لوازم یدکی پژو 206

خرید لوازم یدکی پژو 206

پژو 206 یکی از محبوب‌ترین انواع پژو در خانواده ایران‌خودرو است و لوازم یدکی پژو 206 جز ملزومات آن است. این ماشین با داشتن طراحی ظریف و جوان‌پسند، مصرف سوخت پایین و داشتن مدل‌ها و کلاس‌های متفاوت، نه‌تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا برای سال‌ها ماشینی محبوب و جوان‌پسند بوده است. پژو 206 در ایران در چند تیپ متفاوت در جهان عرضه شده که عبارتند از:
 • دبلیو آرسی یا همان رالی، آرسی : این دو مدل ایران تولید نشده‌اند) ، کروک ( به صورت وارداتی به کشور وارد شد ولی هرگز به مرحله تولید نرسید.
 • پژو 206 صندوق‌دار : مدل صندوقداری که درایران موجود است، توسط طراحان ایرانی، طراحی و به دلیل استقبال بالا تولید شد.
 • 206پلاس : یا همان 207 که در بازار ایران شناخته می‌شود فقط با این تفاوت که موتور مدل ایرانی آن از نوع Tu5 است.
این ماشین به جز فرانسه، در انگلستان، ایران، برزیل و آرژانتین هم مونتاژ می‌شد. 206 حالا فقط در ایران تولید می‌شود و همچنان یکی از پرفروش‌ترین خودروها است.پژو 206 در سال 1380 وارد دنیای خودرو ایران شد. از آن زمان تا امروز 6 تیپ مختلف این خودرو در ایران تولید و وارد بازار شده است که عبارتند از تیپ1، 2، 3، 4، 5 و اتومات اما در حال حاضر تنها دو تیپ، دو و پنج از این خودرو به صورت صفر کیلومتر در بازار عرضه می‌شود.

راهنمای خرید لوازم یدکی خودرو پژو 206

سه راه خرید لوازم یدکی پژو 206 از نمایندگی‌های رسمی، خرید از خرده فروشی‌ها و خرید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر، از راه‌های پیش روی شما برای خرید لوازم یدکی خودرو است.
 1. خرید از نمایندگی‌های رسمی: مراجعه به نمایندگی رسمی قطعات خودرو مانند فروشگاه‌های ایساکو. در این روش شما کالای باکیفیت می‌خرید. اما زمان زیادی صرف خواهید کرد.
 2. خرید از خرده فروشی‌ها: فروشگاه‌های کوچک لوازم یدکی خودرو در سراسر کشور پراکنده‌اند. مراجعه به این فروشگاه‌ها ساده و سریع است. اما در این روش شما با ریسک خرید کالای غیراصل مواجه هستید.
 3. خرید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر: فروشگاه‌های اینترنتی درست در تلفن‌همراه شما یا کامپیوتر شخصی‌تان شعبه دارند. با خرید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر، شما می‌توانید قیمت‌کالا‌ها را مقایسه کرده و با تحقیق در مورد انواع محصولات، خریدی دقیق داشته باشید. به علاوه در زمان و هزینه رفت و آمد خود صرفه جویی کرده و کالای اصیل دریافت می‌کنید.

قیمت قطعات پژو 206

لوازم یدکی پژو 206 بسیار متنوع و بالطبع قیمت آن ها نیز گسترده است. اما محدوده زیر می‌تواند در کامل کردن اطلاعات شما در هنگام خرید کمک کند.
 • محدوده قیمت لوازم مصرفی : بین 20 تا 500 هزار تومان
 • محدوده قیمت لوازم برقی: بین 30 هزار تومان تا یک میلیون تومان
 • محدوده قیمت لوازم موتوری: بین 120 هزار تومان تا 3 میلیون تومان

نمایندگی رسمی فروش لوازم یدکی پژو 206

ایران خودرو که تولید کننده پژو 206 در انواع مختلف آن است از طریق مجموعه ایساکو قطعاتی که مورد تایید خود است را روانه بازار می‌کند، با این اوصاف قطعاتی که در این بسته بندی قرار می‌گیرند دارای کیفیت تایید شده ایران خودرو هستند و نسبت به بسیاری از برندهای دیگر معتبرتر هستند. مجموعه ایساکو برای اینکه بتواند قطعات را سریع‌تر به دست مصرف کننده برساند به فروشگاهی تاییده خود را داد و این فروشگاه‌ها با تبلوی ایساکو در سطح شهرها اقدام به فروش لوازم یدکی 206 می‌کنند. توجه داشته باشید که یکی از راه‌های خرید لوازم یدکی پژو 206 معتبر خرید برند ایساکو است اما برندهای معتبر دیگری هم هستند که قطعات اصلی پژو 206 را تامین می‌کنند. مستر یدکی، با ارائه اطلاعات مفید در مورد انواع لوازم یدکی خودرو به صورت دقیق، و اراه محصولات متنوع، یکی از بهترین‌ فروشگاه‌های اینترنتی لوازم یدکی خودرو در کنار شماست. مجموعه مستر یدکی بیش از 20 سال تجربه فروش قطعات یدکی خودرو را با خود داشته و از این تجربه برای کسب رضایت شما کمک می‌گیرند.

انواع لوازم یدکی 206

لوازم یدکی پژو 206 مانند دیگر اتوموبیل‌ به چهار دسته کلی قطعات مصرفی، برقی، موتوری و بدنه تقسیم می‌شوند. عمر این قطعات وابسته به میزان کارکرد خودرو و یا مشکلات فنی و ضربه‌های فیزیکی متفاوت است. با چکاپ مداوم ماشین نزد متخصص‌های حرفه‌ای مکانیک، شما می‌توانید عمر خودرو خود را بالا برده و سلامتی خودتان را هم تضمین کنید.
 • لوازم یدکی مصرفی: عمر لوازم یدکی مصرفی هر خودرویی وابسته به میزان کارکرد آن اتوموبیل است. این دسته از قطعات همراه با استهلاک ماشین فرسوده شده و لازم است مرتب بازرسی و تعویض شوند. تعویض به موقع این قطعات از خسارت‌های احتمالی بزرگ‌تر جلوگیری خواهد کرد. هر قسمت از خودرو، از جمله موتور و مدارهای برقی لوازم یدکی مصرفی مشخصی دارند که باید به موقع تعویض شوند. استفاده از لوازم یدکی و قطعات پژو 206 باکیفیت به نسبت مشخصی عمر این قطعات را افزایش می‌دهد.
 • قطعات موتوری: کار موتور ماشین، تامین نیروی حرکتی خودرو است. موتور، نیرویی که از اشتعال سوخت در محفظه احتراق تولید می‌شود را به نیروی محرکه تبدیل کرده و چرخ‌های ماشین را به حرکت در می‌آورند. قطعات موتور مانند سوپاپ دود و هوا، بلوک سیلندر و میل‌لنگ هر کدام بخشی از وظایف موتور را انجام می‌دهند. لازم است تعویض قطعات موتوری اتوموبیل توسط یک متخصص انجام شود.
 • قطعات برقی: قطعات برقی اتوموبیل مانند کامپیوتر و مدارهای مربوط به آن، وظیفه مدیریت سیستم برق خودرو را برعهده دارند. نقص هر کدام از این قطعات می‌تواند تبدیل به یک نقص کوچک یا بزرگ در کارکرد خودرو 206 شود. کامپیوتر، دینام، استارت، سنسور پدال گاز همگی از جمله این قطعات هستند.

راه های تشخیص اصالت کالا لوازم یدکی پژو 206

خرید لوازم یدکی پژو 206 با اصالت یکی از چالش‌های پیش‌روی صاحبان خودرو و تعمیرکاران است. با وجود عمر کم و کارکرد نامناسب قطعات کم‌کیفیت و مشکلات ناشی از آن و قیمت‌های نامتناسب و عدم ثبات بازار، لازم است که به کیفیت محصولاتی که برای خودرو استفاده می‌کنید بسیار دقت کنند. شما برای تضمین اصالت کالا‌ها تنها لازم است اطلاعاتی مختصر اما کارآمد داشته باشید. تمامی قطعات شرکت ایساکو، در بسته‌بندی‌های یک شکل این شرکت قرار دارند. هلوگرام برند تولید کننده لوازم یدکی، نشان ملی استاندارد و چک کردن کد آن در سایت استاندارد از جمله کارهایی است که می‌توانید برای تشخیص اصالت کالا برای لوازم یدکی پژو 206 انجام دهید.