لوازم یدکی سوزوکی

خرید لوازم یدکی سوزوکی

لوازم یدکی سوزوکی و قطعات جلوبندی آن در بیش از 192 کشور جهان توزیع می‌شود. این شرکت خودروسازی با شرکت‌های بزرگ دیگری همچون فیات، مزدا، جنرال موتورز، نیسان، ماروتی سوزوکی و میتسوبیشی موتورز همکاری داشته است و بیش از سی مدل خودرو با همکاری این شرکت‌ها تولید کرده است.

دفتر مرکزی خرید قطعات سوزوکی در شهر هاماماتسو استان شیزوئوکا ژاپن واقع شده است. لوازم یدکی سوزوکی تا کنون برای بیش از بیست مدل خودرو تولید شده است. در ادامه به چند مدل موجود در بازار جهانی اشاره می‌کنیم:

  • سوزوکی آلتو
  • سوزوکی آلتو لاپین
  • سوزوکی سوییفت
  • سوزوکی اسپلش
  • سوزوکی اس‌ایکس 4
  • سوزوکی کیزاشی
  • سوزوکی لندری

لوازم یدکی سوزوکی

خرید اینترنتی قطعات یدکی سوزوکی از فروشگاه مستر یدکی

نکته مهم: هنگام خرید قطعات یدکی سوزوکی اصلی ديگری نيز در ايران وجود دارد كه در بسته بندی های سوزوکی که گفته شد نیستند. ولی از لحاظ كيفيت با قطعات در بسته بندی اصلی برابری مي كنند. به اين صورت كه كارخانه های توليد كننده قطعات مختلف كه طرف قرارداد با كمپانی سوزوکی هستند، قطعات توليديشان را در بسته بندی هاي برند توليدی خود روانه بازار ميكنند. در این مورد خرید قطعات سوزوکی زیر در صورت تقلبي نبودن معتبر ميباشند.

تشخیص لوازم یدکی و قطعات جلوبندی سوزوکی اصلی

لوازم يدكی اصلی سوزوکی را در بسته بندی های خود كمپانی سوزوكي ميتوان تهيه كرد. البته به دليل وجود قطعات متفرقه در بسته بندی های مشابه بسته بندی اصلی سوزوکی مواردی را هم برای خرید باید در نظر بگیرید:

  1. لوازمي را تهيه كنيد كه ترجيحا" با ليبل ايساكو باشد.
  2. از فروشگاه های معتبر، خرید لوازم یدکی سوزوکی را انجام دهید.
  3. از اصل بودن جنس توسط تعميركار اتومبيل خود اطمينان حاصل نمائيد.

انواع لوازم بدنه سوزوکی در بازار

لوازم یدکی سوزوکی مانند قطعات یدکی رنو شامل فهرست کاملی از قطعات مصرفی از قبيل فيلتر های هوا، روغن، كابين و بنزين و همينطور لنت ترمز جلو و عقب، شمع موتور و تيغه برف پاك كن است. امکان خرید لوازم بدنه سوزوکی به صورت حضوری و اینترنتی از سایت‌ها و فروشگاه‌های معتبر قطعات یدکی سوزوکی به ویژه فروشگاه اینترنتی لوازم یدکی مستر یدکی وجود  دارد.

انواع لوازم بدنه سوزوکی

انواع قطعات يدكی سوزوکی ديگری هم هستند كه در صورت خرابی قسمت های مختلف ماشين نياز به تعويض دارند. شامل برخی لوازم بدنه سوزوکی که مربوط به موتور هستند مانند تسمه، واشرجات، كاسه نمد ها و قطعات بيرونی ماشين مانند آینه‌ها، چراغ های جلو و عقب. همچنین قطعات جلوبندی سوزوکی مانند ميل موجگير، سيبك فرمان و قطعات برقی مانند انواع سنسورهای فشارهوا و دريچه گاز، دينام، بوق، مانیتور و استارت می‌شود. لوازم يدكی سوزوکی در ايران توسط شركت ايساكو كه زير مجموعه ايران خودرو هست تامين می گردد. البته ايساكو قطعات يدكی سوزوکی گراند ويتارا و تا حدودی قطعات سوزوکی كيزاشی را تهيه و توزيع ميكند. این خودروها در مقاطعی توسط ايران خودرو به فروش می رسيدند و لوازم يدكی اصلي سوزوکی نيز به واسطه قرارداد ايران خودرو با كمپاني سوزوکی، به منظور خدمات پس از فروش، توسط ايران خودرو از اين كمپانی دريافت مي شود.

معایب و مزایای انواع لوازم یدکی سوزوکی

قیمت لوازم یدکی سوزوکی در بازار

انواع قطعات یدکی سوزوکی با قیمت‌های مختلفی ارائه می‌شوند. آن چه بیشتر از قیمت لوازم یدکی سوزوکی اهمیت دارد، اصل بودن آن است. زیرا کالای غیراصل می‌تواند به کل ماشین شما آسیب برساند و خسارات زیادی به بار آورد. به همین علت، گول قیمت‌های پایین را نخورید! اختلاف قیمتی فاحش می‌تواند نشانه تقلبی بودن لوازم یدکی باشد كه البته اگر با قيمت واقعى، اين قطعات به فروش برسد. به طور مثال در میان قطعات یدکی سوزوکی لنت اصلى مدل گراند قيمتى در حدود ٧٠٠ هزار تومان دارد. ولى نمونه تقلبى همين لنت، در بسته بندى مشابه ولى بدون ليبل شركت ايساكو قيمتى در حدود ٣٠٠ هزار تومان دارد كه به هيچ عنوان كيفيت نمونه اصلى را ندارد. یا قیمت روغن واسکازین مناسب برای سوزوکی که تقلبی است با قیمت روغن گیربکس اصل این ماشین همسان است.  متاسفانه در برخى از مراكز فروش و تعميرگاهى به عنوان لنت اصلى و به قيمت لنت اصلى سوزوكى مدل گراند به فروش ميرسد.

واتساپ