واير شمع تيبا

معمولا وایرهای شمع خودرو از جنسی مقاوم و با دوام تولید و ساخته می شوند. زیرا قطعه متحرکی نیستند و به این دلیل خورده و پاره نمی شوند. و اگر در نگهداری و بازدید از آن ها دقت کافی را داشته باشید کمتر دچار خرابی و برای کارکرد صحیح خودرو دردسرساز نمی شوند.

اما در صورتی که موتور خودرو شما خوب کار نکرد یا روشن نشد و شک کردید ممکن است مشکل از وایر شمع خودروی شما باشد بررسی آن کار ساده ای است. تنها مشکلی که برای وایر شمع ممکن است پیش آید این است که عایق یا روکش پلاستیکی آن صدمه ببیند و الکتریسته از مسیری که نباید جریان پیدا کند و به صورت کامل به موتور خودرو نرسد. نکته قابل توجه این که جریان الکتریسیته باید به شمع برسد و عایق لاستیکی و وایر شمع این وظیفه را دارند که از نشت آن به مسیری غیر از شمع ها جلوگیری نماید.

مشخصات فنی وایر شمع تیبا

وایر شمع زانتیا تقویت شده برای نیاز های خاص مانند افزایش شتاب و ریمپ استفاده می شود، کابل آن از جنس سیلکون با روکش مقاوم، گیره های اتصال با کیفیت و روکش آن از سیلکون خالص می باشد، این وایر دارای کارکرد و دوام بالا می باشد، سیم آن دارای مقاومت پایین با هسته چند مفتولی می باشد.

تعویض واير شمع تيبا

تعویض وایر شمع سیمی بسیار راحت و ساده است، تنها کافی است وایرهای کهنه را به ترتیب سیلندر از راست یا چپ از سر شمع جدا نمایید. وایر جدید را مطابق همان الگو متصل نمایید، دقت داشته باشید موتور سرد باشد. تعویض عدد به عدد وایر از خطای جابجایی وایر ها جلوگیری می کند گه این نکته را می بایست جدی بگیرید زیرا جا به جا نصب کردن وایر ها باعث می شود موتور خودرو روشن نشده و یا فشار زیادی بر آن بیاید.

نکاتی درباره نگهداری بهتر از وایر شمع تیبا 

بهتر است در هنگام شستشوی موتور در کارواش بعد از شسشتو حتما وایرهای خودرو را جدا کرده و به وسیله پمپ باد قسمت فلزی اتصالات داخل وایر را کاملا خشک کنید. (تاکید اصلی بر این است موتور خودرو شسته نشود) برای بازدهی بیشتر و بهتر وایر محل اتصال وایر با کوئل را قبل از تعویض با پارچه ای خشک کاملا تمیز کنید. این کار باعث انتقال بهتر جریان الکتریکی خواهد شد.

تشخیص خرابی وواير شمع تيبا

تشخیص خرابی وایر سیمی راحت و آسان است. با موتور روشن به ترتیب وایر ها را از جای خود خارج، و به بدنه سیلندر نزدیک نمایید، اگر جرقه را تخلیه کرد وایر سالم است و اگر اثری از جرقه نبود وایر قطع و یا به اصطلاح خراب است. البته این تست قطعی وایر است و برای تشخیص نشتی جریان در وایر و به اصطلاح عامیانه برق دزدی آن از دستمال خیس استفاده می شود. در جایی تاریک با موتور خاموش در زیر وایر ها یک دستمال خیس قرار دهید، با روشن کردن خودرو اگر وایر نشتی داشته باشد، شما به راحتی تخلیه آن روی دستمال را مشاهده خواهید کرد.

اهیمت تعویض به موقع شمع در هنگام تعویض واير شمع تيبا

وقتی شما از یک وایر بسیار با کیفیت مانند واير شمع تيبا استفاده می کنید اما به شمع خود توجهی نمی کنید این باعث می شود عملکرد خودرو شما با اختلال همراه شده و موتور درست کار نکند. شمع های خودرو شما نیز بعد از کیلومترهای خاص استفاده از آن، فرسوده می شوند. این فرسودگی در شمع عمدتا با کوتاه شدن میزان طول پایه مثبت شمع همراه است. به اصطلاح فاصله گپ زیاد می شود.

نحوه نگهداری از وایر شمع

  • شمع خودروی خود را به موقع تعویض و یا تمیز نمایید، زیرا تاثیر به سزایی بر روی کیفیت و دوام وایرهای شمع دارد.
  • هیچ‌گاه اقدام به شستشوی موتور نکنید و فریب انجام این عمل کارواش‌ها با نانو، بخار و… را نیز نخورید.
  • یادتان باشد که آب و رطوبت دشمن اصلی وایرهای شمع می‌باشد.
  • اجازه ندهید که روغن خودرو روی وایرها ریخته شود چرا که رویه آن‌ها از جنس پلاستیک است و روغن می‌تواند آن را فاسد کند.
  • توجه داشته باشید که تنها در صورت لزوم باید اقدام به جداسازی وایرها نمایید.
  • چرا که کشیدن یک وایر شمع می‌تواند سبب ایجاد پارگی در عایق رویی آن شود.

انواع واير شمع تيبا

وایرشمع معمولی:

این مدل از قدیمی ترین نمونه وایر شمع تیبا هستند در خودروهای کاربراتوری و انژکتوری قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مدل برای خودروهایی استفاده می‌شود که کوئل از شمع‌ ها مقداری فاصله دارد.

بوت وایرشمع:

مدل بوت به علت شباهتی که به بوت یا همان چکمه دارند به آن‌ها بوت وایر شمع گفته می‌شود. این مدل بر روی خودروهای انژکتوری نسل جدید که کوئل روی شمع‌ ها قرار می‌گیرد نصب می‌شود.

قیمت انواع وایر شمع تیبا

  • وایرشمع تیبا تقویتی: 210,600 تومان
  • وایر شمع تیبا عظام 1 به 2 : 184،000 تومان
  • وایر شمع تیبا: 1۶۷,۰۰۰ تومان

خرید اینترنتی واير شمع تيبا در فروشگاه مستر یدکی

با مراجه به سایت فروشگاهی مستر یدکی می توانید نسبت به سفارش و تهیه انواع واير شمع تيبا بسته به نیازتان سفارش و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

واتساپ