر و تولید شده توسط کارخانه‌ های معتبر دقت کنید.


بیشتر بخوانید: مقاله کاربرد ضد یخ در ماشین


در فروشگاه اینترنتی مستریدکی می ‌توانید با انواع مختلف این محصول آشنا شوید.

واتساپ