فیلتر هوا پراید یکی از لوازم‌یدکی خودروی این نوع از ماشین است که نقش اساسی و حیاتی در کارکرد مفید موتور اتومبیل دارد. تعویض به‌موقع فیلتر می‌تواند از ورود آلاینده‌ها به موتور جلوگیری کند.

مشکلی که در زمان خرید فیلتر هوا وجود دارد، تنوع برند در بازار و عدم آگاهی خریدار از قطعه‌ای است که روی ماشینش نصب می‌شود. مستریدکی تأمین‌کننده قطعات یدکی خودروهای ایرانی و خارجی این امکان را به وجود آورده است که بهترین برندها و قطعات یدکی را تأمین می‌کند. فیلتر هوا نیز یکی از تجهیزاتی است که این شرکت توانسته با مارک‌های مختلف در فروشگاه عرضه کند. اگر در زمان خرید این قطعه دچار مشکل شدید کارشناسان ما آمادگی آن را دارند راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.

انواع فیلتر هوا پراید

پراید خودروی معمول خیابان‌های ایران است. گفته می‌شود پراید بی‌آزارترین خودروی ایرانی است که همیشه قطعات یدکی مطلوبی می‌توان روی آن نصب کرد؛ اما همین نقطه اپتیموم می‌تواند پاشنه آشیل ماشین پراید هم تلقی شود. این‌که هر قطعه‌ای می‌تواند روی پراید نصب شود بیانگر آن است که چه لوازم غیراستانداردی روی پراید بسته می‌شود.

در بازار لوازم‌یدکی، انواع فیلتر هوا پراید پیدا می‌شود که بیشتر آن‌ها تولیدات ایران هستند. این فیلترها عبارت‌اند از:

فیلتر هوا پراید انژکتور

 نسل جدید پراید مجهز به قطعه‌ای به نام انژکتور است. انژکتور قطعه‌ای است که باعث پاشش بنزین به داخل موتور ماشین می‌شود. این قطعه در ورودی هوای سیلندر و قبل از سوپاپ هوا نصب شده است. اگر فیلتر هوا نتواند به کار خود به‌درستی عمل کند، باعث می‌شود آلودگی و ذرات معلق در هوا وارد انژکتور شده و اجازه ندهد که پاشش بنزین به‌درستی انجام شود. این فیلتر هوا خود نیز به دودسته تقسیم می‌شوند.

قیمت انواع فیلتر هوا پراید

فیلتر هوا معمولی

 ساده‌ترین فیلتر هوا پراید، نوع معمولی آن است. فیلتر معمولی، در انواع مختلف خریدوفروش می‌شود که ساده‌ترین آن مدل کاغذی است. در مدل کاغذی یا سلولزی، شکل فیلتر به‌صورت آکاردئونی بوده و یک فریم پلاستیکی، کاغذ چین‌خورده فیلتر را محصور می‌کند.

فیلتر هوا اسپرت

 نوع دیگری از فیلتر هوا پراید انژکتوری فیلتر اسپرت است. این فیلتر که بیشتر روی ماشین‌های پرسرعت یا مسابقه گذاشته می‌شود تنها برای ایجاد سروصدا روی پراید هم نصب می‌شود. پراید هوا اسپرت از جنس پلی‌اورتان بوده و از فناوری نانو در تهیه این فیلتر استفاده می‌شود.

فیلتر هوا کاربراتوری

 کار همه فیلترهای هوا یکسان است: جلوگیری از ورود آلاینده‌ها به داخل موتور ماشین؛ اما این فیلترها در ظاهر با یکدیگر مشابه نیستند. فیلتر هوا پراید، کاربراتوری به شکل دایره است و با استفاده از کاغذ مخصوص سلولزی ساخته می‌شود.

قیمت فیلتر هوای پراید

یکی از ویژگی‌های بارز پراید امکان استفاده انواع فیلتر روی ماشین است. معمولاً کارشناسان مستریدکی به خریداران توصیه می‌کنند که از فیلترهای زیر برای پراید استفاده کنند.

  • فیلتر هوا بهران مدل GL ۱۳۳۲ مناسب پراید انژکتوری

  • فیلتر هوا سرکان مدل پراید کاربراتوری

فروش فیلتر هوای پراید

  • فیلتر هوا سرکان مدل  ۹۶۹ sfمناسب پراید انژکتوری

  • فیلتر هوا بهران مدل GL ۱۳۳۲ مناسب پراید انژکتوری

همان‌طور که مشاهده می‌شود همه انواع فیلتر هوا پراید ایرانی بوده و همین امر موجب می‌شود فیلتر هوا قیمت کمتری نسبت به دیگر لوازم‌یدکی ماشین دارد.

البته نباید فراموش کرد که فیلتر هوای اسپرت پراید قیمت بیشتری نسبت به دیگر فیلترها داشته و بهتر عمل می‌کند و از ورود ذرات آلوده به محیط جلوگیری می‌کند. شرکت مستریدکی قیمت‌گذاری تمام محصولات خود را طبق سیاست‌های اعلامی از طرف شرکت‌کنندگان وضع کرده است.

خرید فیلتر هوا پراید

این احتمال وجود دارد که بعضی از افراد به‌ظاهر تکنسین از ناآگاهی ما در زمان خرید فیلتر هوا پراید سوءاستفاده کرده و با استفاده از واژگان فنی یک فیلتر هوا به ما بفروشند که اصلاً برای ماشین پراید مناسب نیست؛ لذا بهتر است در زمان انتخاب این لوازم‌یدکی مصرفی به نکات زیر توجه کنید:

۱- اندازه فیلتر باید متناسب با ماشین شما باشد؛ یعنی فیلتر هوا پژو مناسب خودروی پراید نیست.

۲- فیلتر باید طبق ضوابط استاندارد ساخته شده باشد. عایق‌بندی، استفاده از متریال مناسب و ضخامت جنس فیلتر که بتواند هوا را به‌خوبی تصفیه کند از نکات مهم در زمان خرید یک فیلتر هوا پراید است. بعضی از افراد فقط فیلتری را خوب می‌دانند که روز اول سازنده خودرو روی ماشین گذاشته است؛ درحالی‌که خودروسازان معمولاً بر اساس قطعه‌ای که در انبار موجود دارند ناقصی خودرو را تکمیل می‌کنند. بنابراین، وجود یک برند روی ماشین در روزی که خودرو تحویل مالک اتومبیل شده است، الزاماً مهر تأیید بر آن برند نیست.

خرید فیلتر هوا پراید انژکتوری

۳- اگر در مکانی زندگی می‌کنید که آلودگی هوا زیاد است، از فیلترهایی استفاده کنید که حجم هوای عبوری در آن بسیار کم است. توصیه می‌شود در این مورد از کارشناسان ما در مستریدکی مشورت بگیرید.

۴- در زمان خرید به طول مصرف فیلتر هوا انواع پراید توجه کنید. متأسفانه این امر بسیار مورد غفلت واقع می‌شود و دارندگان خودرو از تعویض فیلتر در زمان خود غافل می‌شوند. هر فیلتر هوا یک طول عمر مفید دارد؛ مثلاً یک قطعه امکان دارد ۷۰۰۰ کیلومتر طول مصرف داشته باشد و قطعه دیگر ۱۰۰۰۰ کیلومتر لذا در زمان خرید طول مصرف قطعه را پرسیده و در پایان طول عمر مفید، فیلتر هوا تعویض شود.

فروش اینترنتی فیلتر هوا موتور پراید در مستریدکی

مستریدکی تأمین کننده انواع لوازم‌یدکی در ایران است که تلاش می‌کند بهترین قطعات را در بازار تهیه و برای مشتریان خود در سایت mryadaki.com عرضه کند.

یکی از افتخارات این مجموعه حضور در کنار مشتری در پروسه خرید است. با شروع فرایند مشاوران ما آماده‌اند تا به پرسش‌های احتمالی خریداران پاسخ دهند. این پرسش‌ها چه در زمینه نحوه خرید و نوع ارسال باشد یا در مورد انتخاب فیلتر هوا پراید تفاوتی نداشته و در هر زمینه کارشناسان مربوطه آماده پاسخگویی هستند.

در پایان این نکته را نیز باید اضافه کرد که مستریدکی مشتریان خود را بعد از خرید هم رها نمی‌کند و برای خریدار این امکان را به وجود آورده است تا با شرایط خاص در صورت عدم نیاز به قطعه خریداری‌شده، مشتری فیلتر هوا پراید را مرجوع کند. برای آگاهی از شرایط مرجوعی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

واتساپ