تیغه برف پاک کن

شاید باورتان نشود ولی در نخستین اتومبیل‌ هایی که تولید می‌ شد، نیمۀ بالایی شیشۀ جلویی اتومبیل را برمی‌ داشتند تا راننده در هنگام بارندگی از دید کافی برخوردار باشد. اما از آن‌ جا که این وسیله یکی از نیازهای حیاتی و مرتبط با موضوع ایمنی سرنشینان بود، مهندسان و طراحان خیلی زود به دنبال راه چاره‌ ای بودند.

سرانجام در سال 1903 یک مخترع آمریکایی به نام مری اندرسون (Mary Anderson) نوع ابتدائی برف پاک‌کن خودرو را طراحی و تولید کرد که به صورت دستی و از داخل اتومبیل توسط راننده به کار می‌ افتاد. از آن روزها تا به امروز این وسیلۀ جانبی اتومبیل هم دست خوش تغییر و تحولات گوناگونی شده و هر تولید کننده سعی کرده تا شکل کارآمدتر و بهتری از آن را ارائه کند.

اکثر اتومبیل‌ ها در گذشته دارای دو تیغه برف‌ پاک‌ کن برای شیشه جلو بودند؛ در حالی که امروزه بعضی از برندها برای شیشۀ عقب هم برف پاک‌ کن در نظر گرفته‌ اند. به هر حال این وسیله به صورت جفتی، تکی و با جهت حرکت گوناگون (هماهنگ و متقارن) نقش بسیار مهمی در جلوگیری از بروز حوادث ناگوار رانندگی ایفا می‌ کند.برف پاک کن ماشین هم مانند هر ابزار دیگری ممکن است دچار استهلاک شده و عملکرد آن به همین دلیل افت پیدا کند که باید در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام شود.

انواع تیغه‌ برف پاک کن ماشین

  • تیغه‌ های معمولی برف پاک کن خودرو که در اکثر اتومبیل‌ ها استفاده می‌ شود، دارای تیغۀ صاف و لبه‌ ای از جنس پلاستیک فشرده است.
  • نوع دوم برف پاک کن ماشین گیردار است، که مخصوص نواحی سردسیر بوده و علاوه بر لبۀ لاستیکی، دارای قسمتی پلاستیکی هم هست که کمک می‌ کند یخ و برف از روی شیشه راحت تر پاک شود.
  • سومین نوع برف‌ پاک‌کن که به نوع ژله‌ ای معروف است از سیلیکون ساخته شده و حالتی قابل انعطاف دارد که عملکرد آن را تا حد چشمگیری بهبود بخشیده است.


خرید و قیمت تیغه برف پاک کن پراید - خرید و قیمت تیغه برف پاکن تیبا


در فروشگاه اینترنتی مستریدکی می‌توانید تیغه برف پاک کن مخصوص اتومبیل خود را تهیه فرمایید.

قیمت تیغه برف پاک کن خودرو

قیمت تیغه برف پاک کن خودرو مانند هر قطعه دیگری به عوامل متعددی همچون برند، نوسانات ارز و ... وابسته است. همانطور که مشاهده می فرمایید، در وبسایت مستریدکی برند های متنوعی از برف پاک کن ماشین از جمله Emco، ایساکو، Bosch و Max به فروش می رسند.  شما می توانید از طریق دریافت مشاوره از متخصصان مجموعه ما، نسبت به خرید تیغه برف پاک کن ماشین اقدام نمایید.

واتساپ