خرید گریس خودرو

این روان کننده، یک محصول مورد نیاز خودرو است که خاصیت بالایی در روان کاری دارند و می‌توانند جلوی سایش و خوردگی قطعات متحرک خودرو را بگیرد. بنابراین برای عملیات روانکاری قطعات خودرو به آن نیاز است. برای این که در مورد این محصول، اطلاعات کامل و جامعی به دست بیاورید می‌توانید مطالب زیر را مطالعه کنید و در صورت نیاز با اطلاعات کامل، اقدام به خرید گریس خودرو نمایید. یک خودرو از قطعات زیادی تشکیل شده است که بیشتر آن‌ها متحرک هستند. برای این که این قطعات به صورت روان حرکت کنند، نیاز به روانکاری است؛ با انواع مختلف از هر گریسی می‌توان این روانکاری را انجام داد. در کنار این قطعات متحرک، حفره هایی وجود دارد که برای عدم خشک شدن و پارگی استفاده از این روان کننده فوق العاده غلیظ را فراهم می‌کند. می‌توان با استفاده از پمپ گریس، آن را مورد استفاده قرار داد تا قطعات متحرک عملکرد روان‌تری داشته باشند. اگر این عمل انجام نشود، قطعات خودرو از حرکت باز می‌ایستند و ممکن است در اثر برخورد قطعات به یکدیگر و ایجاد اصطکاک و سایش بین آن‌ها، قطعات خودرو دچار آسیب‌های جدی شوند. آسیب به قطعات خودرو می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای شما ایجاد کند. در نتیجه باید نسبت به روان بودن قطعات خودرو و عملکرد صحیح آن‌ها دقت و توجه لازم را داشته باشید. در ادامه به بررسی کامل این روان کننده می‌پردازیم و کلیه ویژگی‌ها و مزایای آن را معرفی می‌کنیم.

مهمترین نکات خرید گریس خودرو

توصیه می‌شود به صورت دوره ای، روان بودن حرکت قطعات خودرو را بررسی نمایید و در صورتی که نیاز به روانکاری دارند، این کار را به تعویق نیندازید و نسبت به آن بی‌توجه نباشید تا دچار دردسرهای بعدی نشوید. اگر قطعات خودرو برای کار کرد بهتر نیاز به روان سازی دارند، بهتر است هنگام خرید گریس مناسب خودرو به موارد زیر توجه کنید و سپس خرید خود را انجام دهید: توجه کنید که کدام قطعه از خودرو نیاز به روان‌کاری دارد و با توجه به آن، گریسی مخصوص قطعه را خریداری نمایید. دقت داشته باشید که انواع گریس‌ها با توجه به دمایی که در آن قرار می‌گیرند و سایش ایجادی شده تقسیم بندی می‌شوند و بایستی براساس کارایی آن‌ها را خریداری کنید. به استاندارد بودن محصول دقت نمایید و از خریدن محصولاتی که معتبر نیستند، پرهیز کنید. بهتر است این محصول و محصولات مشابه آن مانند بهترین روغن ترمز را از برندهای معتبر و مراکز مجاز لوازم خودرو تهیه کنید.

انواع گریس خودرو

گریس‌ها برای روان‌کاری قطعات مختلف خودرو، تولید می‌شوند. به عنوان مثال نوع شاسی با بلبرینگ چرخ‌ها متفاوت است. مدل شاسی را با حرف L و مناسب بلبرینگ را با حرف G نمایش می‌دهند. با توجه به قطعه مورد نظر، توانایی مقاومت در برابر اکسید شدن، خوردگی و سایش متفاوت است. همچنین توانایی در تغییرات دمایی مختلف و اینکه بتواند دوام کافی را داشته باشد تا تبخیر نشود. از آن جا که تغییرات دمایی در قطعات مختلف خودرو، متفاوت است؛ بهتر است محصولی را متناسب با نوع قطعه انتخاب کنید تا کارایی لازم را داشته باشد.

انواع گریس خودرو

بهترین مارک گریس خودرو

مارک‌های مختلفی از برای این محصول در بازار وجود دارد که باید توجه کنید که کیفیت لازم را داشته باشد. از آنجا که روانکاری قطعات برای صحت عملکرد آن‌ها بسیار مهم است؛ بهتر است محصول مورد نیاز خود را برندهای معتبر تهیه کنید تا کیفیت و کارایی لازم را داشته باشد. برخی از مرغوب‌ترین و بهترین مارک‌های آن که در بازار موجود هستند شامل موارد زیر می‌شود که می‌توانید با اطمینان کامل آن‌ها را خریداری کنید:

  • Shell
  • FAG
  • SKF
  • آترود

محدوده قیمت انواع گریس خودرو

محدوده قیمت انواع گریس خودرو از برندهای مرغوب و با کیفیت از 15 هزار تومان تا 200 هزار تومان متغیر است. این قیمت با توجه به برند مورد نظر و میزان حجم آن تعیین می‌شود. شما می‌توانید هر یک از این نوع‌ها را با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی مستر یدکی تهیه نمایید.

نمایندگی خرید گریس خودرو

برای تهیه هر گریسی، می‌توانید به نمایندگی‌‌ها و مراکز فروش مجاز محصولات خودرو مراجعه کنید. علاوه بر این، یک راه آسان‌تر برای خرید آن نیز وجود دارد که یک خرید آسوده را برای شما ایجاد می‌کند؛ خرید اینترنتی با شناخت کامل از محصول و مقایسه انواع آنها است. شما می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی مستر یدکی مراجعه کنید. علاوه بر این که می‌توانید انواع برندهای محصول گریس خودرو را مشاهده کنید، اطلاعات دقیقی درباره هریک از آن‌‌ها را نیز به همراه قیمت شان بررسی کنید تا بهترین و مناسب‌‌ترین آن‌را برای خودروی خود انتخاب کرده و خرید خود را به آسانی انجام دهید.

نقش گریس خودرو چیست و چه کار می‌کند؟

این محصول که محبوب همه تعمیرکاران خودرو است یک نوع روان‌کننده قطعات خودرو محسوب می‌شود و بعد از روغن‌های روان کننده، جزء روان‌کننده‌های پر طرفدار و پر مصرف برای قطعات خودرو است. گریس در واقع از ساییدگی و اصطکاک قطعات خودرو جلوگیری می‌کند. این روان‌کننده، به عنوان یک حائل بین دو قطعه متحرک قرار می‌گیرد و اجازه تماس مستقیم دو قطعه با یکدیگر را نمی‌دهد. علاوه بر این در حفره‌هایی قرار می‌گیرد که امکان این را دارد تا خشک شوند و با گریس‌کاری و روان‌سازی این مناطق از پارگی و خشکی آن‌ها جلوگیری می‌کنیم. اگر روان‌کاری قطعات خودرو به موقع انجام نشود می‌تواند آسیب‌های جدی به قطعات وارد کند؛ بنابراین نقش روان‌کننده‌هایی مانند این محصول در زمینه عملکرد صحیح خودرو، بسیار پر رنگ است. کمتر شدن دفعات انجام این عمل و آسان بودن استفاده از آن، باعث می‌شود که این روان‌کننده خودرو گزینه مناسبی برای روان‌کاری قطعات خودرو باشد.

مقایسه انواع گریس و روغن در روان‌کاری

گریس و روغن، هرکدام کاربردهای خاص خودشان را دارند اما در بررسی و مقایسه آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. گریس به علت غلظت بیشتر می‌تواند مانعی برای نفوذ گرد و غبار باشد.
  2. میزان دفعاتی که نیاز است تا قطعات با گریس خودرو روان‌کاری‌ شوند، بسیار کمتر از روغن‌های روان کننده است و این امر باعث کاهش هزینه می‌شود.
  3. گریس نسبت به روغن روان‌کننده، ماندگاری بیشتری دارد.
  4. گریس‌ها بیشتر از روغن می‌تواند ارتعاش و سر و صدا را کاهش دهد.
  5. گریس‌ها در تغییرات دمایی مختلف، دوام بیشتری نسبت به روغن‌های روان‌کننده دارند.
  6. میزان اصطکاک قطعات متحرک با گریس کمتر می‌شود.

مواد تشکیل دهنده گریس

این محصول به شکل نیمه جامد است تا بتوان به راحتی آن را استفاده نمود. مواد اصلی تشکیل دهنده آن، روغن‌های معدنی، مشتقات نفتی، سنتتیک و صابون است. روغن‌های معدنی، نفتی و سنتتیک باعث دوام و قوام‌ش می‌شوند. همچنین برای اینکه به صورت ژلاتینی در بیاید از صابون استفاده می‌شود. زمانی که صابون درون روغن‌های معدنی و نفتی ریخته می‌شود، به شکل الیاف درآمده و ژلاتینی می‌شود. در نهایت ترکیب به وجود آمده، گریس نامی‌ده می‌شود که خاصیت روان کنندگی قطعات متحرک را دارا است.

مزایای استفاده از گریس برای خودرو

مزایای استفاده از گریس برای خودرو شامل موارد زیر است: قطعه مورد حمایت در برابر گرما و فشار، مقاومت خوبی دارد. با توجه به استفاده از گریس خودرو تعداد دفعات روانکاری کمتر است. به منظور روان‌تر کردن قطعات متحرک خارجی در خودرو، بسیار مناسب است. کاربری بسیار آسان است.

گریس بهتر است یا روغن؟

با توجه به ویژگی‌ها و کاربردهای هریک و کارآیی آن‌ها، نمی‌توان به طور صریح گفت کدامیک بهتر است. این موضوع که برای روانکاری قطعات، استفاده از گریس بهتر است یا روغن به برخی از فاکتورها بستگی دارد. دما و تغییرات دمایی، همچنین سرعت و دور حرکت قطعه از فاکتورهای بسیار مهم محسوب می‌شوند؛ به طوری که توصیه می‌شود در دماهای بیشتر از 200 درجه فارنهایت که معادل با 93 درجه سانتی گراد است، برای قطعات خودرو از روغن به عنوان روان‌کننده استفاده شود. همچنین برای قطعاتی که به صورت چرخشی حرکت می‌کنند، استفاده از روغن می‌تواند هم عملیات روان‌کنندگی و هم خنک کنندگی را به خوبی انجام دهد. از طرفی برای قطعاتی که دما و تغییرات دمایی آن‌ها زیاد نیست، توصیه می‌شود که از گریس استفاده شود. همچنین زمانی که دور حرکت قطعه در حد متوسط باشد، گریس‌ها عملکرد بهتری دارند؛ به همین دلیل معمولا برای روانکاری بلبرینگ‌ها بهتر است از گریس استفاده شود، اما برای روان‌کاری یاتاقان‌ها، گریس چندان مناسب نیست و روغن جایگزین بهتری محسوب می‌شود. پس برای استفاده از انواع روان‌کاری باید قطعه مورد نظر، تغییرات دمایی و سرعت و دور حرکت آن‌را مورد بررسی قرار دهید تا انتخاب درستی داشته باشید. برای انتخاب درست می‌توانید از تعمیرکاران و متخصصان نیز کمک بخواهید تا به طور صحیح راهنمایی شوید. فروشگاه اینترنتی مستر یدکی با فروش انواع روغن موتور ماشین و گریس خودرو می‌تواند به آسانی محصول مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهد. برای این کار کافیست سفارش خود را ثبت کنید و به راحتی محصول خود را دریافت نمایید. این فروشگاه، عرضه کننده انواع لوازم یدکی خودرو و محصولات روان‌کننده قطعات خودرو است و تمامی‌محصولات خود را با قیمت مناسب از بهترین و مرغوب‌ترین برند‌ها در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. بنابراین با اطمینان کامل می‌توانید برای خرید گریس خودرو و یا سایر محصولات مربوط به خودرو، به این فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید.

واتساپ