فیلتر روغن خودرو

اطلاعات خرید فیلتر روغن خودرو

اینکه فیلتر روغن چیست، در کجای خودرو قرار دارد و چه نکاتی را باید در انتخاب و خرید فیلتر روغن خودرو رعایت کنیم، شاید سوال خیلی ها باشد. فیلتر روغن ماشین قطعه ای در موتور اتومبيل است كه با قرار گرفتن در مسير ورودي روغن موتور خودرو به موتور، از ورود آلودگي ها و جرم هاي جذب شده در محفظه موتور جلوگيري ميكند. این آلودگی ها می توانند قارچ ها و باكتري هاي موجود در هواي داخل موتور و همينطور گرد و غبار و خرده هاي فلزي باشند. تصفيه كردن روغن باعث تميز وخالص ماندن روغن در طول مدت عملكرد خود ميشود. در کنار فیلتر روغن که اهمیت زیادی دارد و زمان تعویض آن مهم است، زمان تعویض فیلتر هوا نیز از اهمیت خاصی برخوردار است با مستر یدکی همراه باشید.

 خرید فیلتر روغن خودرو

انواع فیلتر روغن خودرو

در ساخت اكثر فیلتر روغن ماشین ارزان قيمت از كاغذ و مقوا استفاده ميشود كه قابليت جذب ذراتي به بزرگي ٤٠ ميكرون به بالا را دارند. اما در توليد فيلترهای پيشرفته و مرغوب از تركيب الياف كاغذ و سلولز و يا تركيب الياف كاغذ، سلولز و فايبر گلاس استفاده ميشود. این فیلتر ها قابليت جذب ذراتی به كوچكی ٥ تا ١٠ ميكرون را نيز دارند. اين نوع از فیلتر ها معمولا"دارای سطح تماس بيشتری هستند كه باعث بالا رفتن ظرفيت فيلتر ميشود. که از جمله آن ها می توان به فیلتر روغن سرکان اشاره کرد.


مطالب مرتبط: بهترین فیلتر روغن پراید


نحوه خرید بهترین فیلتر روغن خودرو

در مورد مشخصات فنی بهترین فیلتر روغن خودرو براي خودروي خود، اگر از روغن سينتتيك كه قابليت روانكاري در حدود ١٥٠٠٠ كيلومتر درون محفظه موتور را دارا ميباشد، استفاده ميكنيد حتما از فيلترهاي سينتتيك نيز كه از تركيب الياف كاغذ، سلولز وفايبر گلاس توليد شده اند استفاده كنيد. زيرا اين نوع از فيلتر هاي روغن خودرو قادر به ١٥٠٠٠ كيلومتر كار كردن هستند. در غير اين صورت ميتوانيد از فيلترهاي معمولي استفاده كنيد كه طول عمر آنها تقريبا" ٦٠٠٠ كيلومتر ميباشد. قیمت فیلتر روغن خودرو

قیمت فیلتر روغن خودرو اصل

قیمت فیلتر روغن ماشین معمولي توليد شده از كاغذ و مقوا براي خودروهاي سواري در كشور سازنده كه كشور ايران نيز جزو آنها است.  با توجه به نوع اتومبيل و كارخانه توليد كننده قیمت انواع فیلتر روغن خودرو در حدود ٢ دلار تا ٧ دلار ميباشد. ولي قیمت فیلتر روغن موتور سينتتيك توليد شده با الياف كاغذ، سلولز و فايبر گلاس براي خودروهاي سواري تقريبا" ٣ برابر قيمت فيلتر روغن معمولي است. فروشگاه اینترنتی مستر یدکی نمایندگی فروش انوع قطعات یدکی خودرو از جمله فروش فیلتر روغن برای انواع خودروهای مختلف است.

واتساپ