مکمل روغن موتور

خرید مکمل روغن موتور خودرو

مکمل روغن موتور خودرو، نقشی همانند آنچه که مکمل‌های دارویی در بدن انسان ایفا می‌کنند دارد؛ از این رو، درست به همان شکل به دوام و حفظ کیفیت روغن موتور و همچنین بهینه‌سازی عملکرد آن در موتور خودرو کمک می‌کند. اما محصول روغن موتور از چه موادی تشکیل شده است و اساسا چه تغییری در روغن موتور خودرو ایجاد می‌کند و واقعا چه دلیلی دارد که صاحبان خودرو به فکر خرید مکمل روغن موتور مناسب خودوری خود باشند؟ یا اینکه اصلا این مکمل‌های روغن موتور خودرو چه انواع گوناگونی داشته و با چه قیمتی در بازار قابل تهیه هستند؟ این‌ها بخشی از سوالاتی است که ممکن است یک مالک خودرو از خود بپرسد و همواره جواب درست و دقیقی برای آن نداشته باشد؛ از این رو بر آن شدیم تا این مقاله را در جهت پاسخگویی دقیق به تمامی این سوالات تدارک دیده و در اختیارتان قرار دهیم.

راهنمای خرید اینترنتی مکمل روغن موتور

احتمالا به خوبی می‌دانید که روغن موتور خودروی شما نقش روان‌کنندگی و تمیزکنندگی قطعات داخلی موتور خودرو را حین کارکردِ آن‌ها برعهده دارد و از ایجاد ساییدگی، خشکی و رسوبات در بین آن‌ها جلوگیری می‌کند. به علاوه دمای داخل موتور خودرو به شدت بالاست و روغن موتور از جهاتی نقش خنک‌کننده برای خودروی شما را نیز ایفا می‌کند. چرا که حرارت ناشی از نیروی اصطکاک و حرکت قطعات را با خود به جریان درآورده و به نقاط دیگر منتقل می‌کند و به نحوی از ماندن آن و بالارفتن دمای بیش از حد بین قطعات و در یک نقطه، جلوگیری می‌کند. از جمله ویژگی‌های مثبت و بارزی که هر کدام از این محصول دارا است به شرح زیر بوده و ویژگی یا امتیازات دیگر، مربوط به نوع و گونه مکمل روغن موتور مصرفی خودرو است.

  • کمک به روان‌کنندگی بهتر و طولانی مدت‌تر برای روغن موتور خودور
  • جلوگیری از ایجاد رسوبات در روغن موتور
  • جلوگیری از ایجاد تغییرات شیمیایی نامناسب، سمی و آسیب زننده به خودرو در شرایط آب و هوایی نامساعد
  • افزایش مقاومت در برابر زنگ‌زدگی
  • کاهش آلودگی‌ها و آلاینده‌های موجود در گاز خروجی از اگزوز
  • کاهش و کنترل میزان مصرف سوخت خودرو
  • حفظ دمای مناسب برای روغن موتور خودرو؛ با توجه به آنکه می‌بایست نقش یک خنک کننده را برای قطعات موتور ایفا کند.

در کل ایراداتی که به مکمل‌های سوخت وارد است، درباره خودرو نیست؛ بلکه درباره زمانی است که مکمل‌ها در محیطی خارج از خودرو و در طبیعت قرار بگیرند. وجود مکمل روغن موتور خودرو در طبیعت موجب آسیب رساندن به آن می‌شود؛ همچنین استشمام بوی آن و یا برخوردش با پوست افراد باردار، کودکان، افراد حساس و بیمار می‌تواند به شدت مضر می‌باشد.


در بلاگ مستر یدکی بیشتر بخوانید: دلایل روشن شدن چراغ چک


قیمت مکمل روغن موتور

مکمل روغن موتور بسته به برند تولید کننده، ویژگی‌های منحصر به فرد، حجم بسته‌بندی آن و مواردی از این دست می‌تواند قیمتی مابین 15 هزارتومان تا 300 هزارتومان و حتی بیشتر داشته باشد. گاهی نیز ممکن است در برخی از فروشگاه‌ها، نمایندگی‌ها یا پمپ‌بنزین‌ها، این محصول در پکیج‌هایی حاوی اکتان، مکمل و چند محصول دیگر مرتبط با خودرو به فروش برسد؛ که در این صورت احتمال دارد قیمت نهایی که بابت محصول در آن پکیج پرداخت می‌کنید با آنچه که درباره محدوده قیمتی این محصول ذکر کردیم اندکی تفاوت داشته باشد. نکته آخر درباره محدوده قیمتی اعلام شده برای مکمل روغن موتور اینکه، همواره سعی داشته باشید این محصول را از نمایندگی‌های مجاز یا فروشگاه اینترنتی معتبر که نمایندگی مجاز آنلاین محصولات خودرو محسوب می‌شوند، تهیه نمایید. به این ترتیب هم خیالتان آسوده است که مبلغ پرداختی شما عددی درست و حساب شده است و هم مطمئن هستید آنچه که بابتش این هزینه را پرداخت کرده‌اید محصولی با کیفیت، درست، اصولی و ساخته شده برای اتومبیل شما است.


مشاهده قیمت و  خرید فیلتر روغن در فروشگاه اینترنتی مستر یدکی


نمایندگی فروش مکمل روغن موتور

اما خود روغن موتور خودرو نیز نیاز به رسیدگی و کمک‌رسانی دارد تا بتواند مدت زمان بیشتری با دوام و کیفیت روز اولش به فعالیت خود پرداخته و در پی هدفی باشد که برای آن تولید شده است. از این رو محصولی تحت عنوان مکمل روغن موتور خودرو برای اهداف مختلف، در انواع گوناگون ساخته و تولید شده است که در فصول مختلف سال یا در شرایط خاصی از امنیت و عملکرد خودرو، لازم است نوع مناسبی از آن را تهیه و خریداری کرده و در روغن موتور خودروی خود مورد استفاده قرار دهیم. مراکز و نمایندگی‌های فروش لوازم یدکی و سایر ملزومات مربوط به خوردو، به دلیل محدودیت فضایی که از نظر انبار کردن اجناس خود دارند ممکن است تمامی محصولات و گونه‌های مختلف و انواع زیادی از مکمل‌های روغن موتور را در اختیار نداشته و زمانی که مراجعه کننده‌ای از آن‌ها سوالی درباره انتخاب یک محصول و تهیه آن می‌پرسد، او را صرفا بر اساس داشته‌های انبار و فروشگاه خود راهنمایی کنند. از این رو پیشنهاد ما به شما کسب اطلاعات دقیق و آگاهی از تمام محصولات موجود در بازار و اقدام به تهیه آن‌ها از طریق فروشگاه اینترنتی مستر یدکی است؛ چرا که محدودیت فضایی نداشته و به همین دلیل می‌تواند تمام گونه‌های موجود از یک محصول را در خود جای داده و اطلاعات کافی و لازم درباره آن‌ها را در اختیار کاربران خود بگذارد.

انواع مکمل روغن موتور خودرو

مکمل‌های روغن موتور، علاوه بر آنکه همگی در بعضی ویژگی‌ها مشترک عمل می‌کنند، هر کدام به صورت مجزا برای تحقق هدفی خاص نیز ساخته و تولید شده‌اند. برای مثال برخی از انواع روغن موتورها، به شرح زیر است:

  1. جهت توقف روغن سوزی موتور: دود آبی رنگ خارج شده از اگزوز خودرو به هنگام استارت و یا هر علائم دیگری که حاکی از روغن سوزی در موتور خودروی شما باشد، پیش از آنکه نیاز به مراجعه به تعمیرگاه و باز کردن قطعات خودرو داشته باشد، می‌تواند با استفاده از یک مکمل توقف روغن سوزی مناسب و با کیفیت، بر طرف شود.
  2. مکمل روغن موتور ضد دود: پیدایش آلودگی و کثیفی در روغن موتور موجب افزایش صدای موتور و همچنین حرارت آن شده و در نتیجه از کیفیت عملکردش کاسته و موجب آسیب رسیدن به خودرو می‌شود، که به راحتی می‌تواند با انتخاب یک محصول ضد دود برطرف شود.
  3. ژل مکمل روغن موتور: سطح قطعات موتور خودرو ناهموار است و اگر بتوان آن را از نزدیک یا به وسیله ذره بین مشاهده کرد، خواهیم دید که ناهمواری‌ها و پستی بلندی‌های بسیار ریزی بر روی سطح آن موجود است، که هنگام کارکرد خودرو و طبق قوانین فیزیک حرارت بیشتری در نوک این ناهمواری‌ها جمع شده و بر روی کیفیت روغن موتور تاثیر می‌گذارد. لذا ژل روغن موتور این ناهمواری‌ها را پوشانده و سطحی هموار برای عبور روغن موتور فراهم می‌کند.
واتساپ