لنت ترمز کیا اپیروس

لنت ترمز کیا اپیروس

یکی از مهم‌ ترین قطعات در سیستم ترمز خودرو، لنت ترمز است که با امنیت راننده و دیگر سرنشینان به طور مستقیم در ارتباط است. لنت ترمز کیا اپیروس برای توقف خودرو از مواد اصطکاکی برای توقف خودرو استفاده می‌ کند، از این رو میزان کیفیت لنت ترمز اهمیت بسیاری در نحوه عملکرد آن خواهد داشت.

شرکت‌ های مختلفی در سراسر جهان این لنت ترمز را تولید می‌ کنند که باعث می‌ شود کیفیت‌ ها و قیمت‌ های متفاوتی از آن در بازار وجود داشته باشد. با توجه به اهمیت بالای لنت ترمز و کیفیت آن، در این بخش اطلاعات پایه برای انتخاب درست و خرید لنت ترمز کیا اپیروس را در اختیار شما قرار می‌ دهیم.

انواع لنت ترمز کیا اپیروس

به طور کلی لنت ترمز به 3 دسته مختلف تقسیم بندی می‌ شوند که از لحاظ تکنولوژی ساخت و مواد اولیه و همچنین مدت طول عمر با یکدیگر متفاوت هستند. انواع لنت ترمز کیا اپیروس عبارتند از:

 • لنت ترمز ارگانیک

این نوع لنت‌ ها که با نام لنت ترمز بدون آزبست نیز شناخته می‌ شوند از مواد اولیه خاصی تهیه می‌ گردند که صدای کمی را در حین استفاده تولید می‌ کنند. بالا رفتن دما می‌ تواند بر روی عملکرد لنت ترمز ارگانیک تاثیر بگذارد؛ به طوری‌ که در دماهای پایین عملکرد خوبی از خود نشان می‌ دهد اما دمای بالا می‌ تواند سبب آسیب زدن به آن شود که با بوی بد لنت خود را نشان می‌ دهد. با این حال فروش لنت ترمز کیا اپیروس ارگانیک نسبت به لنت‌ های دیگر کمی بیشتر است. تهیه این نوع لنت ترمز کیا اپیروس برای استفاده روزانه و معمولی مناسب است اما برای استفاده مداوم از ترمز توصیه نمی‌ شود.

 • لنت ترمز سرامیکی

این نوع لنت ترمز نیز از مزیت بی‌ صدا بودن در هنگام استفاده بهره می‌ برد. به علاوه قابلیت استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف با عملکردی مناسب را نیز دارد. استفاده مداوم از ترمز تاثیر کمتری بر روی این نوع لنت‌ ها می‌ گذارد، اما به دلیل بالا بودن قیمت آن استفاده محدودتری دارد. البته امروزه برای ساخت این نوع لنت‌ ها از ترکیبات مختلفی در کنار سرامیک استفاده می‌ کنند تا علاوه بر کاهش قیمت آن، کیفیت را نیز افزایش دهند.

 • لنت نیمه فلزی

لنت‌ های نیمه فلزی از لحاظ ایجاد صدا و میزان سایش عملکرد متوسطی دارند اما با توجه به قیمت کمتر آن‌ ها نسبت به لنت‌ های سرامیکی، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. همچنین لنت ترمز کیا اپیروس نیمه فلزی کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به لنت ترمز ارگانیک دارد.

برند های مختلف برای لنت ترمز کیا اپیروس

اگر می‌ خواهید لنت ترمز خودروی خود را تعویض کنید ولی در انتخاب برند مشکل دارید، این بخش را مطالعه کنید. برند های مختلف لنت ترمز کیا اپیروس که در بازار موجود است و کیفیت قابل قبولی دارند عبارتند از:

 • لنت ترمز جنیون پارت

 •  ساخت شرکت کیا موتورز کره جنوبی است و لنت ترمز کیا اپیروس اصلی به شمار می‌ رود.
 • لنت ترمز پارس

 • با کمترین اثرات مخرب بر دیسک چرخ‌ ها که با جدیدترین ماشین آلات تولید می شود و بدون آزبست است.
 • لنت ترمز فریکسا (Frixa)

 •  تولید شرکت هانکوک کره جنوبی بوده و قدرت ترمزگیری خوبی دارد.
 • لنت ترمز «های کیو»

 •  بدون مواد سرطان‌ زای آزبست بوده و از محصولات باکیفیت کره جنوبی به شمار می‌ رود.
 • لنت ترمز MB Korea

 • نیز از دیگر لنت‌ های ساخت کره جنوبی است که عملکرد و کیفیت مناسبی را از آن شاهد خواهید بود.

قیمت لنت ترمز کیا اپیروس

با توجه به اینکه لنت ترمز کیا اپیروس با کیفیت‌ های متفاوتی در بازار وجود دارد طبیعی است که قیمت‌ های مختلفی را از آن شاهد باشیم. به علاوه عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌ توانند بر قیمت لنت ترمز کیا اپیروس تاثیرگذار باشند. به عنوان مثال نوع برند لنت ترمز و میزان ارزش برند شرکت سازنده و سال تولید خودرو نیز فاکتورهایی هستند که باعث تفاوت قیمت لنت ترمز می‌ شوند.

خرید اینترنتی لنت ترمز کیا اپیروس از فروشگاه مستریدکی

اگر به دنبال فروشگاهی هستید که بتوانید با خیال راحت از آن خرید کنید فروشگاه مستریدکی در خدمت شماست. این فروشگاه علاوه بر ارائه کالای با اصالت و باکیفیت، شرایط را برای سفارش آنلاین فراهم کرده است تا در سراسر ایران بتوانید کالای مورد نظر خود را دریافت کنید. مزیت بزرگ خرید اینترنتی لنت ترمز کیا اپیروس در فروشگاه مستریدکی امکان بازگشت تا یک هفته پس از خرید است. بنابراین می‌ توانید با خیال راحت از میان برند های متنوع ارائه شده محصول مورد نیاز خود را سفارش دهید.

واتساپ